Ankara Life Dergisi

Emre Koç’un Başarı Sırrı; Çok Çalışmak!

Emlak sektöründe birçok başarıya imza atarak Gayrimenkul Profesyoneli olan Emre Koç, geçtiğimiz günlerde Remax Türkiye 2022 Sosyal Medya Başarı Ödülleri’nde Türkiye 1.’liğini yakaladı. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak Emre Koç’a başarı sırlarını anlatacağı pek çok soru yönelttik. İyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Emre Bey daha önceki sayılarımızda pek çok başarılı projeniz ile karşımıza çıktınız. Şimdi ise Remax Türkiye 2022 Sosyal Medya Başarı Ödülleri’nde Türkiye 1.’liği elde ettiğinizi görmekteyiz. Bize bu başarınızın sırlarından bahseder misiniz?
Başarının en fazla inandığım sırrı; çok çalışmak. Erken kalk, çok çalış, o gün yapacak hiçbir şey bırakma. Her gün yeniden başla felsefesi ile bu döngü devam ediyor. Diğer bir konu ise, sosyal medyada gerek paylaşımlarım gerek kamera karşısına geçtiğimde, alıcı ve satıcı danışanlarıma, meslektaşlarıma, yatırımcılarıma eğitmen edası ile yaklaşıp, herkes için anlaşılabilir bir dil kullanmış olmamın faydasını görüyorum.

Bu ödülü almış biri olarak sizce Remax Türkiye Sosyal Medya Başarı Ödülleri’ni vermek isterken hangi kriterleri göz önünde bulunduruyor?
Türkiye genelinde 5000 üzeri Remax’lı arasından Instagram, Facebook, YouTube, Twitter, Tiktok uygulamalarında beğeni, yorum, etkileşim, izlenme, takipçi kriterlerinin yanı sıra yıllık ciro tutarının ve müşteri memnuniyeti sayısının da göz önünde bulundurularak hesaplanan kriterler listesi yer alıyor.

Daha öncesinde Re/Start Team adında ekibiniz vardı. Ancak şu an için bireysel çalışıyorsunuz. Sizi tek başına bir güç haline getiren en önemli sebep neydi?
Evet, 2022 sonuna kadar Re/Start Team Takım Lideri olarak, büyük bir ekip yönetiyordum. Şu an ise bağlı bulunduğum ofis Remax Gate’te Ofis Koordinatörü olarak faaliyet gösteriyorum. Bu sayede çok daha büyük bir ekiple çalışma fırsatı yakaladım.

Peki yeni projeler için ajandanızda neler bulunuyor?
Çok sayıda proje ile aynı anda çalışmalarımız devam ediyor. Sadece Ankara’da değil, tüm Türkiye geneli yatırım projelerine danışanlarımızı yönlendirmekteyiz.

‘Gayrimenkul Profesyoneli’ olarak sektörde faaliyet gösteriyor oluşunuz yeni başlayacak olanlara ne gibi tavsiyede bulunmak ister?
Sabırla üretken olmaya odaklanıp, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutup, bu işin bir 100 metre koşusu olmadığını, maraton olduğunu anlayarak çevre geliştirme işi olduğuna kanaat getirmeleri gerekmektedir.

Yorumlar

0 yorumlar