Ankara Life Dergisi

En İyi Olmanın Yolu, En İyilerle Çalışmaktan Geçer!

Turizm sektörü denilince akla ilk gelen tartışmasız oteller oluyor. İstenilen huzuru, konforu, güveni bir arada yürüten, hijyen ve kalitenin önde geldiği yerleri tercih ediyor oluşumuz ise kaçınılmaz bir gerçek. Yakalanılan bu hissiyatın yanı sıra çalışan personellerin tavrında, disiplininde ve güler yüzünde görmemiz ise diğer bir etken. Alegria Business Hotel de bunlardan bir tanesi. Her anlamda bu saydıklarımı görebileceğiniz nezih ortama sahip olan Alegria Business Hotel, misafirlerine oldukça özverili yaklaşıyor. Bana göre bir yeri güzel yapan da yönetimdeki sistemin özenli yaklaşmasından kaynaklanıyor. İbrahim Göğem ise bu başarıya layık olan isimlerden. Sadece ben böyle düşünmüyorum, aldığı ödül de bunu doğrular nitelikte. Ne demek istediğimi kendisiyle gerçekleştirdiğimiz keyifli geçen röportajımızı okuyunca anlayacaksınız. Alegria Business Hotel Genel Müdürü İbrahim Göğem’in çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Sizi yeni ve yeniden bir ödül ile görmek mutluluk verici. Global Business Awards Ödül Töreni’nde 2023 Yılı En İyi Otel Genel Müdürü Ödülü’nü aldınız. Almış olduğunuz bu ödülden ve duygularınızdan bahseder misiniz?
Öncelikle Ankara’nın en elit ve kaliteli dergileri arasında ilk sıralarda yer alan Ankara Life Dergisi’nde sizler ile tekrar buluşmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Global Business Awards Ödülleri, İstanbul Business sektöründe kendini kabul ettirmiş, kalitesi ve duruşuyla sektör tarafından kabul görmüş bir organizasyondu. Sonunda kendilerini Ankara’da görmekten büyük mutluluk duydum. Bu mutluluğum “En İyi Otel Genel Müdürü” ödülünü alarak daha da artarak taçlandı. Halihazırda görev almaktan büyük onur ve gurur duyduğum Alegria Business Hotel’in başarısı ve kalitesi de bu ödülü almamda en büyük etkenlerden biriydi. Ancak en büyük pay elbette kıymetli mesai arkadaşlarıma ait. Bizler liderler olarak yol gösterici ve strateji geliştirici insanlarız. Yapmış olduğumuz bu liderliğin tam anlamıyla başarılı olması ise bizlerden çok ekibimizin başarısına bağlıdır diye düşünüyorum. Ankara’nın en iyi ekibiyle çalıştığımdan hiçbir şüphem bulanmamakta. Bu sebeple kendimi çok şanslı görüyorum. Ve bu yüzden; “En İyi Olmanın Yolu, En İyilerle Çalışmaktan Geçer” diyorum.
Son 4 Yıldır Ankara’da görev aldığınızı biliyoruz. Bu süre zarfında birçok kalite ve başarı ödülü aldınız. Peki bundan sonra İbrahim Göğem’in hedefi nedir?
Her insanın duymaktan mutluluk ve hatta gurur duyacağı bir soru bu. Teşekkür ederim. Elbette hedefleri olan biriyim. Her sabah aynı şevk ve heyecan ile çok erken saatlerde işimin başına geçip, mesai kavramı gütmeden sonlandıran biriyimdir. Kısacası işine aşık bir çalışanım. Böylesine işine sımsıkı bağlı olup, başarı göstermenin karşılığı olarak maddi gelirler olarak düşünülebilir. Ancak benim için manevi huzur ve mutluluk maddiyatın çok daha önüne geçiyor. Almış olduğum bu başarı ve kalite ödülleri ise benim için en büyük kazanç. Böylesine bir huzur ve başarı elde etmişken, liderlik yaptığım işimde gerek iş yerime gerek mesai arkadaşlarıma ve gerekse de kendime ‘Nasıl daha fazla bir şeyler katarım?’ diye düşünmek ve bu düşüncelerimi uygulamaya sokarak sonlandırmak en büyük hedefim diyebilirim. Kısacası “Durmadan Çalışmaya Devam” desem yeridir.
Sizi son ziyaretimizde baştan aşağı değiştirmiş olduğunuz gerek bar ve restoran konsepti gerekse yine revize ettiğiniz fark edilen çalışanlarınızın kıyafet tercihleriyle son derece kreatif bir görünüme sahip olduklarını gördük. Ciddi bir yatırım gerektiren bu değişim ile daha kurumsal bir yapıya sahip olduğunuzdan bahsettiniz. Bunu biraz daha açabilir misiniz acaba?
Kalitenin; sadece doğru hizmet ile olmadığını savunanlardanım. Bu hizmeti verirken doğru insan gücü, doğru materyal ve doğru görsellik kaliteyi kat ve kat arttırmakta. 4 yıllık tesisimizde hizmet kalitemizi asla düşürmeden hatta üzerine katarak arttırdık. Ancak her tesiste olduğu gibi düzenli iyileştirilmesi ve yenilenmesi gereken noktalara parmak basarak revize etmek de kalitemizin arttırılmasında en büyük etkenlerden biri oldu. Otelimizin bünyesinde olmasına karşın, dışarıdan da misafir kabul eden bar kısmımızı tamamen revize ederek Pub havasına soktuk. Buna paralel olarak daha kapsamlı ve kreatif bir açık büfe dizaynımız ile misafirlerimize daha kapsamlı hizmet sunmanın yolunu açtık. Son olarak kıyafetler, dikkat ettiyseniz kıyafet diyorum, üniforma değil. Mesai arkadaşlarıma sosyal hayatlarında da rahatlıkla giyinebilecekleri kıyafetleri tercih ettik. Böylelikle sloganımız olan “Kendinizi Evinizde Hissedin” sözünü çalışanlarımıza da yansıtmış olduk.
Bu keyifli röportaj için size teşekkür ediyoruz. Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir İbrahim Bey?
Kalite asla tesadüf değildir. Kalite, doğru, sistemli ve ekip ruhu ile çalışarak gerçekleşir. Ve en önemlisi ise “Kaliteyi yakalamak değildir aslolan, yakalanan kaliteyi sürdürebilmektir” diyerek ben de sizlere teşekkür ediyorum…

Yorumlar

0 yorumlar