Ankara Life Dergisi

Endüstriyel Yağlarda Çözüm Ortağınız; Akarsu Madeni Yağlar

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak Akarsu Madeni Yağlar’ın ikinci kuşağı Hasan Akarsu ile bir araya geldik. Biliyoruz ki sanayi sektörünün vazgeçilmez ürünlerinden olan madeni yağlar içerisinde endüstriyel yağlar büyük önem taşımakta. Bu hizmeti verenlerden biri de Hasan Akarsu. Kendisi, kız kardeşi Halime Akarsu ile bu işte yer alıyor. Hasan Bey’e sektör hakkında merak ettiklerimizi siz değerli okurlarımız adına sorduk.
Hasan Bey sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
11 Şubat 1978 Ankara doğumluyum. Ankara’da ikamet etmekteyim, küçük yaşlardan beri sanayi sektörünün içerisinde bulunmaktayım. 2009 yılından beri Ankara Genç İş Adamları Derneği’nin üyesiyim.

Akarsu Madeni Yağlar’ın sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman oluştu?
Akarsu Madeni Yağlar’ın sektöre girişi 1997 yılında gerçekleşti. Babam Muharrem AKARSU önderliğinde sanayi sektöründe kullanılan tüm endüstriyel ve otomotiv madeni yağları ile sektöre giriş yaptık. 2004 yılı itibarıyla da kardeşim Halime AKARSU ile birlikte ‘Akarsu Madeni Yağlar’ olarak önce Ostim Sanayi Bölgesi’nde ardından işlerimizin büyümesi ile birlikte Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Hizmet olarak sunduğunuz ürünlerinizden bahseder misiniz?
Aktif bir şekilde sanayi ve endüstriyel başta olmak üzere; metal işleme, taşlama sıvıları, saf kesme yağları, kızak yağları, hidrolik yağlar, ısı transfer yağları, trafo yağları, beton kalıp ayırıcı yağlar, dişli yağları, koruyucu yağlar, gres yağları, kompresör yağları, otomotiv yağları, antifriz ve özel sentetik baz yağlı ürünler olmak üzere her sektöre hitap edebilen ürünlerimiz bulunmaktadır.

Akarsu Madeni Yağlar’ın amaç edindiği ilkesi nedir?
Endüstriyel ve otomotiv grubunda müşterilerimize çözüm ortağı olmak, ayrıca satış sonrasında verdiğimiz teknik danışmanlığımızla müşterilerimizde profesyonel hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

Son olarak hedeflerinizden bahsedecek olursanız neler söylemek istersiniz?
25.yılımızı doldurduğumuz bu dönemde müşterilerimizle birlikte uzun yıllar boyunca çalışmaya devam etmek, günden güne büyüyen organizasyonumuzda istihdamı artırarak çalışmalarımızı en başarılı şekilde devam ettirmek hedeflerimizdendir.

Yorumlar

0 yorumlar