Ankara Life Dergisi

Engellere Karşı Üretmeye Devam!

42 yaşındayım iki çocuğum ve 16 yıllık evliliğim var. 7 ay öncesine kadar üniversite mezunu ev hanımıydım. Ama bir butik açmak hep aklımın bir köşesindeydi. 10 yıl önce çocuk kıyafeti işine girmeyi planlıyordum. Ama biraz daha beklemeye karar verdim. Kısmet bu yıla oldu. Esasen çok küçük yaşlarda elbiseler çizmeyi çok severdim ve kumaşlardan elbiseler oluşturmayı. Tabii ki dikişsiz bir biçimde. Ancak kısmet bu zamanaymış.

Moda &Tasarım eğitimi almadım fakat hiçbir şey için geç olduğunu sanmıyorum. Çankaya Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldum. Bu zamana kadar hiç çalışmadım. Butik işini yapmaya 2019 yılında kasım ayında karar verdim. Öncelik olarak detaylı araştırmalar sonucunda mağaza ve dijital satış konusunda bilgi sahibi oldum. Daha sonra da butikleri gezerek daha geniş çaplı araştırmalar yapıp, ihtiyacım olan ürünlerin toptancılarına ulaştım.

Planladığım gibi kasım ayında ‘home butik’ olarak açılış yaptım. Mağaza açılışı için gerekli hazırlıkları sürdürürken Covid-19 sebebiyle ilan edilen pandeminin gerekçeleri sebebiyle durdurmak zorunda kaldım. Evde geçirdiğimiz süreden sonra mayıs ayında tekrar ürün aldığım toptancılarımla görüşmelerimi yapıp kaldığım yerden devam etmeye başladım. Şu anda internetin en ünlü dijital satış mağazalarından olan Trendyol ve Dolap’tan ürünlerimi müşterilerime ulaştırmaya devam ediyorum. Etkisi altında olduğumuz pandemi sürecinin bitişi ile mağazamda sizlerle olmaya devam edeceğim. Sevgiyle kalın…

Yorumlar

0 yorumlar