Ankara Life Dergisi

Erkek Bakımında Öncü Merkez!

Murat Aksoy Güzellik Merkezinde yapılan tüm uygulamalarda son teknolojik cihazlar sayesinde yılın her döneminde tüm işlemlerimiz uygulanabilmektedir.

Murat Aksoy Güzellik Erkek Merkezinin markalaşma serüvenini anlatır mısınız?
2007 yılında eşime ait olan Ayşe Aksoy güzellik merkezini açmaya karar verdik daha sonra devletimizin kadınlara sunduğu İmkânlar doğrultusunda 1 çalışanla küçük bir dükkânda hizmet vermeye başladık. Daha sonra verdiğimiz hizmetin kalitesi doğrultusunda ve müşteri portföyümüzün artmasıyla salonumuz artık küçük gelmeye başladı hizmet vermeye zorlandık sonrasında Kızılay da bulunan FLZ plazanın 6 katında 10 uzman estetisyenimizle birlikte kadınlara ait  güzellik salonumuzu hizmete açtık. Kadın danışanlarımızın memnuniyetinden dolayı yanındaki erkek arkadaşları ve erkek çocukları için verdiğimiz hizmetlerden faydalanmaları konusunda yoğun talep geldiğinden erkek danışanlarımıza hizmet veremediğimiz için ve danışanlarımızı geri çevirmemek adına Murat Aksoy Güzellik Salonunu açarak erkek danışanlarımıza imkan sağladık. Bulunduğumuz FLZ Plaza’nın 7. katında erkek bölümü olarak Murat Aksoy Güzellik Salonu olarak hizmet veriyoruz.

Murat Aksoy Erkek Güzellik Merkezinde neler yapılıyor uygulamalar hakkında bilgi verir misiniz?
Öncelikle epilasyon işlemi ile başlayalım; milisaniyelik atışlarla çevre dokulara zarar vermeden kıl köküne yoğunlaşması sağlanır.
*Kıl kökünde oluşturduğu ısıyla kökü tahrip ederek uygulama yapılan bölgede belli seans aralıklarıyla istenmeyen tüylerden yavaş yavaş arınması sağlanır.
*Epilasyonda seans sayısı vermek mümkün değildir. Son teknoloji cihazlarla acı ve ağrı en alt seviyededir.

 • Epilasyon uygulamasını kesinlikle uzmanların yapması gereken bir uygulamadır.
  *Öncesinde kıl köküne etki edecek bir uygulama yapılmamalıdır.
 • 3 gün öncesinde kısaltma işlemi yapılmalıdır.
  *Tüy sarartıcı işlem yapılmamalıdır.
  *Kesinlikle bronz tene uygulama yapılmaz. Sonrasında ciltte kabarma ve kızarıklık yaşanabilir. Bir gün içerisinde geçer çok normal bir durumdur.
  *24  saat duş alınmamalıdır. 24 saatin sonunda ılık duş alınmalıdır.
  *Kese, peeling kesinlikle yapılmamalıdır. 1 hafta sonrasına ertelenmelidir.
  *İşlem yapılan bölgeler kesinlikle güneşe maruz bırakılmamalıdır. Tüyler 15 gün içerisinde uzayıp dökülecektir.

Hydrafacıal;
Vakumla yapılan cildi derinlemesine temizleyen ve gençleştiren cilt yenileme yöntemidir.
*Akne, sivilce siyah nokta gözenek problemleri için yapılan bir işlemdir.
*Tek seanstan itibaren ciltte parlama canlılık etkisi gözle görülür hale gelir ve akne, sivilce, kırışıklık görünen cilt problemlerinde çok başarılı bir işlemdir.
*Cilt tipine uygun solüsyonlar kullanılarak yapılan bu işlem antioksidan Hyalüronik asit içerdiği için cildin doğal kolajen üretimini destekler ve cilt doğal olarak beslenir.

 • Akne sivilce onarılır bu sayede cildin yenilenmesi sağlanır.
  *Soğutucu başlık kullanılır. Soğutucu başlık cilde şok etkisi yaratır ve solüsyonu cilde hapseder.

Bölgesel incelme ve G5 masajı;
*vücuda yoğun titreşimler verilerek fazla yağın ve ödemin atılması sağlanır.

 • Genellikle bölgesel zayıflama için tercih edilen bir yöntem aynı zamanda kan akısını hızlandırır ve bölgedeki yağın yakımını hızlandırır. *Uygulama vücudun her bölgesine uygulanır. 30 dakika süren bu uygulama genel olarak 2 ile 7cm arasında ilk seansta incelme görülür. *Toksinlerin ve ödemin atılması selülitleri yok eder.
  *Diyabet ve epilepsi rahatsızlıkları bu işlemi yapmak son derece sakıncalıdır.
  *Selülit bir dolaşım problemidir. G5 masajıyla kan akışını hızlandırdığından selülit problemini de yavaş yavaş yok eder. *Aşağıdan yukarıya doğru yapıldığında cilt daha sıkılaşır ve selülitler yok olur.
  Bölgesel incelme G5 masajının arkasından  lenf drenaj uygulanmalıdır.
  Lenf drenaj ise göğüs bölgesinden ayaklara kadar kısının tüm vücudunu saran bir hava tulumuyla uygulanan ve özel programlara göre belirlenmiş basınç yoluyla vücuttaki lenf akımını ve kan dolaşımını artıran bir masaj yöntemidir. Bölgesel incelme ve selülit uygulamalarından sonra başarı oranını artırmak için uygulanır. Vücutta birikmiş olan ödemin giderilmesi toksinlerin atılması bölgesel incelme ve vücut sıkılaşmaları selülit uygulamaları kan dolaşımının artmasına bağlı olarak cilde canlılık kazandırılması gibi alanlarda fayda sağlayan bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Yüksek tansiyon hastalarında ve kan dolasımı bozukluğu yaşayan hastalıklarında sakıncalı olabilir ve bu işlemin sonunda 2 litre su içilmesi gerekmektedir. Ödem ve toksinlerin idrar yoluyla atılması daha hızlı bir şekilde sağlar.

Ayak detoksu;
Vücuttan toksinleri ve metalleri ayaklarından çekerek çıkarır. Ayak maskeleri  ayak pedleri, akupunktur ve iyonik ayak detoksu cihazları ile yapılmaktadır. Ayak detoksunun, vücudun pH seviyesini daha alakalı hale getirmeye yardımcı olduğu bilinir. Ayrıca ayak detoksunun çeşitli zararlı organizmaları etkisiz hale getirdiği düşünülmektedir. Birçok sağlık ve güzellik salonlarında ayak defosu yöntemleri uygulanmaktadır. Ayaklar sinir uçları ve ter bezleri acısından zengin olduğundan vücuttaki detoks ve gerilmenin en ideal yeri gibi görünüyor. Vücudunuzu ya da ayaklarınızı sıcak ve ılık suda ısıtmanın sakinleştirici olduğunu herkes bilir. Sıcak ayak detoksu banyoları ayrıca şişmeyi azaltmaya ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve genel sağlınızı ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olur 

Kullandığınız cihazların tıbbi açıdan bir sakıncası var mı? 
Vermiş olduğumuz hizmetlerin tıbbi açıdan hiçbir zararı yoktur. Öncelikle epilasyon işleminde sadece çevre dokulara zarar vermeden kas deri hücre organ görmeden sadece kıla odaklanarak son teknoloji cihazlarla yapılmaktadır. Sadece kıl köküne yoğunlaşır kıl kökünü patlatır hiçbir şekilde çevre dokulara zarar vermez bundan dolayı da yapılan işlemlerde tıbbı bir sakınca yoktur.

Sonsöz…
Sevgili danışanlarımızın sağlığı ve güzelliği için değer sağlamak amacıyla uygun ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Salonum; alanında uzman kadromla, uygun fiyatlarla steril ortamda güler yüzlü kadrosuyla dikkat çekmiştir. Sürdürülebilir büyüme, yüksek kalite ve kararlılık; çalışanların katılımı bağlılığı daha profesyonel kararlar alma, yüksek verim, sürekli gelişimler doğrultusunda değer yaratmaktır. Ayrıca sürekli gelişim felsefesine inanmış iş ahlakı ve disiplinli çalışmalar sonucunu tüketicinin tercih ettiği bir numara marka olmaktır. Murat Aksoy Güzellik Merkezi olarak hedefimiz; Türkiye genelinde Franchising ile şubemizi daha da yaygınlaştırarak son teknoloji uzman kadromuzla hizmet vermek…

Yorumlar

0 yorumlar