Ankara Life Dergisi

Erkek Giyim Modasının İkonu; Cengiz İnler!

Günümüz tekstil sektörünün hayli revaçta olduğu bu dönemde şubeleşme yolunda başarılı projeler gerçekleştiren Cengiz İnler, geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nde mağaza açılışını yaptı. Başkentte pek çok lokasyona hizmet vermesiyle erkek giyim sektöründe adından çokça söz ettiren Cengiz İnler, Balıkesir ve Kırklareli başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasında markasının yer edineceği bilgisini şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi iş dünyası sayfalarına verdi. Aynı zamanda yurt dışı odaklı çalışmalarının devam edeceğini de söyleyen Cengiz İnler’in çok özel röportajı sizlerle. İyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Cengiz Bey, ‘Şıklığın Maskülen Tavrı’ ile çıktığınız yolculuğunuzda Ankara’da birçok lokasyona hizmet vermektesiniz. Bunun yanı sıra önümüzdeki günlerde Balıkesir ve Kırklareli’nde mağaza açılışınızı gerçekleştireceksiniz. Düğün sezonunun yaklaştığı şu günler için şubeleşmeniz hakkında neler söylemek istersiniz?
Ankara, İstanbul ve Kütahya şubelerimizin ardından hızlı ve kararlı şekilde ülkemizde mağaza açmaya devam etmek istiyoruz. Bu süreçte Kocaeli mağazamızın açılışını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdik. Yakın zamanda Balıkesir ve Kırklareli mağazalarımızı açmayı planlıyoruz. Bu doğrultuda adım adım doğru lokasyonlara ilerliyoruz.
Sizi şubeleşmeye çeken güç neydi? Talep mi fazla oldu, üretim ağınız mı genişledi bu konu için bilgi alabilir miyiz?
Cengiz İnler markası kısa süre içerisinde doğru, planlı ve kendinden emin adımlarla hızlı büyümesine devam ediyor. Farklı şehirlerdeki müşterilerimizin yoğun talebi sonucu şubeleşme sürecimiz hız kazandı. Ülkemizin her şehrinde yer almayı kendimize misyon edindiğimiz süreçte bu talep bizi oldukça mutlu ediyor. Aynı zamanda bu talebe karşılık vermek amaçlı üretimimize de son derece önem veriyoruz. Üretim ağımızı genişletmeye ve taleplere cevap vermekte son derece titiz bir çalışma yürütüyoruz.
İlerleyen süreçte mağaza sayınız ne kadar artacak? Cengiz İnler’in KSS stratejisi bulunuyor mu? Eğer böyle bir şey var ise projelerinize karar verirken nasıl bir yol izliyorsunuz?
Bu süreçte “Bir elin verdiğini diğer el görmemeli” düşüncesi ile hareket etmekteyiz. Sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alarak bunları örtülü bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Gücümüzün yettiği ölçüde toplumdaki dezavantajlı gruplara kendi çabamızla yardımda bulunuyoruz.
İş dünyası ya da özel günler olsun erkek giyimde ne gibi trendler öne çıkmakta?
Türkiye, tekstil pazarındaki hacmini her geçen süreçte artırarak, erkek giyim sektöründe tüm gruplarda küresel öncülüğünü devam ettiriyor. Dünya’daki moda akımları ve trendler Türk usta ve işçilerden çıktığını görüyoruz. Türk milleti olarak modaya yön vermekteyiz ve yerli markalar arasında Cengiz İnler olarak sektöre öncülük etmekteyiz.
Türkiye’de erkek giyim pazarının son durumu nedir?
Erkek giyimde casual tarzdan farklı olarak özel günlerde oversize’dan ziyade slimfit kalıplar tercih ediliyor. Yine aynı zamanda sade modeller ve maskülen renkler tercih ediliyor.
Yurt içinde ne kadar büyümeyi hedefliyorsunuz? Cengiz İnler’i geleceğe taşırken önümüzdeki 5 yılda nasıl bir konum bizleri bekliyor?
5 yılın sonunda ülkemizin her yerinde mağazalarımızı açarak, toplumumuzun her bir ferdinin fiziksel mağazalarımıza ulaşabilir seviyede olmasını hedeflemekteyiz. Ayrıca yurt dışında ilk adımımız olan New York şubemize ek olarak ilerlememize devam etmek istiyoruz. Böylece hem ülkemize döviz kazandırmış olacağız hem de Türk moda tarzını küresel anlamda tanıtmış olacağız.

Yorumlar

0 yorumlar