Erkekler, Otomobil ve Hız Tutkuları

Yapı ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren, aynı zamanda otomobil ve hız konusunda tutkusu olan Ahmet Yiğit Arslan, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Ahmet Yiğit’in otomobil ve hız tutkusuna dair yapmış olduğumuz röportajımız sizlerle…

Ahmet Yiğit Arslan kimdir, tanıyabilir miyiz?

1986 Ankara doğumluyum; evli ve 2 çocuk babasıyım. Yapı ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarımızın başında görev almaktayım.

Otomobil ve hız merakınız nasıl ve ne zaman başladı?

Aslında bu durum lise zamanlarıma dayanıyor, gençlik yıllarımda mahallemde kendimden yaşça büyük insanlarla birlikte yasal olarak yapılan oto drag etkinliklerine katılırdım, bu merak orada birçok kez görev almamla başladı. O zamandan beri arabalar benim için büyük bir merak ve tutku haline büründü.

Sizce 2022 yılının en çok tercih edilen spor arabası hangisi oldu? Bunun sebebi nedir?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişir. Kimi süperspor otomobil sever kimi de klas duruşunun yanında, kaputun altında beygirin gücünü hissetmek ister. Bana göre ise; ikinci tercih geçerli.  Bizim gibi iş insanlarına daha çok yakıştığını düşünüyorum. Marka verecek olursam da; Bentley Continental GT her zaman benim için birinci sırada gelmektedir.

Ahmet Bey sizin favori olarak adlandırdığınız spor arabanız var mı?

Şu an satmış olsam da hala ben de yeri ayrı olan favori spor arabam; Audi RS5.

Erkeklerin yoğun ilgisinin olduğu bu alan için kısaca bir değerlendirme yapmanızı istesek neler söylersiniz? Tavsiyeleriniz var mı?

Klasik bir  söz vardır ya; ‘Yolda değil, pistte yarışın’ diye. İster istemez gazın altındaki gücü hemen hemen herkes hissetmek istiyor, ancak bu durum da kazaya davetiye çıkarıyor. Bundan dolayı tavsiyem dikkatli olmakta fayda var, hem canımıza hem de malımıza zarar gelmemesi için kurallara uymamız gerekir.

Leave your vote

admin

Ankara'nın en eski dergisi olana Life Dergisi, Her ay binlerce kişinin eline ulaşıyor. Dijital platformlardaki varlığı ile bu rakam yüzbinleri buluyor. Şehrin en eski dergisi olma özelliğimiz, bizi popüler kılıyor, Aynı zamanda kurumsal kimlik çalışmaları ile logolar, web sayfaları sosyal medya, ve dijital reklamcılık ile sıra dışı tanıtım hizmetleri veriyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.