Ankara Life Dergisi

Fahrettin Sarıkaya

SİNCE 1994…

Türk otomotiv sektörüne büyük katkı sağlayan, şimdiye kadar bu sahada yurt dışına olan bağımlılığı bitirerek Türk sanayisine kaliteli ve ekonomik bir hizmetiyle Türk ekonomisine de artı değer katan DURSTSAFA markasının kurucusu Fahrettin Sarıkaya şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nde.

Fahrettin Sarıkaya’yı tanıyalım

1965 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimim Ankara’da tamamladım. Daha sonra Suudi Arabistan ve İtalya’ da Boya Uzmanı olarak 6 yıl bulundum.1991 yılında Türkiye’ye döndüm. Türkiye’de Akzo Nobel firmasında 4 yıl çalışma sonrasında kendi işimi kurdum. Safa Kabin ile boyahane tesisleri imalatı yapıyoruz.

29 yıllık evli ve 3 erkek evlat babasıyım,  eşim ve en büyük oğlum ile beraber çalışıyoruz. Boş zamanlarımızda gezi ve Güdül’de bağımızda vakit geçirmeyi seviyoruz.

Firmanız Safa Kabin hakkında bilgi verir misiniz?

1994 yılında araç boyama ve kurutma kabinleri üretmek için kurduğum şirket günümüzde inovasyona verdiğimiz önem, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma ve rekabetçi stratejisi ile sektörün lider firması durumundadır.

Ankara Başkent O.S.B’de bulunan fabrikamızda 15 yıldır faaliyetteyiz.

Yüzey işlem tesisleri konusunda 26 yıldır çalışıyoruz. Safa Kabin markasıyla, Tokadan uçağa kadar boya olan her şeyi boyamak için tesisler kuruyoruz. Müşterilerimiz THY,TAI, Mercedes, Tofaş, TEMSA, Tırsan gibi firmalar ve diğer yerli yabancı firmalardır.

Firmamız sektörde Avrupa tarafından en iyi bilinen firmalardan biri olan DURST LACKIER AND U. TROCKNUNGSANLAGEN Firması ile 2006 yılında ortaklık kurmuştur.

2010 yılında Durst firmasının tüm hisselerini satın alarak Durst Safa markası ile hizmet vermeye başlamıştır.

Ürün ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Kurulduğumuz günden bu yana ürün yelpazemiz genişledi. Firmamız; kimyasal işlem, fosfatlama, KTL, kataforez kaplama, kumlama, boyama kabini ve boya fırınları olmak üzere müşterilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilen endüstriyel boyahanelerin, tesislerin üretimini yapar duruma gelmiştir. Ayrıca satış sonrası, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekteyiz.

Gelişen teknolojilere paralel olarak kendisini sürekli yenileyen Safa Kabin, sektörde daha çok orijinal ekipman üreticilerine endüstriyel tesis kuran bir firma olarak bilinmektedir. 3 ana kategoride gruplanan ürünlerinden en iddialısı orijinal ekipman üreticililerinin ihtiyaçları doğrultusunda anahtar teslimi kurulan tesislerdir. Her türlü taşıma araçlarının üretim ortamlarında boyama ve kurutma tesislerini kuran safa kabin müşteri memnuniyetine büyük önem vermekte ve bu doğrultuda satış sonrası hizmet, parça garantisi ve garanti süresi ile takdir görmektedir. Türk otomotiv sektörüne büyük katkı sağlayan Safa Kabin, şimdiye kadar bu sahada yurt dışına olan bağımlılığı bitirerek Türk sanayisine kaliteli ve ekonomik bir hizmet sunarak Türk ekonomisine de artı değer katmaktadır. Safa Kabin, tüm ürünleri CE standardında olup ISO 9001 belgelidir

Satış sonrası ne gibi hizmetleriniz oluyor?

Bir tesis için en önemli konu imalatın sürekli olmasıdır. Makine aksamlarında çıkabilecek herhangi bir aksaklık büyük sorunlara sebep olabilir. DURSTSAFA üretmiş olduğu tesislerdeki kabin, makina ve ekipmanlar için yaygın servis ve yedek parça ağı ile hizmet vererek üretimin sürekli olmasını sağlamaktadır.

Firmalar ile ilgili ihtiyaç ve sarf malzeme tedarikini, DR.BOYA.COM online satış sitemiz üzerinden ekonomik ve kaliteli ürünleri müşterilerimize sunuyoruz.

Danışmanlık ve eğitim hizmeti veriyorsunuz. Bahseder misiniz?

Firmamız müşterilerimizin kapasite ve ihtiyaçlarına göre verimliliklerini artıracak tesisler üretmek için en iyi çözümleri bulup proje ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Günümüzde her firmanın kapasitesi ve 10 yıllık hedefleri göz önüne alınarak en optimum boyahane tesisleri anahtar teslim projelendirilmektedir.

Sektörde 30 yıllık deneyimi müşterilerimize aktarıyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar