Ankara Life Dergisi

GASTRONOMİK ŞÖLENİN ADRESİ: LİTAİ KONUKEVİ

Bir otelden beklentiniz nedir? Güler yüzlü hizmet, eşsiz lezzetler, nezih atmosfer, ayrıcalıklı fiyat politikası? İşte bunların hepsini kapsayan bir hotel ile karşınızdayız. Litai Hotel ya da Litai Konukevi. Hava şartlarının uygunluğuna göre açık alanlar, birbirinden lezzetli her yöreye ait tatlar, güler yüzlü hizmetler ve olmazsa olmaz hijyen kuralları. Yerinde gördük, yerinde yedik ve Litai Konukevi Sorumlu Müdürü Hakan Dursun, Baş aşçı Ersin Bulut ile söyleştik. Bizden tavsiye, sevdiklerinizle buluşmanın en iyi adresi Litai Konukevi.

Öncelikle sizi tanımak isteriz kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Litai Konukevi Sorumlu Müdürü Hakan Dursun; 1983 Ankara doğumluyum. Lise ve üniversite eğitimimi Turizm Otel İşletmesi bölümünde tamamladım. Lise yıllarında tek hayalim iyi bir yönetici olmak ve sektör de iz bırakmaktı. Bolu Mengenli olmak ve baba mesleği olması da benim hayallerim için en büyük şanstı. 15 yaşından itibaren sektörün hem eğitim kısmında olmak hem de çalışma kısmında yer almak benim için avantaj yarattı. Şu anda Türkiye Barolar Birliği gibi nezih bir meslek örgütüne ait Litai Konukevi’nde sorumlu müdür olarak çalışmaktayım.Baş aşçı Ersin Bulut; 1978 Bolu’nun Mengen ilçesi Çubuk Köyü’nde dünyaya geldim. O inandığımız el marifeti olan lezzetin devamlılığı, Mengenli olmanın sırrı, atalarımızın ve baba mesleğinin bu işi yapmak değil icazet ile görevi devralmak olduğuna inanıyorum. Ben bu görevi babam Raşit’ten devraldım, onun icazetiyle aşçı oldum. İlk görevime 1993’de Göksu Restoran’da çırak olarak başladım. 2 yılı aşkın süredir de Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi’nde Başaşçı görevini layıkıyla yerine getirme gayretindeyim.Litai

Konukevi’nin geniş hizmet yelpazesinde neler var?
Litai Konukevi Sorumlu Müdürü Hakan Dursun; Litai Konukevi’nin kuruluş amacı avukatlarımıza ve onların misafirlerine hizmet vermektir. Dolayısı ile misafirlerimize sunduğumuz en büyük ayrıcalık güven ve kalitedir. Yenilikçi olmamız sürekli sektörü takip ederek farkındalıklar yaratmamız geniş ve ferah kullanım alanlarına sahip olmamız diğer ayrıcalıklarımızdandır. Ayrıca fiyat politikamızı belirlerken avukatlarımıza özel indirim imkanları sunmaktayız. Bünyemizde üç farklı restoran seçeneğimiz olduğu için konuklarımız o günkü seçimlerine göre bir ambiyansta hizmet alabilirler. Akdeniz mutfağı ve açık hava isterlerse Ankara iklimini göz önünde bulundurarak hizmet verdiğimiz Radika Garden Restoran, 7 gün açık, sıcak servisi ve soğuk mezeleri ahenk içinde harmanlayan Lindos A La Carte Restoran, mevsim ne olursa olsun havuz başı servisinde özellikle tatlılarıyla tatlı bir mola vermenizi sağlayan Lotus Pool Bistro’da misafirlerimiz kendi damak zevklerine uygun bir zaman geçirebilirler.

Litai’de yalnızca restoran ve bistro hizmetleri mi mevcut?
Gastronomik şölen bitti şimdi de diğer hizmetlerden yararlanalım istiyorsanız yine adresiniz Litai Konukevi olmalı. Özellikle serpme kahvaltımız Ankara’da şimdiden fenomen olmaya başladı. Kruvasan ve pancake gibi deniz aşırı lezzetlerden, su böreğinden, omlete geniş bir lezzet yelpazemiz var.

Karnımız doydu ama gözümüz, gönlümüz de doyacak mı derseniz?
Litai Konukevi olarak, toplamda bir adet çok amaçlı kongre salonumuz, iki adet balo salonumuz, iki adet toplantı salonumuz, iki adet restoran, havuz başı bistro ve roof barımız mevcuttur. Burada sizin de bahsettiğiniz gibi büyük kongrelere, toplantı ve seminerlere düğün organizasyonlarına, özel gün kutlamalarına, doğum günü kutlamalarına ev sahipliği yapmaktayız. Bunun yanı sıra Outside-Catering gibi havuz başı dış mekan hizmetlerimizde mevcut.

Enfes lezzetleriniz ile misafirlerinizden tam not alıyorsunuz. Sırrı ne?
Baş aşçı Ersin Bulut;Kalite bizim için tesadüf değildir. Bünyemizde çalıştırdığımız aşçı kadromuzun her biri ayrı yeteneğe sahip ve sürekli kendilerini yenileyerek sektörle iç içe tutmaya devam ediyorlar. Her şeyden önce mesleklerini severek yapmaları şüphesiz bizleri başarıya götürüyor. Detaylar bizim için çok önemli. Ürünü doğru yerde doğru şekilde kullanırsanız lezzet kendiliğinden geliyor, bunu biz çok iyi başarıyoruz ve lezzeti görsellikle buluşturduğumuz zaman başarıya ulaşabiliyorsunuz. Özellikle mezelerimiz ve yan lezzetlerimiz gerçekten çok popüler. Sırrımızı öğrenmek isteyen tüm okurlarımızı yerinde keşfetmeye davet etmek isterim. Çünkü yazıyla anlatamayacağım nitelikte hatta nicelikte olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu lezzetten mahrum kalmalarını istemem.

Lokasyon olarak avantaj sunarken sahip olduğunuz atmosfer itibarıyla tercih sebebi oluyorsunuz diyebilir miyiz?
Litai Konukevi Sorumlu Müdürü Hakan Dursun; Konumu itibari ile her yere yakın son derece rahat ulaşım imkânı olan bir lokasyona sahibiz. Sektör olarak zor bir piyasada mücadele ediyoruz. Her şeyden önce temizlik ve hijyen bizler için çok önemli; dünya olarak ve ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz malum pandemi biz bu süreçte personelimize gerçek anlamda çok yoğun eğitimler verdik. Gerek kişisel önlemlerimizi gerekse misafirlerimizin sağlığı için önlemeleri en üst düzeyde aldık ve bu konu ile ilgili her hafta denetimden geçtiğimiz Güvenli Turizm Sertifikasına sahibiz. Misafirlerimizin Litai Konukevi’de geçirdikleri süre bizim için çok önemli her dakikasında onları mutlu etmek bizim ilk önceliğimiz ve amacımız.

Yorumlar

0 yorumlar