Ankara Life Dergisi

Geçmişin Mirası Geleceğin Rol Modeli; Temel Mert Dikmetaş!

Temel Mert Dikmetaş, iş hayatında birçok başarıya imza atmış genç mimarlarımızdan. Disipli ve düzenli olması yönüyle adından çokça söz ettiren Dikmetaş Şirketler Grubu’nun gözde mimarı, aynı zamanda özel hayatıyla da gündemde kalmaya devam ediyor. Araba koleksiyonu merakı ile çocukluktan gelen bu tutkusunu; “Bu hayatta bana en çok zevk veren ve dinlendiren tek şey arabalarım. Çocukluğumdan bu yana süregelen bu tutkumdan vazgeçemiyorum. Şu sıralar babamın koleksiyonuna yeni bir şaheser ekliyorum.” şeklinde açıklıyor. Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak, Temel Mert Dikmetaş ile bir araya geldik ve merak ettiklerimizi yönelttik.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Temel Bey öncelikle sizi önceki sayılarımızda gördüğümüz gibi bu sayımızda da ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu iletmek istiyoruz. Ardından biraz daha özel hayatınıza giden taraftan sorularımı yönlendirmek istiyorum. Temel Bey, çalışma hayatınız dışında boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yoğun bir tempoda giden çalışma hayatımın dışında, bu hayatta bana en çok zevk veren ve dinlendiren tek şey arabalarım. Çocukluğumdan beri süregelen bu tutkumdan vazgeçemiyorum. Şu sıralar babamın koleksiyonuna yeni bir şaheser ekliyorum, bitince paylaşacağım inşallah şimdilik sürpriz olarak kalsın.

Hayatta rol model aldığınız kişi kim ve en çok nesine hayransınız?
Hayatta rol model aldığım insan; hiç göremesem de dedem Temel DİKMETAŞ. Kendisini 37 yaşındayken kaybetmenin hüznünü her zaman yaşıyorum. Ondan bana kalan ismi ve karakteri geleceğime yön vermede oldukça katkı sağladı. Dedemin hayat yolculuğunda gerek disiplinli ve başarılı yönü gerekse özel yaşantısı benim için her zaman rol model almamda yardımcı oldu.

Mimar olmasaydınız hangi mesleği icra etmek isterdiniz?
Mimarlık benim sevgilim, bu yüzden başka bir meslekte kendimi düşünemiyorum. İnsan sevdiğini hiç aldatır mı? Düşünürsem bile aldatmış olurum.

Peki şu an için hayatınızda biri var mı? Geleceğinize dair bir planınız bulunuyor mu?
Bu konu üzerinde açıklama yapmak istemiyorum. Kader, kısmet diyelim…

Kendinizi üç kelime ile nasıl tanımlarsınız? Size göre başarının sırrı nedir, sizi ne motive eder?
İnsan odaklı, yenilikçi, ne yazık ki merhametli… Ne yazık ki diyorum, çünkü günümüzde her ne kadar merhametli olsak da bu duyguyu kötüye kullanan insanlar mevcut konumda yer alıyor.

Yorumlar

0 yorumlar