Ankara Life Dergisi

Geleceğin Parlak Yeteneği Eli Türkoğlu

17 yaşında genç bir yetenek Eli Türkoğlu. Tuğçe Kandemir ile yaptığı ‘’Bu Benim Öyküm’’ şarkısıyla girdi hayatımıza. Sonrasında seslendirdiği ‘’Yokluğun Ertesi’’ ile iyice benimsedik onu. Ses tonu ve yaptığı gırtlak oyunları da geleceğin ışık saçan yeteneklerinden biri olduğunu kanıtlar nitelikte. Genç şarkıcıyla çıkışı ve gelecek planları hakkında konuştuk…

Öncelikle müzikle nasıl tanıştın?
3 yaşında şarkılar söyleyerek tanıştım. Ailem bunu o yaşlarımda fark etmiş hatta ses kayıtlarımı bile almışlar. Sonrasında kendimi sürekli geliştirerek, kendime bir şey katarak müzik tutkum oluştu. Gitar ve piyano çalmayı kendim öğrendim. Azerbaycan’da konservatuvara gidiyordum, dondurdum ama devam edeceğim.

Tuğçe Kandemir’le beraber “Bu Benim Öyküm” şarkısını yaptın ve Youtube’da 140 milyona ulaştı. Böyle bir şeyi hayal ediyor muydun?
Aslında ediyordum çünkü işimize çok güveniyordum. Tuğçe Hanım da ben de bu iş için büyük emek verdik ve ikimizin de istediği oldu.

İlk solo çalışman “Yokluğun Ertesi” Gözde Ançel ve Buray şarkısı. Nasıl tanıştın ve şarkının oluşum sürecinden bahseder misin?
Yapımcım Serkan Bey bana bir sürü şarkı dinletti. ‘’Yokluğun Ertesi’’ni dinlediğim an ‘’bu olmalı!’’ dedim ve şarkıyı aldık. Gözde Hanım ve Buray Bey’e buradan bir kez daha teşekkür ederim şarkıyı bana emanet  ettikleri için.

Peki, kimleri dinliyorsun bu aralar? Özellikle takip ettiğin birileri var mı?
Özellikle ‘’şu’’ dediğim yok ama her tarz dinliyorum. Hele içinde bir şeyler beni alıyorsa daha çok dinliyorum.

Bir de senin şu gırtlak oyunların var ben çok beğeniyorum, hiç olumsuz tepki aldın mı bu konuda?
Yok tam tersi insanlar çok beğeniyor. Öyle olumsuz denilebilecek bir tepki almadım.

İdolüm dediğin bir sanatçı ya da sanatçılar var mı?
Şimdi ben aklıma gelenleri söylersem adını söylemediğim sanatçılara ayıp olur ama ustalarımla aynı sahnede olmayı çok isterim.
Kiminle düet yapmak isterdin?
Düşünmem lazım 🙂

Peki, Eli Türkoğlu’nun bundan sonraki hedefi nedir?
Çok arayı açmadan yeni bir proje daha gelecek onu belirtmek isterim. 2019 yılı içerisinde yeni bir single çalışması yapmayı düşünüyorum. Sevenlerime de bu müjdeyi buradan vermiş olayım.

Ben, üretmeyi seven biriyim. Hırsla ya da rekabetle bir işim yok benim. Amacım sadece çok iyi müzik yapmak ve gerçekten iyi bir sanatçı olmak.

Yorumlar

0 yorumlar