Ankara Life Dergisi

Genç Kadın Girişimci; Hatice Kayatürk!

Hatice Kayatürk, sağlık adına açmış olduğu Stüdyo Wings Akademi’nin kurucusu olarak başarılı kadın girişimci yönüyle birçok alanda faaliyet gösteriyor. Sadece kadınlara özel hizmet sunan ve aynı zamanda kanserle mücadele eden tüm kadın danışanlarına ücretsiz seans sağlayarak adından oldukça söz ettiren Hatice Kayatürk, reformer, yoga, gebe pilatesi, hacamat, manuel terapi, skolyoz, lenfödem ve pelvik tabak tedavi egzersiz yöntemleriyle pek çok danışanının gönlünde taht kurmuş özelliği bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Ankara’da Yılın Fizyoterapi Danışmanlık ve Pilates Merkezi Ödülü’ne layık görülen Hatice Kayatürk, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı, iyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Hatice Hanım öncelikle sizi tanıyalım. Hatice Kayatürk kimdir?
1993 Ağrı doğumluyum. Eğitimimi ailemin yanında Artvin’de tamamladıktan sonra evlilik nedeniyle yurt dışına yerleşip 6 yıl orada yaşadım, ardından yaklaşık 3 yıl öncesine kadar Ankara’ya dönüş yaptım. Evliyim ve bir kızım var. Stüdyo Wings Akademi’nin kurucusu aynı zamanda eğitmeniyim.

‘Stüdyo Wings Akademi’ çatısı altında pek çok faaliyet göstermektesiniz. Okurlarımızın da bilgilenmesi açısından firmanızdan bize kısaca bahseder misiniz?
Aslında Stüdyo Wings, pilates stüdyosu olarak doğdu. Sonrasında hikayemiz bizi çok farklı yerlere götürdü. Seans almaya başladıkça bir pilates stüdyosundan çok daha fazlası olmamız gerektiğini anladık ve fizyoterapist hocalarla çalışmaya başladık. Sadece kadınlara hizmet sunan bir stüdyo olmanın keyfi çok ayrı. Stüdyolarımızda; aletli pilates (reformer), yoga, gebe pilatesi, hacamat, manuel terapi (kuru iğneleme, graston tedavisi, kupa tedavisi), skolyoz, lenfödem ve pelvik tabak tedavi egzersiz yöntemleriyle çok kıymetli danışanlarımıza hizmet sunmaktayız. Bunun yanında kanserle mücadele eden tüm kadın danışanlarımıza ücretsiz seans hediye ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl Ankara’da Yılın Fizyoterapi Danışmanlık ve Pilates Merkezi Ödülü’ne layık görüldünüz. Bu ödülü alabilmek adına başarıya giden yolun temel yapı taşları sizce nelerdir?
Gerekli yerlerden alınan yeterlilik belgesine sahip olmanın verdiği güven doğrultusunda işimizi severek ve en doğru şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. Gerek antrenör gerekse fizyoterapist hocalarımızın eğitim durumlarının tam ve eksiksiz olması başarıya giden yolun temel yapı taşlarıdır diyebilirim.

Genç kadın girişimci yönünüzle ödülünüzü aldığınızda neler hissettiniz?
Bizi bu ödüle layık gören 332 Plus ailesine saygı ve sevgilerimi ileterek başlamak istiyorum. Başta küçük bir işletme olarak yola çıktığımız stüdyomuzun büyüyüp koca bir aile olduğunu görmek ve bunun meyvesini her geçen gün yemek paha biçilmez. Bu haklı gururu bize yaşatan ve güvenen danışanlarıma da sizin vesilenizle kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Onlarca kadının hayatına dokunmak, yollarına ışık tutmak, onlarla sohbet edip kahvelerimizi yudumlamak aslında bir stüdyodan çok daha fazlası olduğumuzu hatırlatıyor bana. O yüzden 2022 enleri ödül töreni benim için çok kıymetli ve genç girişimci kadın olarak bu gururu yaşamış olmak paha biçilmez bir mutluluk.

Peki sosyal ve iş yaşamınızdaki yoğun temponuza rağmen motivasyonunuzu nasıl diri tutuyorsunuz?
Aslında tüm hayat enerjim; eşim ve kızım. Arkamı her dönüp baktığımda onları görmek bana inanılmaz bir güç veriyor. Bütün anneler gibi benim de tek temennim kızıma örnek bir anne olarak yaşamımı sürdürmek. Spor yapmanın yanı sıra özellikle yoğun geçen çalışma süreçlerinde piyano çalmak ruhumu çok fazla dinlendiriyor, her nota farklı bir kapı açıyor diyebilirim. Seyahat etmek olmazsa olmazım, bir yay burcu olarak bana göre enerji depolamanın en kolay yolu.

Yorumlar

0 yorumlar