Ankara Life Dergisi

Gerçek Bir Ankara Sevdalısı; Burcu Şenkal!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak MİA Catering Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Şenkal ile bir araya geldik. Burcu Şenkal, markası hakkındaki merak ettiklerimizi yanıtladı.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Burcu Şenkal kimdir?
1972 yılında çok sevdiğim bu şehirde yani Ankara’da doğdum. Lise bitene kadar Ankara’mın en güzel ve en özel zamanlarını profesyonel sporcu özelliğimle geçirdim. Ardından üniversite eğitimim için İstanbul’a konservatuvarda tiyatro okumaya gittim. Uzun yıllar boyunca Londra’da kalarak master’ımı yaptım ve tiyatro gruplarında çalıştım. Ülkeme döndüğümde ise; devlet tiyatrosunda 5 yıl oyunculuk yaptım. Ardından Ankara’da serbest olarak catering organizasyon işleri ile uğraştım, şu an 17. yılımı bitirmekteyim.
Ankara’da iyi tanınan bir markasınız, biraz işletmenizden bahseder misiniz?
Ankara’da bilinirliğim yıllar önce küçük bir İtalyan Cafe Bistro ile başladı. Ardından Cafe Mia Catering ve organizasyona başladım. Gerçekten zor bir iş yaptığımızı düşünüyorum, ama ekip ve mutfak kuvvetli olunca, bir de çalışma ve üretme azmi çok olunca ortaya iyi işler çıkıyor. Mia Catering haricinde Ankara’da tam 10 yıldır marka yaptığım, proje ortağım Gonca Güzeloğlu ile beraber ‘Yaratan Kadınlar Alışveriş Şenliği ve Sosyal Sorumluluk’ projem bulunuyor. Bu sebepten dolayı basında hayli yer almaktayız. 13 yıl boyunca ROTARY’nin uluslararası kısa film festivalinin sanatçılardan sorumlu koordinatörlüğünü yaptım. Türkiye’nin çok başarılı, yönetmen ve oyuncuları ile beraber çalıştım.
İş hayatınızda bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?
Çok büyük hırslarım yok, gönlünün ekmeğini yiyenlerdenim. Mutluyum ve sağlıklıyım, bu bence en güzel duygu. İşlerimde kendimle yarışıp, en iyiyi ortaya çıkarmayı seviyorum. Bu güne kadar ise yaptıklarım için birçok teşekkür aldım. Geleceğe yönelik de bu şekilde ilerlemeyi, birçok insanın hayatına dokunmak hedeflerim arasında yer alıyor.

Yorumlar

0 yorumlar