Ankara Life Dergisi

Gülen Çiçek’le Astroloji Dünyası

ÖNSÖZ
Tarih boyunca birçok medeniyet tarafından kullanılan astrolojiyi, günümüzde hala
burç yorumlanması olarak görenler var. Oysa astroloji sadece burçlardan ibaret değildir. Falda
değildir. Sadece güneş burcumuzu bilip ona göre hareket etmek hayatımız için hiçbir şey ifade
etmez. Doğum gününe göre hesaplanan Güneş burcunun yanı sıra, doğum saati ve yerine göre
yükselen burcu ve her burçtan geçişi iki buçuk gün süren ay burcu da vardır. Bu burçları doğum
tarihi ve doğum saati ve doğum yeri ile birlikte birçok web sayfası ve bilgisayar programlarına
giriş yaptığımız takdirde öğrenebiliriz. Ancak bunları bilmekte yeterli gelmeyecektir. Çünkü bu
burçlar, bize maskemiz, bilinçaltımız ile birlikte fiziksel ve ruhsal durumumuz hakkında bilgi verir.
Gelecek hakkında bir şeyler öğrenme insanoğlunun doğal dürtüsüdür. İşte bize gelecekten
haber lazımdır. Bu haberler ise yıldız ve gezegen hareketlerinin etkileşimleriyle yapılan ön
görü teknikleri bize astroloji tarafından verilmektedir. Astroloji matematiksel hesaplamalar
sonucunda veriler elde etmekte, geçmiş ve gelecek arasında bize köprü oluşturmaktadır.
Astroloji ilminin içine girene kadar neden, nasıl, niçin sorularıyla yıllarım geçti. Bunlar benim başıma
niye geldi diye düşünüp durdum. Astrolojiyi başladığımda ilk önce kendi haritamı analiz ettiğimde
şaşkınlıklar içinde kaldım ve sorularımın tek tek cevabını aldım. Gönül rahatlığıyla değişip dönüştüm
adeta hayata bakış açım değişti, farkındalığım arttı diyebilirim. Dediğim gibi astroloji burçlarımızı
bilmekten öte, kadersel etkileri ile hayatımıza yön veren güneş ve ayın gökyüzünde ki durumlarına
göre ay fazları, tutulmalar, sabit yıldızlarla insanı içine çeken ve bitmek tükenmek bilmeyen ilmek
ilmek işlenen bir bilgelik sanatıdır. Bu sanatın bilinmeyen yönleri ile sizleri buluşturmak için buradayım.
Yazı dizimin ilkinde 2022 yılının burç yorumlarını yaparken burçların haricinde çok önemli
etkiye sahip güneş ve ay tutulmalardan da bahsettim. Tutulmalar bazen hayati öneme
haizken bazen değişmeye ve büyümeye, sonlanmalara, hayatı düzene sokmaya imkân verir.
Tutulmaların etkisi tutulma süresi baz alınarak bazen aylar öncesi, bazen de tutulmadan aylar
sonrası etkisi sürdürür. Ayrıca bu yaptığım yorumlar genel natal haritaya göre yorumlanmış
olup; herkesin doğum haritası kişiye özeldir. Doğum haritalarınızdaki evlerin, gezegenlerin
ve aldığı açıların konumlarına göre haritanızda size özel değerlendirilir ve yorumlanır.
2022 yılında Satürn gezegenin öğretileri ile engelleri aşarak aydınlanmanızı ve 12 yıl boyunca
beklediğimiz Jüpiter’in yeni döngüsünde şans, bolluk, bereketin hepinizin kapısını çalmasını diliyorum.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI

2021 yılından bu yana Satürn gezegeninin etkisiyle sınanıyorsunuz. Satürn sınav gezegenidir, sınava tabi tutar ve  kalıcı durumlar yaratır. Satürn  2022 yılında da sosyal çevre arkadaşlıklar konusunda sorumluluklarınızı arttıracak. Bu etki  ile kalıcı arkadaşlarınızdan ve kimin dost kimin  düşman olduğunu anlayacaksınız.

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 2022’de size çok güzel haberlerle geliyor. Yılın ilk beş ayında 12. evinizde Balık burcunda  size eşlik edecek olan Jüpiter ile içinize dönerek maneviyatınızı yükselteceksiniz. Terapiler, ruhsal çalışmalar yaparak hayatı mistik ve spritüel olarak ele almanız için fırsatlar sunacaktır. Bu dönemde meditasyon yoga ve şifa veren terapilerle kendinizi  arındırabilirsiniz. Rüyalarınızda   verilen mesajlara dikkat edin.

11 Mayıstan sonra Jüpiter sizin burcunuza geçiyor. Bu tarihten itibaren, cesur atak, hareketli ve lider olacaksınız. Yıl sonuna kadar  bolluk, bereket, şans, para eğitim yurtdışı geziler, hukuk konularında şansınız çok açık. Bugüne kadar verdiğiniz emeklerin karşılığını alacaksınız. 12 yıllık  büyük dönüşümün sonuna gelmek üzeresiniz. Yeni başlangıçlar sizi tırmanmaya doğru götürecek, tutkularınızdan vazgeçmeyin. Daha özgür daha rahat para kazanacaksınız. İhtiras, entrika dolu tutkulu bir aşk gelebilir. Geçmişte yaşanan aşklar da gündeme gelebilir  ama bırakmaktan korkmayın, üstüne gidin, özgürleşin. Yurtdışı taşınma, yer değişikliği, yurt dışı seyahatler ile hayatınızda büyük dönüşümler olabilir. 

TUTULMALAR

30 Nisan’da Boğa burcundaki Güneş tutulması para evinizde gerçekleşiyor. Para kazanma şeklinde değişme gidebilirsiniz Ani para kazançları konusunda  parlayacağınız bir döneme girebilirsiniz. Teknoloji, inovasyon ya da kendinize özgü bir proje ile yeni bir işe başlamak için harika bir zaman. 

16 Mayıs’ta  Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması, kredi borçlar yatırımlar banka faiz konusunda dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor sosyal çevre ve arkadaşlıklara da dikkat edin. Sizi üzebilirler.  

25 Ekim’de  akrep burcunda gerçekleşecek güneş tutulmasında Venüs Güneşin kalbinde.  Venüs paradır aşktır, ikili  ilişkilerdir. Yeni bir projeye başlamak, heyecan verici yeni ilişkileri ve yeni bir gelir kaynağı için şanslı bir dönemi anlatıyor. Bu dönemde kadınlarla ilişkilerinize dikkat edin. Kredilerle  ilgili sevinçli bir haber alabilirsiniz sağlık açısından genital problemler sizi zorlayabilir.  

8 Kasım boğa burcunda ay tutulması bu yılın son tutulmasıdır bundan faydalanmanın yollarını arayalım . Maddi konularla ilgili  prüzler sizi yorabilir kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Risk almamaya dikkat edin. Ancak bu tutulma sizi bir yandan da sabırla hareket ettiğinizden dolayı  başarı konusunda sizi ödüllendirebilir. Fevri ve  öfkeli tutumlardan  kaçının. 

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

3 Mayıs ve 11 Mayıs   önemli günlerden. Şans, bolluk, bereket, fırsatlar ve  büyük teklifler   kapınızı çalacak.

25 Mayıstan 5 Temmuz  arasında gezegenininiz Mars sizi çok hareketlendirecektir. Bu nedenle düşme ve çarpmalara dikkat edin. 

Ocak ve Nisan ayında kaçırdığınız fırsatları Ekim ve Aralık ayında tekrar  yakalayabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI

 2021 yılından bu yana sizi kariyer evinizde sınayan Satürn 2022 yılında da yine bu alanda sınamaya devam edecek kariyer evimizden geçen Satürn disiplini elden bırakmadığın sürece hedeflerinizi gerçekleştirmeniz de size katkı sağlayacaktır.Bekleyen işleriniz tamamlanırsa yapılan işlerin meyvesi gelerek kalıcı olacaktır. Sorumlukları aldığınız takdirde  istediğiniz her işi  başarmak için önünüzde engel kalmayacaktır.  Siz bildiğiniz yoldan dönüş yapmayın, bunun faydalarını yıl sonuna kadar görmeniz kaçınılmazdır. 

2022’nin başından 11 Mayıs’a kadar Jüpiter Balık burcunda iken; yeni çevre, yeni arkadaşlar, hayata mistik bakan farklı kişiler  etrafınızda olabilir. Sosyal çevre, arkadaşlar, dernek ve klüplerden destekler görebilirsiniz.12 yıl sonra isteklerinizi, hayallerinizi gerçekleştirebilmek için  en iyi zaman dilimi diyebiliriz. Yeni bir kimlik ya da yeni bir marka olabilirsiniz. Bu nedenle çevrenizi değiştirip yeni bir çevreye girmekten korkmayın.

11  Mayıstan  sonra Jüpiter  Koç burcuna geçtiğinde, yıl sonuna kadar yeni başlangıçlar yeni eğitimler yurtdışı seyahatler, uluslararası ilişkiler, psikoloji ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Aynı zamanda şifaya ihtiyacınız olduğu  alanlarda  bu dönemde  şifalanabilirsiniz. Şifa yetenekleriniz  gelişebilir  yada ortaya çıkabilir. Ayrıca sanatsal hobi ve yeteneklerinize yönlenmek sizi başarıya taşıyabilir.

TUTULMALAR:

30 Nisan 2022 yılının ilk  güneş tutulması burcunuz da gerçekleşiyor. Siz boğalar için son

ondokuz yılın en güçlü tutulması olacak. Görüntünüz de, bedeninizde, kimliğinizde ve markanızda köklü değişiklikler olabilir. Hızlı kararlar alabilirsiniz.  Size birçok kapı açılabilir. Kendinizi keşfedin, cesaretle harekete geçmekten çekinmeyin. Dijital konularda fırsatlar elde edebilirsiniz. 

16 Mayıs akrep burcundaki  ay tutulması evlilik ve ortaklıklarda ya da  ikili ilişkilerde size önemli kararlar aldırabilir, duygusal krizler yaşanabilir.  Kendinize güvenin değişim ve dönüşüme açık olun. Sevdikleriniz ile karşı karşıya gelebilirsiniz,  çekişmeler yaşanabilir. Tamamlanması gereken ya da bitmesi gereken ne varsa  bitirmek için şimdi tam zamanı.İşle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Bu dönem keyfiniz kaçabilir.

25 Ekim akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması herhangi bir projeye başlamak için en uygun zaman. Bu tutulmada Venüs Güneş’in kalbinde olacak. Bu nedenle tutkulu bir aşk,  yeni bir gelir kaynağı, sanatsal projeler sizi mutlu edebilir. Sadakatle sınanabilirsiniz. 

8 Kasım burcunuz da gerçekleşecek olan ay tutulması yılın son tutulmasıdır. Verdiğiniz kararların sonucunu bu tutulmada alabilirsiniz. Sağlığınıza ve bedeninize dikkat etmelisiniz.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

11 Nisan-30 Nisan arasında Merkür burcunuzda; anlaşmalar, sözleşmeler, iyi bir  iletişim sonucu atılan adımlar size kazanç sağlayabilir. 

28 Mayıs – 23  Haziran da Venüs burcunuzda. Bu tarihler arasında estetik ve güzellik uygulamalarında  yenilik yapmak için en uygun zaman.

20 Ağustos-30 Ekim arasında Mars para evinizde. Para ile ilgili fırsatlar ayağınıza gelebilir. Girişimleriniz başlatırsanız hayat sizi bu konuda destekleyecektir. 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI:

2021 yılından beri 9. evinizde misafir olan Satürn sizi yurt dışı ilişkiler, eğitim, sınav, akademik konular, hukuk, adalet ile ilgili  sınava tabi tutarken 2022 yılında da bu konularda sınavınız devam edecektir. Bu konular size sorumluluklar getiriyor. Satürn gerçeği  sever. Sorumluluklarınızla birlikte  gerçeğin peşinden giderseniz Satürn’ün ödülünü alabilirsiniz.  Bu yıl Jüpiter Balık burcunda 11 Mayıs’a kadar kariyer evinizde. Son on iki yılın şans ve fırsatlar yönünden en bereketli zamanları. Bu dönem insanlara yardım ettikçe sizin de hayatınız değişecek. 2022 yılı kariyer ve işle ilgili çok güzel etkiler alacaksınız. Kariyerinize yükselme başarı, yurtdışı ile bağlantılı işler, kendi işinizi kurmak için  atacağınız adımlar sizi ileriye taşıyabilir.  

11 Mayıs’tan sonra  Çok sayıda yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Dernekler,  Sivil Toplum kuruluşları gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlarla  sosyal projelere imzanızı atabilirsiniz. Sosyal çevreden yapacağınız işlerle ilgili destek gelirken,  yeni arkadaşlar, hayranlar,  yeni takipçiler sizi güçlü kılacaktır. Yeni çevreler girmekten korkmayın.

TUTULMALAR

30 Nisan’da Boğa burcunda  güneş tutulması size,  biraz maddi dünyada ayrılarak manevi ve ruhsal boyutlarda kendinizi geliştirin demekte. Kulağınıza dedikodular gelebilir ve gizli düşmanlarınız  açığa çıkabilir.  Psikolojik sağlığınıza dikkat edin. Uykunuzu iyi alırsanız  yoga ve meditasyon yapabilirseniz bu dönemi iyi atlatabilirsiniz.

16 Mayıs Akrep burcunda Ay tutulması hayatınızda büyük dönüşümler başlatırken, ayrılıklarda yaşayabilirsiniz. Çalışma hayatınızla, özel hayatınız arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Bazen kendinizi hapishanede gibi kapalı engellenmiş hissedebilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeli, kilonuzu korumalısınız. Bu dönem genital hastalıklar ve yumurtalıklara da dikkat etmelisiniz. Bazen mesaileriniz uzayabilir. Biraz kendinize öncelik verin.

25 Ekim Akrep burcunda Güneş tutulmasında  Venüs Güneşin kalbinde 6.evinizde olacak. Günlük rutin işlerinizde parayla ilgili kazançlar elde edebilirsiniz. Gelir kaynağınız artabilir.  Heyecan verici tutkulu bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Kadınlarla ilgili iyi ilişkiler içinde olun. İş ortamında yanınızda çalışanlar ve  iş arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat edin. Sağlık konusunda şeker ve diyet konusunda hassasiyet içinde olun.

8 Kasım Boğa burcunda ay tutulmasında, ruhsal anlamda  kaygı ve endişeleriniz artabilir. Kaybetme korkusu yaşayabilirsiniz. İşler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Kendi istekleriniz ile iş arkadaşlarınız arasında bazı çatışmalar yaşayabilirsiniz ve bu dönemde sorumluluklarınız artabilir.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

30 Nisan 10 Mayıs tarihleri arasında Merkür sizin burcunuzda. Anlaşmalar, sözleşmeler, eğitimler için güzel zamanlar.

30 Mayıs yeni ay sizin yeni ayınız olacak. Yeni başlangıçlar, yeni adımlar, kariyerinizde yeni projeler gerçekleşebilir.

20 Ağustos-28 Ekim arasında  Mars sizin burcunuzda ilerlerken, günleriniz hareketli ve koşturmaca içerisinde  olabilirsiniz.

29 Eylül-23 Ekim arası Venüs aşk evinizden geçiyor.Çok keyifli, aşk dolu çok güzel günler sizi bekleyebilir.

28- Eylül-1 Aralık tarihinde ise Mars ile Satürn üçgeni size yurt dışı, uluslararası ilişkiler, basın medya, hukuk, felsefe, akademik kariyer konularında size güzel fırsatlar getirebilir.

Astrology zodiac signs circle. Horoscope wheel with zodiac symbols, round astrological calendar. China zodiacal monkey, rabbit and snake new year magic symbols card vector illustration

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

2021 yılında Satürn sizi borçlar, yatırımlar kredi ve harcamalar faizler konusunda sınava tabi tutmuş olabilir. 2022’de ne yazık ki bunlar yine devam edecek. Ancak bu konularda yaşanılan sıkıntılar büyümek, kendinizi geliştirmek için fayda sağlayacaktır. Ayrıca maddi konularda başkasının parası, eş parası yönetme gibi önemli değişim ve dönüşümler olabilir, çok endişe etmeyin. Borç verip, borç almayın ve kimseye kefil olmayın.

Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter Balık burcunda 9.evinizde. 9 ev konuları yurt dışı seyahatler, hak adalet hukuk, felsefe, akademik konular, eğitim, ithalat, ihracat, yabancı dil öğrenme, farklı yerleri keşfetme, uluslararası ilişkiler, sınavlardır. Yılın ilk beş ayı bu konulardan yana şansınız açık.11 Mayıstan sonra ise son 12 yıldır elde edemediğiniz çok büyük kariyer fırsatlarını yakalayacaksınız. Parlamanızın tam zamanı. Başarı hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Bu fırsatları iyi değerlendirin. Herkes sizi konuşabilir. Artık edindiğiniz bütün deneyimleri paylaşma zamanı. Siz artık bir bilgesiniz. Herkes sizin tecrübelerinizden yararlanmalı.

Tutulmalar:

30 Nisan Boğa burcunda Ay tutulmasında    yeni sosyal çevre ve arkadaşlıklar gelişebilir. Yeni bir finansal projeye ya da sanatsal işlere başlayabilirsiniz. Sosyal projelerle Sivil Toplum Örgütlerinde önemli pozisyonlar alabilirsiniz. Sosyal çevreniz sizi yükseklere taşıyacak. Bu nedenle sosyal çevrenize önem verin.

16 Mayıs Akrep burcunda ay tutulmasında, çocuklar, borsa, aşk konularda krizler yaşayabilirsiniz. Özel hayatınızda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak büyük dönüşüm ve değişim sizi bekliyor.

25 Ekim Burcunda Güneş tutulmasında Güneşin kalbinde olan aşk gezegeni Venüs harika bir aşkı size getirebilir ve hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. Bu dönemde elle tutulur madenlere, altına yatırım yapabilir ve bu yatırımlardan kazançlı çıkabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için güzel bir zaman dilimi.

8 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması, sizde kontrol edilmez bir özgürlük duygusu yaratabilir.

Sosyal çevre, arkadaşlıklar ve maddi konularda krizler çıkabilir. Finansal risk almayın. Bazı arkadaşlarınızla da yol ayrımına gelebilirsiniz. Kendinizi yaralamayın ve kendinize değer verin.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

5-19 Temmuz arasında Merkür sizin burcunuzda. Elektronik aletler alma, seyahatler yapma, anlaşmalar, sözleşmeler, eğitim, öğretim, ticaret, konularında güzel bir dönem.

18 Temmuz 11 Ağustos arasında Venüs sizin burcunuzda. Güzellik, estetikle ilgili değişim için uygun bir zaman. Aşk dolu günler geçirebilirsiniz.

23 Ekim-16 Kasım: Aşkta büyük bir fırsat ve şans sizden yana.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI

2021 yılında Satürn gezegeni sizi ilişkiler, evlilik, ortaklıktan yana sınadı. 2022 yılının sonuna kadarda yine ortaklık, ilişkiler ve evlilikle ilgili sorunlar devam edebilir. Bu yıl hayatınızda çok önemli kadersel etkiler olabilir. Yılın ilk bir buçuk ayı girişimlerden uzak durun. Şubat ortasına kadar hiçbir şekilde anlaşma ve sözleşme yapmayın. İniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Ancak devrim yaşayacağınız bir yıl da olabilir.

Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter Balık burcunda 11 Mayıs’a kadar haritanızın 8. Evinde olacak. Alacaklarınızı tahsil edebilir ve borçlarınız rahat ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda ekstra kazançlarınız da artabilir. 11 Mayıstan 9.evinizde olacak Jüpiter; yurt dışı seyahatler, akademik konular, yayıncılık, basın medya, eğitim, ticaret gibi konular sizi bereketli, bir dönemden geçirecek.

TUTULMALAR

30 Nisan Boğa burcunda Güneş tutulması, iş ve kariyer anlamında parlamayı getiriyor. Önderlik ettiğiniz bir projeye de para ile beraber, hayatınızda ani ve önemli değişiklikler meydana gelebilir. Ortaklıklara, tutarsızlıklara ve skandallara dikkatli olun.

16 Mayıs Akrep burcunda Ay tutulması, haritanızın dördüncü evinde gerçekleşecek. 4. Ev yuva, ev, emlak, arsa gayrimenkul gibi konuları içermektedir. Bu nedenle taşınma yer değiştirme gibi konular gündeme gelebilir. Özel hayatınızda bir şeyler açığa çıkabilir. Dikkatli olun. Ailenizden kimseyi üzmemeye dikkat edin.

25 Ekim Akrep burcunda geçekleşecek olan Ay tutulmasında ev, yuva, gayrimenkul, finans, sevgi ve kıskançlık gibi konular gündemi oluşturabilir. Kadın hastalıkları ile ilgili sorunlar çıkabilir. Evinizde ya da iş yerinizde tadilat, tamirat gibi işlere girişebilirsiniz.

8 Kasım’da Boğa burcunda Ay tutulmasında aile ile kariyer arasında gidip geleceksiniz. Sorumluluklarınız artabilir, manipülasyonlara karşı dikkatli olun. Kariyer hayatınızda sizden

Bir üstünüzle sorunlar yaşayabilirsiniz.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ

6 Mart-5 Nisan evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar konusunda fırsatlar görünüyor.

12 Mayıs’ta şans, bolluk, bereket iyileşme, şifalanma ve hayallere kavuşma zamanı.

19 Temmuz-4 Ağustos Merkür burcunuzdayken sözleşme, anlaşma, eğitim, öğretim, ulaştırma gibi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

11 Ağustos-5 Eylül Venüs burcunuzda seyahat ederken aşk, para, estetik ve güzellik konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz. Beğenilme ve parlama zamanı. Çekiciliğiniz çevrenizi etkileyebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI:

2021 yılında Satürn gezegeni sizi sağlık ve günlük rutin işlerinizden, çalışma ortamınızdan sınadı. Bu nedenle 2022 yılında yediklerinize, içtiklerinize ve sağlığınıza dikkat edin. Günlük rutin işlerinizde sorumluluklarınız artıyor. İş hayatınızdaki kadınlarla ilgili çatışmalar 15 Nisan’a kadar devam edecek.

11 Mayıs’a kadar Jüpiter gezegeni ilişkiler evinizde. Güçlü ortaklıklar ve iş birlikleri, evlilik ve kazanç fırsatları sizin kapınızı çalabilir. Yeni tanışmalar olabilir. Eşiniz ya da partnerinizin parasal yönden güçlenmesi sizi de etkileyebilir. 11 Mayıs’tan sonra Jüpiter 8.evinizde cinselliğe olan eğilimi arttıracağı gibi, mistik ve spritüal yönde sizi geliştirebilir. Borçlarda rahatlama, yatırımlarda şans sizden yana olacak.

TUTULMALAR

30 Nisan Boğa burcunda Güneş tutulması, yeni bir projeye başlamak için harika bir zaman sunuyor. Bu proje sizi finansal yönden çok rahatlatabilir. İnanç değerlerinizde, fikirlerde değişiklik olabilir. Yurt dışına çıkma ya da yurt dışında yaşama, yurt dışında eğitim fırsatı, hak adalet, hukuk, ticaret, basın yayın, medya konuları size ani değişimler yaptırabilir.

16 Mayıs’ta Akrep burcunda Ay tutulması yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve komşularla ilgili sıkıntılar yaratabilir. Yakın dostlarınız sizi aşağıya çekebilir. Sağlık konusunda, mide, rahim, meme hastalıklarına dikkat edin.

25 Ekim Akrep burcunda Güneş tutulmasında kız kardeşler, kadınlar, kuzenler ve yakın çevre ve komşularla ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Manipülasyonlar olabilir. Hayal kırıklıklarına uğrayabilirsiniz, güveniniz sarsılabilir. Satış ve pazarlama, e-ticaret, sosyal ağlar ve sosyal medya, eğitim, dijital pazarlama size iş fırsatları getirebilir. Daha önce gizlenmiş bir yeteneğiniz ortaya çıkabilir.

8 Kasım Ay tutulmasında Yurt dışı, yada başka bir şehre yerleşebilirsiniz. Akademik kariyer, sınavlar, hukuksal konularda krizler çıkabilir. Sağlık konusunda kalp, tansiyon ve dolaşım bozukluklarına dikkat edin.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

5 Nisan-2 Mayıs ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konusunda şanslı günler.

4-26 Ağustos çok önemli projeleri hayata geçirebilir, seyahate çıkabilir ve önemli sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

5-29 Eylül estetik ve güzellik konularında işlem yaptırmak için en isabetli zaman. Aşk kapınız çalabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI:

2021 yılında Satürn gezegeni sizi haritanızın 5.evinizden sınadı. Bu ev aşk, çocuklar, hobiler, borsa, yatırım gibi konuları içeriyor. Bu konularda beklentileriniz karşılanmamış olabilir. Bazılarınız çok aşıkken, bazılarınız aşktan soğudu.  Çocuklarla ilgili sıkıntılardan dolayı sorumluluklarınız artmış olabilir. Bu 2022’de devam edebilir. Ancak Satürn sorumlulukları çok sever siz sorumluluk aldıkça Satürn size destek verecek ve rahatlatacaktır.11 Mayıs’a kadar yeni bir aşka başlamak için harika bir zaman dilimi. Sağlıkla ilgili güzel sonuçlar alabilir, iş kurabilir, işinizi büyütebilirsiniz.11 Mayıstan sonra yıl sonuna kadar Jüpiter evlilik gerçekleştirebilir. İlişkiler ortaklıklar yönünden yüzünüz gülebilir.

TUTULMALAR:

30 Nisan Boğa burcunda Güneş tutulmasında iş ve kariyer anlamında güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Sağlıkla ilgili kararlar alabilirsiniz. Yeteneklerinizle bağlantılı para kazanabilirsiniz. Kredi alma, borçlanma konusunda plan yapmadan hareket etmeyin.

16 Mayıs Akrep burcunda Ay tutulması, maddi konularda dikkatli adımlar atmalısınız. Bu konular sizi geriye çelebilir. Yatırım alanı için uygun bir zaman değil Harcamalarınıza dikkat edin.

25 Ekim Boğa burcunda Güneş tutulması, Maddi konulara dikkat edin ancak krizlerin fırsata dönebileceği bir zaman. Parayı yönetmeyi bilirseniz sıkıntı yapmanıza gerek kalmaz. O nedenle rahat olabilirsiniz. Bereketli bir dönem tutkulu bir aşk, yaratıcı projeler ve sanatsal çalışmalar hayatınıza renk katabilir.

8 Kasım Boğa burcunda Ay tutulmasında yine parasal konularda etkilenebilirsiniz. Krediler, borçlar faizler konusunda ve para yönettiğiniz yatırımlar konusunda dikkatli olun. Öfkeli ve fevri davranışlardan kaçının.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

12 Nisan’da işle ilgili güzel bir fırsat karşınıza çıkabilir.

28 Mayıs-23 Haziran tarihleri arasında sefa sürmenin tam zamanı. Uçuşa geçebilirsiniz. Güçlü ve kalıcı ilişkiler kapınızda. Gelirinizde artış olabilir. Miras ve yatırım konularında sürpriz gelişmeler olabilir.

9 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Merkür sizin burcunuzda.  Beslenme düzeni ile sağlığınızı dengeleyebilirsiniz. Ancak Merkür 24 Eylül tarihinden itibaren geri gideceğinden (retro) iletişim araçlarınızda sorunlar çıkabilir, yedeklemeyi unutmayın. Sözleşme ve anlaşmaları erteleyin.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI:

2021 yılından bu yana Satürn sizi ev ve aile konularında sınadı. Bu 2022 yılında da devam edecek. Sorumluluklarınıza dikkat ettiğiniz sürece ev ve aile konularında güzel gelişmeler olabilir. İkamet değişikliği yapabilirsiniz. 11 Mayıs’a kadar Jüpiter Balık burcunda aşk evinizde olacak. Şahane bir ilişki yaşayabilirsiniz. Çocuklarla ilgili güzel bir işe imza atabilirsiniz. Çocuk yapma konusunda çok uygun bir dönem. Borsa, kripto paralar gibi yatırımlarda şanslı olabilirsiniz. Sahnede olma ve kendini göstermenin tam zamanı.11 Mayıstan sonra Jüpiter Koç burcunda, sağlık ve günlük rutin işlerinizle ilgili konularla gündemde. Sağlıkla ilgili güzel destekler alabilirsiniz. Sağlığınız çok iyi gidecek.  İş kurabilir ve yaptığınız işlerden çok zevk alabilirsiniz. İş hayatında lider olabilirsiniz. Tuttuğunuzu koparma zamanı. Cesaretinizle başaracaksınız.

TUTULMALAR:

30 Nisan Boğa burcunda Güneş tutulması, sürpriz bir evlilik getirebilir. Kalbinizde kelebekler uçuşurken aynı zamanda bazı İlişkiler, evlilik ve ortaklıklarda önemli başlangıç ve bitişler olabilir. Sıra dışı, marjinal insanlarla tanışabilirsiniz.

16 Mayıs Akrep burcunda Ay tutulması, Kendinizi aşırı duygusal hissedebilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat edin. Eklemler, kemikler, diz ve dişler, deri hastalıkları, yumurtalıklar, mide ve bel fıtığı sorun çıkarabilir. Aileniz sizi baskı altında tutabilir. İkamet değişikliği yapabilirsiniz. Değişim dönüşüm zamanı. Karşı tarafa güvenmelisiniz.

25 Ekim Akrep burcunda Güneş tutulmasında, fiziksel görüntünüzde değişikliğe gidebilirsiniz. Tutkulu bir aşka yelken açabilirsiniz. Kıskançlıktan uzak durun. Şüphelerinize yenilmeyin Dedektiflik yapmayı bırakın ve krizlere yol açmayın. Kadın arkadaşlarınızla bol zaman geçirebilirsiniz. Maddi konularla ilgili risklere girişmeyin.

8 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması, İlişki, evlilik ve ortaklık konusunda krizler olabilir. Bazı ilişkiler sonlanabilir. Ev alımı, gayrimenkul konularında stres yaşayabilirsiniz. Ailede sağlık problemleriyle ilgili sıkıntılar söz konusu olabilir.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ

25 Mayıs-6 Temmuz tarihleri arasında, yeni projelere başlayabilir, liderlik vasfını üstlenebilirsiniz. İş arkadaşları ile çatışmalar çıkabilir, öfkenize hâkim olun. Diyete başlamak için en uygun zaman.

29 Ekim-17 Kasım tarihleri arasında Merkür burcunuzda seyahat edecek. Seyahat, yeni bir eğitim için en uygun zaman.

23 Ekim-16 Kasım Venüs burcunuzda iken estetik ve güzellik uygulamalar için karar alıp harekete geçebilirsiniz. Yeni bir aşk sürpriz yapabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI:

2021 yılında Satürn gezegeni sizi komşular, yakın çevre ve kardeşler ve iletişimdeki engellerle karşı karşıya getirmiş olabilir.  2022 yılında da devam edecek bu döngü sizi yorabilir. Yakın çevre ile ilgili aranıza mesafe girebilir. Gerçek anlamda yanınızda olanları tanıyacağınız bir dönem. 11 Mayıs’a kadar Jüpiter Balık burcundayken ev, aile, gayrimenkul gibi konularda hayal ettiğiniz bir çok şeye kavuşacaksınız. Evinizde huzur mutluluk sizi bekliyor. 11 Mayıstan sonra şans ve fırsat gezegeni Jüpiter haritanızda aşk evinizde. Aşkı doya doya yaşayacaksınız. Çocuk sahibi olmak için çok güzel bir dönem. Hobilerinizi hayata geçirebilir, sahnede de yer alabilirsiniz. Borsa gibi yatırım konularında kazançlı çıkabilirsiniz.

TUTULMALAR:

30 Nisan Boğa burcunda Güneş tutulmasında, işinizde çok hızlı gelişmeler, haraketlilik çok fazla olabilir. Teknoloji, inovasyon, dijital ortamda işler ile ilgili çalışmalar sizi bir üste taşıyabilir.

16 Mayıs Akrep burcunda Ay tutulması, kadersel bir tutulmadır. Ruh sağlığınıza dikkat edin. Bilinç altında endişe ve kaygılarınız olabilir. Eğitim ve sınav konularında engel yaşayabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrede sorumluluklarınız artabilir. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Detokslar uygulayın.

25 Ekim Akrep burcunda Güneş tutulması, en mistik tutulmalardan biridir. Bilinçaltınız sizi yorabilir. Gizli ilişkiler ve sırlar ortaya çıkabilir. Ayrıca gizli düşmanlarınız olabilir, sezgilerinize güvenin ve tedbirli olmayı elden bırakmayın. Şifada bulunma ve yardım etmek için en güzel dönem. Bunların karşılığı elbette size geri dönecektir.

8 Kasım Boğa burcunda Ay tutulmasında, kendinizi kapalı bir kutuda gibi hissedebilirsiniz. Mide, bağırsak, şeker hastalığı ve bel bölgesiyle ilgili sıkıntılarınız olabilir. Yine vertigo, baş dönmeleri, boyun fıtığı, lenf bezleri, boğaz şikayetleriniz artabilir.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

2 Mart 13 Nisan hayallerinize kavuşabilirsiniz.

2-28 Mayıs Venüs aşk evinizde hayatınız birlikte geçireceğiniz kişi karşınıza çıkabilir. Çocuk planlama için güzel zamanlama.

23 Haziran-18 Temmuz Evlilik için iyi bir tarih. Ortaklık oluşturulabilir.

16 Kasım 10 Aralık Estetik ve güzellik konularında uygun bir zaman. İlişkilerinizde desteklenebilirsiniz.

OĞLAK  VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI

2021 yılında Satürn sizi  haritanızdaki para evinizden sınadı. Maddi konularda sıkıntı yaşayıp parasız kaldığınız durumlar gündeme gelmiş olabilir. Bu sıkıntılar sizi bu yılda sınayabilir. Ancak sorumluluklarınızı bilir, program ve planlı hareket ederseniz bu durumu düzeltebilirsiniz. Paranızı dikkatli harcayın. 11 Mayısa kadar Jüpiter balık burcunda size eğitim, iletişim, dijital  pazarlama, sosyal medya, ticaret konularında şans ve fırsat sunabilir. 11 Mayıstan sonra ise ev alabilirsiniz. Ev hayatınızda, huzur ve ferahlama söz konusu olabilir.

TUTULMALAR:

30 Nisan Boğa burcunda Güneş tutulmasında aşk konusunda sıra dışı ilişkiler yaşayabilirsiniz. Ani başlangıç bitişler olabilir. Sıra dışı hobilere yönelebilirsiniz. Borsa ve diğer yatırımlarda ani kazançlar sağlayabilirsiniz. Eğitimde yeni başlangıçlar ile sanatsal faaliyetlerinizde de hız kazanabilirsiniz. Çok sayıda hayatınızda yeni kapılar açılabilir.

16 Mayıs Akrep Burcunda Ay tutulmasında, sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınızdan zarar görebilirsiniz. Güvensizlikle ilgili krizler gündeme gelebilir. Yön değiştirmek için iyi bir zaman.

25 Ekim Güneş tutulması, kadın arkadaşlarınızla yaşadığınız ilişkilerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sosyal çevre ve arkadaşlıklarda kıskançlık ile ilgili krizler oluşabilir.

8 Kasım Boğa burcunda Ay tutulmasında, maddi konular, borçlar nafakalar gibi konular gündemde olabilir. Kripto para ve borsa gibi yatırımlar dikkat istiyor. Çocuklar konusunda krizler gelişebilir. Partnerinizin ailesiyle ilgili sorunlar çıkabilir.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ :

3 Mart çok önemli bir tarih. Çok güçlenip kalıcı değişim dönüşüm yaratacak bir fırsat elde edebilirsiniz. Riskli bir girişimde bulunup büyük paralar kazanabilirsiniz.

28 Mayıs-23 Haziran tarihleri arasında aşk için güzel bir dönem sizi bekliyor. Yatırımlarınız para getirebilir.

18 Temmuz-11 Ağustos evlilik ve ortaklıklar için güzel başlangıçlar olabilir.

10 Aralıktan sonra güzellik ve estetikle ilgili yapılacak uygulamalarda en uygun tarih.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

2021 yılında Satürn gezegeni size birincil motivasyonlarınıza, fiziğinize, bedeninize önem verin dedi. 2022 yılında da bu devam edecek. Kendinize yatırım yapmaya devam edin. Kendiniz geliştirin. Keyifsiz zamanları keyifli zamanlara dönüştürün. Hayatınızı yeniden keşfedin. Endişelenmeyin, kuruntu yapmayın. 11 Mayıs’a kadar Jüpiter Balık burcunda size son 12 yılın en güzel zamanı olacak. Kazançlarınızda artış olacak. 11 Mayıstan sora ise yakın çevre, kardeşler, anlaşma ve sözleşmelerden, dijital, internet, lojistik, sahne sanatla konulardan şans ve fırsatlar ayağınıza gelebilir.

TUTULMALAR

30 Nisan Boğa burcu Güneş tutulmasında, Ani yer değişikliği olabilir, taşınabilirsiniz. Ev değiştirebilirsiniz. Bu konuda sürpriz gelişmeler olabilir. Elektrik, elektronik arızalar söz konusu olabilir. Aile hayatınızla ani hızlı karalar alabilirsiniz.

16 Mayıs’ta Akrep burcunda Ay tutulması iş sorumluluğunuz artabilir, zor kişilerle çalışabilirsiniz. İş değişikliği olabilir. Tansiyon, kalp, sinirler ve boyun bölgesine dikkat edin

25 Ekim Akrep burcunda Güneş tutulmasında gizli fırsatlar ortaya çıkabilir. Kariyerinizde değişiklik olabilir. Bu dönemdeki otorite figürlerine dikkat edin. Kadınlarla ilgili iş konusunda krizler yaşayabilirsiniz.

8 Kasım Boğa burcunda Ay tutulmasında, aileyle ilgili krizler yaşayabilirsiniz. Aileniz ile iş hayatınız arasında denge kurmalısınız. İş hayatınızda sizi aşağıya çeken durumları fark edebilirsiniz. Hatalara dikkat.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

13 Ocak-4 Şubat arasında Merkür geri gidecek. Elektronik alet almayın ve datalarınızı yedekleyin.

6 Mart-5 Nisan arası Venüs burcunuzda olacak. Aşk konusunda yaşanan problemler geride kalacak. Estetik ve güzellik konusunda yaptırdığınız değişiklikler herkesin ilgisini çekecek.

 23 Haziran-18 Temmuz arasında aşkta mutlu olacağınız günler. Yatırım, borsa ve çocuk sahibi olmak için güzel bir zaman.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI:

2021 yılında Satürn sizi 12.evinizden sınadı. Kaygılar, endişeler ile ruh sağlığınız bozulmuş olabilir. Gizli düşmanlar ya da sağlıkla ilgili sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Hayatınızdan gitmesi gerekenler gitmemiş olabilir. Sınavınız 2022 yılında da bu konularla devam edecek. Bu nedenle sınavınız vermeye bakın.11 Mayısa kadar Jüpiter kendi burcunuzda olduğundan hayatınızdaki en şanslı dönem  diyebiliriz bu döneme. Para, yurt dışı eğitim, akademik kariyer, bolluk, bereket size yağacak. On iki yıl boyunca yaptıklarınızın karşılığını alacaksınız. Tembellik yapmayın harekete geçin önünüze gelen fırsat ve şansları kovalayın.11 Mayıstan sonra yine çok bereketli bir dönem. Napolyon gibi Para! Para! Para! diyebilirsiniz.

TUTULMALAR:

30 Nisan Boğa burcunda Güneş tutulmasında, yakın çevreden destek gelebilir. Sıra dışı, marjinal bir konuda eğitim alabilirsiniz. Kardeşler, kuzenler veya yakın çevreyle ilgili sürpriz gelişmeler olabilir. Ani seyahatler olabilir. Sosyal medya ile ilgili projeler yapabilirsiniz.

16 Mayıs Akrep burcunda Ay tutulmasında, yurt dışı yolculuklar, sınavlar, ticaret ve finans konusunda krizler olabilir. Psikolojik olarak endişe ve kaygılarınız artabilir. Ruhsal sağlığınıza önem verin Terapi alabilir, yoga ve meditasyon yapabilirsiniz.

25 Ekim Akrep burcunda Güneş tutulmasında, para ve aşk konusunda güzel etkiler olabilir. Hukukla ilgili davalar hızlanabilir. Maddi anlamda ise plansız hareket etmeyin.

8 Kasım Boğa burcundan Ay tutulmasında aile ve akrabalarınız arasında gerginlikler olabilir. Satış, pazarlama, ticaret konusunda dikkatli adımlar atın. Sorumluluklarınız artabilir. İş değişikliği olabilir. Kalbe, tansiyona dikkat edin.

YILIN ÖNEMLİ GÜNLERİ:

10-27 Mart sözleşme anlaşmalar için uygun bir dönem. Seyahatlere çıkabilirsiniz.

5 Nisan-2 Mayıs Venüs burcunuzda aşk kapınızı çalabilir.

15 Nisan-25 Mayıs arası Mars burcunuzda kazlara, düşme ve çarpmalara, kesiklere dikkat edin. Hareketli günler başlıyor. İsteklerinize ulaşmak için motivasyonunuz sizinle.

2 Mayıs-18 Mayıs arası para kazancınız çok artacak. 18 Mayıs’ta zehirlenmeler dikkat edin. Hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.

5 Eylül-29 Eylül tarihleri arsında evlenebilir, ortaklık ve ilişkiler için güzel etkiler alabilirsiniz

Yorumlar

0 yorumlar