Ankara Life Dergisi

Gülşah Sayhan

Nereye Böyle ???

Yine kapandık evlere! Pandeminin de etkisiyle dışarı çıkabildiğimiz o kısacık sürede ne giyeceğiz, nasıl makyaj yapacağız? Peki evde kendimizi geliştirmenin, güzel vakit geçirmenin bir yolu var mı? Öncelikle süper bir önerim var, telif süresi 2021 itibariyle geçecek olan “The Great Gatsby” izlemenin tam zamanı. İhtişamdan, toplanmalardan ve partilerden vazgeçtiğimiz bu dönemde sizler de benim gibi hasret kalmış olmalısınız. The Great Gatsby ihtişamlı partileri, güzel elbiseleri ve güzel kadınlarla yakışıklı erkeklerin bir arada toplanması ile ünlü. Leonardo Dicaprio eminim hepimizi Gatsby’nin evinde ağırlamaktan çok memnun olacaktır.

Yıllar geçse de eskimeyen parti kültürü aslında balolardan evrilmiş, yani günümüzün baloları partiler! Süslenip püslenmek, çılgın ve yoğun makyajlar yapmak, kuaförlere ve stilettolara dönmek bütün kadınların en büyük uktesi şu sıralar. Ne yapmalı? Evde süslenebiliriz, “Houseparty” gibi uygulamalar interaktif partiler için birebir.
İnstagram’dan canlı yayın açıp takipçilerinizle sohbet edebilir, kolayca houseparty uygulamasına üye olarak uygulamayı kullanan bütün arkadaşlarınızla aynı odada sohbet edebilirsiniz. Hatta bu uygulama sayesinde odalarına girerken arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla da tanışmak mümkün. 2021 yolda, bitişler ve yeni başlangıçlar yolda. Umarım hepimiz için iyiliklerin yılı olur 2021. 2020’de geçirdiğimiz olumlu değişim ve
kendimize ayırdığımız zamanın zorunlu artmasıyla hepimizin kafasında hayaller ve planlar kurulmaya başlamış olsa gerek. Yıl biterken mutlaka bu planları ve hedefleri yazıya dökün, ve yazdığınız kağıdı makyaj aynanız ya da her gün göreceğinizden emin olduğunuz bir yere asın. Başarmanın ilk adımı başlamaktır, başlamanın
en kolay yolu ise hatırlamak! Evet, 2020 çok kolay bir yıl olmadı ancak bir yandan da elimizdekilerin kıymetini anlamamızı sağladı.


Kendinize bir şükran listesi yapıp hedeflerinizin yanına asmayı da unutmayın. Dilekler ancak dilediğimiz duyguyu hissettirir bize, eğer şükran duyarak dilerseniz mutlaka sonunda şükran duygusunu hissedersiniz.
Soğukların da gelmesiyle koyu renkler hayatımıza tekrar girmeye başladı, benden söylemesi lacivert ve bordo tonları 2021’de öne çıkacak. Dolabınızın arka köşelerindeki asker yeşili kıyafetleri çıkarmanın da tam sırası. Prada’nın loaferı ile birlikte karşımıza çıkan çorap-loafer ikilemesi de trendler arasında. Pembe-kırmızı birleşmesi ise kadınsılığı özgün bir şekilde öne çıkarmanın en tatlı yolu olabilir!
Victoria Beckham gibi trendsetter isimlerin sıklıkla tercih ettiği bu ikili eskisi gibi yasaklı değil, hatta trend! Tırnaklarda doğal renkler öne çıkıyor, dolayısıyla sağlıklı tırnak moda. Bunun için c vitamini içeren besinler tüketmek ve yağlar kullanmak çok önemli.
Umarım son kez evlerimize kapanıyoruzdur, umarım bu süreç hepimiz için bir gelişim süreci olur. Dışarıya sık çıkamadığımızdan doğayı evimize taşımak bize iyi gelecektir. Meyve sebzelerinizi kendiniz üretebilir, kış çiçekleri ile evinizi süsleyerek mevsimi evinizin içinde yaşayabilirsiniz. Kötü enerjiden arınmak ve temizlenmek için
dolunayı yakalayıp kendi ay suyunuzu yaparak duş alabilir, hatta içebilirsiniz bile. Ametist taşı ile dinginliği evinize taşıyarak hastalık korkusundan bir nebze olsun arınmak mümkün. Hepimize mutlu,
sağlıklı yıllar!
Gülşah Sayhan

Yorumlar

0 yorumlar