Gürkan İnal : Madame Cool Beauty Lounge

Ankara’nın güzellik sektöründe gözbebeği markası Madame Cool Beauty Lounge, bu ay Ankara Life Dergisi’nde. Kurucusu Gürkan İnal ile gerçekleştirdiğimiz keyif dolu röportajımızda Madame Cool Beauty Lounge ile tanışacaksınız. Keyifli okumalar.

Madame Cool Beauty Lounge markasının kurucusu Gürkan İnal kimdir?

1985 / Ankara doğumlu emekçi bir ailenin en küçük çocuğudur. Üniversite yaşlarına kadar okumuş ama aklı hep ticarette olduğu için iş hayatına daha erken yaşta katılmayı düşündüğünden üniversite hayatını yarım bırakmıştır. Ticaret hayatına küçük yaşlarda başlamış farklı sektörlerde bulunmuş iş hayatı süresince hep yönetici ve iş veren konumunda çalışmıştır. Asıl sektörü organizasyon ve etkinlik planlama (Massworks) olan iş hayatının yanına pandemi süresinde güzellik sektörünü de katmıştır. Şimdi de Ankara’da güzellik sektöründe ikinci markası olan Madame Cool Çukurambar olan iş yerini Çukurambar bölgesine açmıştır. Hızlı düşünen ve karar veren bir karaktere sahip olmasından dolayı iş konusunda ani kararlar alabilen bir yapıya sahiptir.

Madame Cool Beauty Lounge’ın kuruluş öyküsünü dinleyebilir miyiz?

Ankara’da ki ikinci yer olarak düşündüğümüz Madame Cool Çukurambar markamızı bulmamız ve kurumsallığımızı oturtmamız biraz zaman aldı açıkçası. Madame Cool Çukurambar markamızı parça parça kelimelerimizi oturtarak anlamının ve telaffuz edilme şeklini marka uzmanlarımızla birlikte karar verdik. Biraz kadınsı olsun ve söylendiğinde de o kişiyi özel kılsın istedik. Güzel bir marka bulduğumuzu ve kurumsallığımızı oturttuğumuzu düşünüyorum. Markamız konusunda da olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Madame Cool Beauty Lounge’ta hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Madame Cool Çukurambar şubemizde, kadına ve erkeğe yönelik kendini özel ve güzel hissettirecek bütün uygulamalara sahibiz. Ciltle ilgili bütün işlemler, lazer epilasyon, kalıcı oje, protez tırnak, bölgesel incelme, selülit tedavisi uygulamalarımız mevcuttur. Merkezimiz VIP bir salon olup görüşmelerimizi uzman kadromuz eşliğinde randevulu şekilde sağlıyoruz. Danışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda cilt analizleri yapılarak doğru uygulama ve ürünler ile hizmet veriyoruz. Ücretsiz cilt analizi ve lazer epilasyon deneme atışları yaptırmak için herkesi merkezimize bekliyoruz

Teknolojinin ilerlemesi ile güzellik sektöründe cihazlar ne duruma geldi?

Teknolojinin ilerlemesi sektörde hareketliliği sağlar. Yeni cihaz demek yeni uygulama demektir. Bizler cihazların kendisini yenilediği gibi kendimizi de yenilemeye açığız.

Madame Cool Beauty Lounge, pandemi döneminde ne gibi önlemler aldınız?

Madame Cool Çukurambar’ı pandemi sürecinde açtım. Ticareti sevidiğim için risk almaktan kaçmam. Burası benim için krizi fırsata çevirmekti öyle de oldu. Şu anda pandemi süreci devam ederken Madame Cool markasına ait ikinci şubeyi açmayı düşünüyorum. Diğer markalar işletmelerini kapatmayı düşünürken ben hep büyümeyi hedefledim ve öyle de oldu.

Küçük düşünen, küçük kalır. Bizim hayallerimiz değil hedeflerimiz var.

Adımızdan çok söz ettireceğiz..

Kadınlar en çok hangi dönemde daha çok kişisel bakım işine girişir?

Bence kadında kişisel bakım için bir dönem yoktur. Sadece kendilerini psikolojik olarak belirli gün ve dönemlere kabullendirmişlerdir. Üç kadına sorun üçünden de farklı cevap alırsınız. O yüzden kişiden kişiye göre değişir.

Kışın yapılan en büyük yanlışlar nedir? Önerileriniz nedir?

Danışanlarımız genellikle yaz mevsimine girmeden önce kişisel bakımlarını yaptırmayı tercih ederler biz uzmanlar olarak cildin sadece yılda bir kez değil dört mevsim yapılması gerektiğini bilgilendiriyoruz.