Ankara Life Dergisi

Araçlarınızın Bakım ve Onarımında Güvenilir Marka Bluetec Otomotiv

Ankara herkesin bildiği gibi tüm sektörlerin bir arada bulunduğu ve her sektörden kaliteli markaları bünyesinde bulunduran bir şehir. Otomotiv sektöründe de oldukça önde olan şehirlerden biri desek abartmış olmayız. Lüks araçların da bakım ve onarımlarında önde gelen markalarından birini de bünyesinde barındırdığı için aslında kendimizi şanslı saymalıyız. Kimden mi bahsediyoruz? Tabi ki Bluetec Otomotiv. Gelişen modellerle birlikte kendilerini de geliştiren Bluetec Otomotiv sahibi Ferdi Özdemir ile firması ve sektör hakkında konuştuk…

Ferdi Bey, Bluetec Otomotiv hakkında bilgi alabilir miyiz?
Bluetec Otomotiv olarak araçların bakım ve onarım hizmetini sağlıyoruz. Müşterilerimize kaliteli işçilik ve orijinal parça garantisi ile servis hizmeti sunmaktayız. Her yıl çok daha fazla sayıda müşterimize kaliteden ödün vermeden, daha teknolojik, daha kaliteli servis imkanı ile müşteri memnuniyetini yükseltmeyi hedefliyoruz.

Bunun için yeni çıkan araç modellerindeki donanım ve yazılım bilgilerini takip ediyor, bu eğitimlerin yanı sıra elektronik iç ve dış aksamı, kronik hataları ve arıza kayıtları ile müşterilerimize çözüm odaklı hizmet veriyoruz.

Daha çok hangi markaların bakım ve onarımlarını yapıyorsunuz?
Lüks olarak tabir edilen araçlar daha çok bize geliyor. Mercedes, BMW, Land Rover, Porche, Mini Cooper gibi markaların bakım, onarım, mekanik, elektrik, kaporta-boya, diagnostic ve otomobil check-up hizmetlerini veriyoruz. Teknolojinin gelişmesi ve yeni modellerin çıkmasıyla beraber biz de her markanın her modelini takip ediyor, eğitimlerimizi ona göre veriyoruz. Onun için müşterilerimiz gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirler.

En çok hangi dönemlerde kaporta, boya işleri oluyor?
Yaz aylarında Ankara’nın %30 gibi oranlarda boş olması etkiliyor. Bu nedenle genellikle yaz aylarında yoğun bir işimiz olmuyor. Eylül’den sonra yaz aylarına kadar daha yoğun geçiyor.

Araçlarını servise götürürken araç sahipleri nelere dikkat etmeliler?
Her şeyden önce kişinin gittiği servisin kurumsal bir servis olduğunu hissetmesi gerekiyor. Özel servislere gittiğiniz zaman size güven vermiyorsa girmenizi hiç tavsiye etmiyorum. Güvenilir olmayan servisler fiyat konusunda net olmuyor ve işlem sonunda yetkili servisten daha fazla bir maliyet ortaya çıkmış oluyor. Bu nedenle güven çok önemli.

Sigortadaki artışlar size yansıyor mu?
Her artış her sektörü etkilediği gibi bu da bizi etkiliyor elbette. Sigortalı bir araç kaza yaptığında masrafı sigorta değerinden daha yüksek çıkıyor. Bu yüzden sanırım insanlar artık daha dikkatli araç kullanmaya başladılar. Ama sonuç olarak evet, sigortadaki artışlar bizi etkiliyor.

Dünya üzerinde ve ülkemizde de çeşitli markalarla araba üretimi gün geçtikçe artıyor. Birçok lüks aracın bakım onarımını yapan biri olarak bu konuda neler söyleyebilirsiniz?
Yaşadığımız yüzyıl, rekabetin, kalitenin ve müşteri beklentisinin çok yüksek olduğu uzay ve teknoloji çağı. Her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de bir tüketim çılgınlığı mevcut. Bu doğrultuda otomotiv dünyası ve markalar çekişmeli bir rekabet içindeler. Bu rekabet de birçok markanın birçok kaliteli ürünü ortaya çıkarmasını sağlıyor. Dolayısıyla böyle bir pazarda herkes bir binek ya da ticari araç sahibi oluyor. Kalitesi ve mühendisliği artan araçların müşterilere sunulmasıyla aslında verimli ve faydalı bir gidişat görmekteyiz.

Ülke olarak otomotiv sektöründe sizce hangi sektörleri örnek alıyoruz?
Otomotiv sektöründe Almanya ve Uzak Doğu ülkeleri lider ülkeler arasında. Türkiye’de de birçok ülkeden markanın üretim tesisi ve neredeyse tüm markaların satış pazarlama ve servis ağı bulunmaktadır. Uzun yıllar ülkemizde Almanya, Amerika ve Uzak Doğu firmaları otomotiv sektörüne yön vermişlerdir.

Son olarak sizce otomotiv servislerinin işleyişi ülkemizde ne durumda?
Ülkemiz uzun yıllardır içinde bulunduğu otomotiv sektörünün satışları neticesinde servis kalitesini ve teknik destek ağını oldukça geliştirdi. Tüm markalar burada satış bayi ağlarını kurarken iyi bir servis ağı da yarattı. Aynı zamanda markaların servisleri yanında bizler de varız. Gerekli eğitimlerimizi her gelişmede tamamlayıp müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar