Ankara Life Dergisi

Güzelliğe Doğal Dokunuşlar!

Medikal estetik alanında başarıda büyük ivme yakalayan Uzman Doktor Miray Tümer, şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Kliniğinde danışanlarına birçok hizmeti sunuyor olmasının yanı sıra gündemin popüler konularından olan Ozon ve Glutatyon tedavileri hakkında pek çok bilgiyi bizimle paylaştı. Sağlık sektöründeki titiz ve özenli çalışmasıyla adından sıkça söz ettiren Uzman Doktor Miray Tümer’in çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Miray Hanım sağlık sektöründe özellikle medikal anlamda birçok başarılı işlere imza atıyorsunuz. Konumuza geçmeden önce sizi tanıyalım, Miray Tümer kimdir?
Aslen Kırşehirliyim. Evliyim ve dokuz yaşında bir kızım var. Tıp doktoru olarak on sekizinci yılım. 2006 senesinde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil tıp alanında uzmanlık yaptım. Hemen ardından Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde zehirlenmeler üzerine klinik toksikoloji doktorasına devam ettim. Aynı anda tamamlayıcı tıp alanında mezoterapi ve ozon terapi sertifika programlarını tamamladım. Daha sonra hem kadın olmanın verdiği merak hem de estetiğe, sanata olan ilgimden dolayı İtalya’ya gittim. Roma’da Universita Di Camerino’da üç yıl süren medikal estetik master programını tamamlayıp tekrar Türkiye’ye döndüm. Yaklaşık 10 yıldır Ankara Çukurambar’da hizmet vermekteyim. Birçok ulusal ve uluslararası kongre, sertifika ve eğitim programlarına konuşmacı ve katılımcı olarak devam etmekteyim. Spor ve seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek en büyük zevkim.
Kliniğinizde sağlıklı yaşamı desteklemek ve bağışıklığı güçlendirmek adına uyguladığınız tedaviler neler?
Kliniğimiz; tamamlayıcı tıp alanında hizmet veren, Ankara’nın önde gelen merkezlerinden biridir. Amacımızı; sağlıklı yaşamı desteklemek ve bağışıklığı güçlendirerek vücut direncini artırmak olarak tanımlayabiliriz. Günlük rutinimiz sırasında karşılaştığımız çevresel faktörler, sağlıksız beslenme ve kullandığımız ürünler ile vücuda giren zehirli maddeleri ve ağır metalleri uzaklaştırarak vücut direncini artırmaktayız. Bu amaçla özellikle detoks programları, ozon terapiler, damar içi glutatyon ve yüksek doz vitamin tedavileri uyguluyoruz.
Bir de ozon terapinin sağlık ve medikal estetik üzerine pek çok yararı bulunuyor. Bu konu için neler söylemek istersiniz?
Ozon terapinin tamamlayıcı tıpta özel bir yeri vardır. Ozon terapi, belli oranlarda ozon-oksijen karışımının dolaşıma veya vücudun özellikli bölgelerine uygulanması ile gerçekleşir. Ozon terapi vücut direncini artırır. Özellikle sabahları yorgun uyanan, kronik yorgunluk çeken, yoğun çalışan kişilerde çok etkindir. Cilt yaralarını hızlı iyileştirir. Kas ve eklem ağrılarını azaltır. Viral enfeksiyonlardan korunma ve enfeksiyon sonrası iyileşmede faydası vardır. Metabolizmayı düzenler, yağ yakımını hızlandırır bu nedenle kan şekeri ayarlama ve zayıflamada kullanılır. Diğer kullanım yerlerini; alerji, cilt gençleştirme, cinsel performansı artırma, beyin fonksiyonları ve hafıza güçlendirme olarak sıralayabiliriz.
Glutatyon tedavisi nedir? Bununla ilgili bilgi verir misiniz?
Glutatyon vücudumuzda doğal olarak bulunur. Toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasında, ilaçların atılımında, serbest radikalleri temizlemede ve bağışıklık sistemi güçlendirmede etkilidir. Yoğun stres, yorgunluk, aşırı çalışma, uykusuzluk, enfeksiyon hallerinde düzeyi azalır. Genelde serum yoluyla verilen glutatyon takviyesi yaşlanma etkilerinin azaltılması, alkol kullanıma bağlı yan etkilerin azaltılması, karaciğer yağlanmasını azaltma, insülin direncinde iyileşme, Parkinson hastalığında semptomların azaltılması, vücutta oksidatif strese bağlı hücre hasarını azaltmada ve astım gibi akciğer hastalıklarının tedavisinde etkilidir.
Peki herkese bu tedaviler uygulanabiliyor mu?
Özellikle yoğun iş temposuna sahip kişiler, kronik yorgunluk, uykusuzluk problemi olanlar, sabah uyandığı zaman kendini bitkin hissedenler için bu tedaviler çok uygun. Birçok kas ve eklem hastalığı, diyabet gibi metabolizma hastalıklarının tedavisinde, mide ve bağırsak problemi yaşayanlarda ve alerji, astım gibi problemlerde yoğun olarak bağışıklık güçlendirici tedavileri uyguluyoruz. Kanser hastaları, aktif kemoterapi alanlar, hamileler, bakla alerjisi olanlar, son iki ay içinde kalp krizi, inme geçirenler ve ciddi kansızlığı olanlarda bu tedaviler uygulanmaz.

Yorumlar

0 yorumlar