Ankara Life Dergisi

Güzelliği ve Bakımı Sanatla Birleştiriyoruz!

“Bizim işimiz güzellik ve sanatla var olduğu sürece kadınlar için elimizden gelen en başarılı işleri yapmaya devam edeceğiz.”
Röportaj: melek şenol

Öncelikle kendiniz ve firmanızdan bahsederek başlar mısınız, Güneş Banyocu kimdir? Firmanızın vizyonu nedir?
1996’da Ankara’da doğdum. Üniversite öğrenimimi Antalya Bilim Üniversitesinde İşletme bölümünde tamamladım. Mezun olduktan sonra banka ve emlak sektöründe çalıştım. Farklı sektörleri deneyimleyerek sevdiğim ve sevmediğim işleri değerlendirdim. Önceden beri güzel sanatlara ilgim vardı. Hobi olarak çizimle ilgileniyordum. Bunu geliştirmeye karar vererek sevdiğim işlerden biri olan dövme sektörüne yöneldim. Bunun üzerine asistanlık yaptım. 2023’ün yılbaşı günü hem güzelliği hem sanatı bir arada yapabileceğim bir sektör düşündüm. Benimde senelerdir kullandığım tırnak ve kirpik üzerine bir güzellik stüdyosu açmaya karar verdim. Güzellik stüdyomun ismine karar verirken çok düşündüm. Kendimden ve yaptığımız işlerden sanatla ilgili anlamlar taşımasını istedim. Bu yüzden Solaris Art koymaya karar verdim. Solaris in güneşe ait olan demek olması ve nail art ile işlemin bütünleşmesi, stüdyomuzun ismini daha anlamlı kıldığını düşünüyorum. Vizyonumuz tırnak ve kirpik sektöründe güzellik ve sanatı birleştirerek hayatlarımıza anlam katmasını sağlamaktır.
Güneş Hanım, tırnak bakımı neden önemli? Manikür ve pedikür ün önemi nedir?
Uzun süredir var olan tırnak bakımının faydaları göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Tırnaklarımız keratin adı verilen ölü hücrelerin katmalarından oluşmaktadır. Her ne kadar tırnak yapısı gereği zahmetsiz gibi görünse de yapılması gereken belli başlı bakımları vardır. Manikür el tırnaklarına özel cihazlarla uygulama yaptığımız bir bakımdır. Düzenli olarak yapılan manikürün tırnaklarda batık, mantar vb. oluşumların olmasını engeller. Hem hijyen açısından hem güzellik ve bakım açısından kadınların en çok tercih ettiği bir bakımdır. Günümüzde artık kadınlar kadar erkeklerinde sıkça tercih ettiği ve yaptırması gereken bir uygulama haline gelmiştir. Pedikür ise aynı şekilde ayak tırnaklarına ve ayak tabanına yaptığımız bir bakım türüdür. Vücudumuzun destek merkezlerinden biri olan ayaklarımız ayrıca bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle kış aylarında kapalı ayakkabı giyilmesi ve ayaklara yeterince özen gösterilmemesi pedikürü ayrıca önemli kılar. Tırnaklarımızın bakımını yapmamız sadece hijyen olarak değil, sosyal hayatımızda bakımlı ve güzel olmamız için gereken çok önemli bir erkendir. Hem tırnak yağları hem de kremler ekstra olarak kullanmamız gereken bakımlardır. Bundan dolayı yaz kış demeden tırnak bakımımıza özen göstermemiz gereklidir.
Güzellik merkezinde alınması gereken hijyen önlemleri nelerdir?
Yaptığımız işin en önemli parçası hijyendir. Kullandığımız malzemelerin kalitesi ve temiz olması en çok önem gösterdiğimiz şeylerin başında gelmektedir. Tırnaklarımıza yaptığımız uygulamalarda kullandığım cihazlar ne kadar temiz olursa o kadar sağlıklı işlemler gerçekleştirmiş olup, var olan tehlikelerin önüne geçmiş oluyoruz. Kullandığımız bütün malzemeler her işlemden sonra sterilizasyona girip, tek tek paketlenmektedir. Belli başlı malzemelerimizde (törpü, çubuklar vb.) tek kullanımlık olarak müşterilerimize sunmaktayız. Hijyen kurallarımız tırnaklarda görülen mantar, enfeksiyon, onikolizis gibi tırnak hastalıkların önlenmesinde etkili bir çözümdür. Buna bağlı olarak işletmemizde hastalıklı tırnaklara işlem yapmıyoruz ve doktora müdahalesi yapılması için yönlendiriyoruz. Sonuçta sağlık hepimiz için her şeyden önce gelen bir faktördür.
Merkezinizde ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Güzellik stüdyomuzda tırnağa dair her şey ve ipek kirpik hizmetleri veriyoruz. Manikür, pedikür, kalıcı oje, protez tırnak, nail art (tırnak tasarımı), ipek kirpik, kirpik liftingi vb. tüm işlemler bizde mevcuttur.
Jel tırnağın çıkış noktası nedir ve kadınlar neden bunu yaptırma ihtiyacı hisseder?
Yapılan araştırmalar sonucu 1934’te Chicago’lu bir dişçi, tırnaklarını yiyen hastaları için bir çözüm olarak takma tırnakları geliştirdiği keşfedilmiş. Günümüzde de kullandığımız cihaz ve malzemelere baktığımız zaman dişçilerin kullandıklarıyla benzer olduklarını görebiliriz. Örneğin jeller dolgu malzemelerine, jeli dondurmak için kullandığımız uv ışıkları ve frezee uçları gibi. En başta sağlık için kullanılan bu yöntem zaman için güzellik sektöründe kullanılmak için değiştirilmiştir. Tırnak şekli bozuk olan, iyi uzamayan ve tırnak yapısı ince olan kadınlar başta olmak üzere bütün kadınların kurtarıcısı olmuştur. Tırnaklara istenilen uzunluğun verilmesi, tırnaklara desenler yapılması, özellikle oje sürmeye vakti olmayanlar kadınların uzun süren ve bozulmayan oje görüntüsü verilmesi her kadına cazip gelmiş durumdadır. Hem her zaman bakımlı olmak hem de şık tırnaklara sahip olmak artık mümkün.
Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?
Bundan sonrası için işimizi geliştirerek tırnak ve ipek kirpik sektöründe başarılı işler sergileyerek müşterilerimize en kaliteli işler sunmaktır. Bizim işimiz güzellik ve sanatla var olduğu sürece kadınlar için elimizden gelen en başarılı işleri yapmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

0 yorumlar