Ankara Life Dergisi

Güzelliğin Yeni Adı Se-Sa Grup

Yıllar önce bir hayalin gerçekleşmesiyle ortaya çıkan ve güçlü bir temelle yola çıkan SE-SA Grup, Harem’s Ottoman markasıyla yaptığı iş ortaklığıyla kadınların gönlünü fethetmekte adımlarını sağlam atıyor. Harem’s Ottoman’ın İç Anadolu Bölge Distribütörlüğü’nü alan SE-SA Grup, farklı içerikli Harem’s ürünleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. SE-SA Grup Genel Müdür Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Müdürü Burcu Başaran ile firma ve markaları hakkında konuştuk.

Burcu Hanım, öncelikle kendinizden ve neden SESA GRUP’ ta olduğunuzdan bahseder misiniz?
İdari Kamu Yönetimi mezunuyum. Kamuya girmeyi hiç düşünmedim, çalışma vizyonumu özel sektörde değerlendirmeye karar verdim. Ankara, İzmir ve Antalya illerinde çeşitli pozisyonlarda yönetici olarak çalıştım ve şu an Ankara’da SESA Grup bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Müdürü’yüm. SESA GRUP’a karşı hissettiğim güven burada olmamın sebeplerinden bazıları. Amacım hem kendimi hem SESA GRUP’u en iyi seviyede temsil etmek ve geliştirmektir. Bu kadar içten, dinamik, saygılı bir ekiple çalışmaktan çok mutluyum. Tabi bunları bize sağlayan Yönetim Kurulu Başkanımız Serkan Samancı ve Genel Müdürümüz Tahir Bilecenoğlu’na bu konuda ne kadar teşekkür etsek az.

Bize biraz SE-SA GRUP’tan bahseder misiniz?
Yönetim Kurulu Başkanımız Serkan Samanci’nin 20 yılı aşkın iş tecrübesi, kurmuş olduğu güçlü kadrosu ve sermayesi ile 2018’de hayat bulan yeni bir şirket ancak temeli yıllar öncesine dayanıyor.

Her insanın olduğu gibi Serkan Bey’in de hayatında zorlu bir dönem olmuş ve bu dönemde bir hayal kurmuş. Kara kalemle bir kağıt üzerinde tasarladığı idealleri olan, gün geçtikçe büyüyen ve daha çok insana istihdam sağlayan bir şirket… Burası sıkıcı, standart bir şirket olmaktan ziyade sevgi, emek, saygı, anlayış gibi değerlerin içinde çalışıldığı bir yer olmalıydı ki; SE-SA GRUP kısa sürede birçok kişiye iş imkânı sağlayarak bunu hakkıyla yerine getirdi.Peki, biz ne yapıyoruz? Kozmetik başta olmak üzere toplamda 6 farklı sektörde faaliyet gösteriyoruz. Gitgide büyüyen genç ve dinamik ruhlu bir ekip ile bahsettiğimiz değerler sayesinde şirketin bir parçası olarak ilerliyoruz. Amacımız ilerleyen süreçlerde SESA Grup’u anonim şirket olmaktan çıkarıp bir marka haline getirmek.

Harem’s’ markasıyla nasıl bir iş ortaklığınız var?
Harem’s Ottoman markasının İç Anadolu Bölge Distribütörlüğü’nü aldık; aynı zamanda şirket sermayesi ortaklığımız da var. İç Anadolu’da yeni bir marka ama Akdeniz Bölgesi’nde her yerde tanınan bir marka Harem’s. Zaten 25 yıldır da bu işle uğraşıyorlar. Biz bu markanın reklam ve tanıtımından pazarlamasına kadar her türlü organizasyonu ile ilgileniyoruz.

Ürünlerin içeriklerini öğrenebilir miyiz?
Günümüzde biliyorsunuz ki doğal ürünlere yönelim çok fazla ve bizim ulaşmak istediğimiz müşteri portföyü de bu yönde. Harem’s yurdumuzun hatta dünyanın zengin bitki çeşitliliğinden yararlanıyor. Özellikle Antalya Toroslardan mevsiminde toplanan bitkilerle doğallık, kalite ve insan sağlığını önde tutma prensibi ile dermo kozmetik ürünler üretiyor. Ürünlerimiz, standart içeriklerden farklı olarak; eşek sütü, keçi sütü, mavi anemon, siyah sarımsak, aynı sefa, goji berry, shea butter gibi üretimde nadir kullanılan doğal çeşitliliği müşterilerimize sunuyor. Ürünlerimiz bebekler de dahil olmak üzere her yaş grubunda kullanılabilen kişisel bakım ürünleri. Saç bakımı, vücut bakımı, cilt bakımı, sabun gibi 140 kalemi geçkin ürün çeşidi bulunmakta ve tekrar yineleyelim ki hepsi %100 doğal içerikli ürünler.

Ürünlerinize nereden ve nasıl ulaşabiliriz?
Başta eczaneler olmak üzere kuaförler ve güzellik salonları, oteller, spa salonları ve turistik tesislere stantla ürün tedariğini sağlıyor; ürünlerimizi denemek isteyenler gittikleri birçok yerde bulunan stantlarımızdan alabiliyorlar. Aynı zamanda mağazamızda da birebir müşterilerimize hizmet veriyoruz. Tabi bununla da kalmıyoruz biliyorsunuz ki; insanlar artık bir yerlere gitmek, alışveriş yapmak yerine internetten alışverişi tercih ediyorlar. Biz de günümüz çağının gerisinde kalmıyoruz.

E-ticarette hızla ilerleyen Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, N11.com gibi platformlarda SESA GRUP mağaza adı ile ürünlerimizi müşterilerimize sunuyoruz. Hem internet alışverişlerinizde hem mağazamızda hem de Ankara’da birçok işletmede ürünlerimiz bulunuyor. Kısaca SESA GRUP her yerde…

Yorumlar

0 yorumlar