Ankara Life Dergisi

GÜZELLİĞİN ADRESİ HİLAL KUTLUCA

Hilal Kutluca Güzellik Salonunda kendizi özel hissedeceksiniz. Steril ve güvenilir merkezde kendinizi şımartmak isteyenlere şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak sizin için merak ettiklerinizi sorduk.

  1. Salonunuzda hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Salonumuzun hizmetleri oldukça geniş kapsamlı; buz epilasyon, profesyonel bakım, microblading, bölgesel zayıflama, kirpik lifting, protez tırnak, cilt yenileme gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

  • En sık tercih edilen işlemler hangileri?

Çok kapmsamlı bir salon olduğumuz hemen hemen her işlem tercih ediliyor. Ama günümüzde de popüler olmaya başlayan işlemler bizim salonumuzda da sık tercih ediliyor. Bunları microblading, kirpik lifting, akne tedavisi, cilt yenileme, selülit tedavisi, protez tırnak işlemleri olarak sayabilirim.

  • Microblading işlemi nedir, nasıl yapılır, kalıcılığını ne kadar süre koruyor?

Microblading işlemi, kaşlarınızın doğal görünümünü kaybetmeden daha yoğun ve kalın görünmesini sağlar. Kaşlardaki boşluklar giderilir. Microblading işleminden önce kalıcı bir işlem olduğu için, öncelikle yüz tipi ve mevcut kaş yapısına en uygun kaş tasarımına karar veriyoruz. Yüzün ve kaş şeklinin doğallığını bozmadan, örnek bir çizim yapılarak, müşterimiz işlem sonrasında arzulanan kaşa şekline ve hacmine sahip olur. İkinci önemli konu; renk seçimidir. Seçilecek olan rengin müşterimizin saç ve kaş rengine uygun olup, cilt alt tonuna uygun sıcaklıkta belirliyoruz. İşlem sonrasında bir sürprizle karşılaşmamak için, tasarım ve renk seçimi mutlaka doğru yapılmalıdır.İşlem sırasında ise herhangi bir acı hissi olmaması için işlem öncesinde uygulama bölgesine anestezi kremi sürüyoruz. Yaklaşık 15-20 dakika kaş bölgesinde bekletilen bu krem sayesinde, işlem sırasında hiçbir acı hissi olmuyor. Daha sonra uygulama aşamasına geçiyoruz. İşlem öncesinde belirlenmiş olan tasarım microblading kalemi ile kalıcı olarak uyguluyoruz. İşlem sırasında bir kanama olmaması gerekiyor. Microblading işlemi tüm aşamaları dahil yaklaşık 1 – 1,5 saat içerisinde tamamlıyoruz. Kalıcılığı yaklaşık bir sene kadar sürüyor.

  • İpek kirpik işlemi nedir, kalıcılığı ne kadar sürüyor?

İpek kirpik, kirpiklerin uzun ve gür durmasını sağlayan bir yöntemdir. İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına benzediği için oldukça doğal göünmektedir. Ayda bir bakımı yapıldığı sürece 3 ay kalıcılığını koruyor.

  • Cilt beyazlatma işlemi nedir?

Vücudumuzun belli bölgeleri farklı koşullara bağlı olarak renk değişimine uğrayabilir. Böyle durumlarda müşterilerimiz biden halk dilinde bilinen adıyla “kararma” olan bölgelerin renginin açılmasını istemektedirler. Söz konusu

şikayetlerin çözümü için lazer ve serum ile beyazlatma işlemini gerçekleştiriyoruz.

  1. Bölgesel incelme nedir, kimler bu işlemden yararlanabilir?

Bölgesel incelme için bize gelen müşterilerimiz diyet ve spora rağmen gitmeyen, vücutlarının belli bölgelerinde kalan yağların giderilmesini istiyor. Bölgesel incelme işlemi bu noktada çok önemli. Bu yerleşik yağla bu işlemle parçalanabililiyor. Tabiki bu süreçte danışanın sağlıklı beslenmesine özen göstermesi de oldukça önemli bir nokta.

  • Cilt yenileme işlemenizden bahseder misiniz?

Cilt yenileme işleminde, cildin üst katmanının soyulması ve ciltteki onarıcı hücrelerin harekete geçmesini sağlıyoruz. Bu işlem sırasında birçok cilt kusuru giderilmiş oluyor. Bunların başında yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olan çukurlukların, gözeneklerin giderilmesi gelir. Ayrıca yaşa bağlı ortaya çıkan ince çizgiler, mimik kırışıklıkları ve lekelenmeler de cilt yenileme işlemi ile

Yorumlar

0 yorumlar