Ankara Life Dergisi

Güzelliğin Sağlıkla Buluştuğu Nokta

Yıllar içinde sadece yaş almıyoruz; çevresel koşullar, güneş ışınları kaynaklı birçok zararlı faktörlerden de etkileniyoruz. Cildimiz elastikiyetini kaybediyor, kurumaya başlıyor ve yılların yorgunluğu da haliyle yüzümüzden okunur hale geliyor. Biz ortaya koyduğumuz çözümlerde hep gerçekçi olmayı tercih ediyor, cildimiz temelinde yaşadığımız problemlere de yine aynı ciddiyetle yaklaşıyoruz. Böylece hem doğal hem sağlıklı hem de danışanlarımızı mutlu eden kalıcı çözümler üretmiş oluyoruz. Ezberlenen yöntemleri uygulamıyoruz. Kişiye özel çözümler üreterek gerçekçi sonuçlar elde ettiğimiz tedavi yöntemleriyle yol alıyoruz. Funda Kurt Healty Beauty’de uyguladığımız bu yöntemlerden en çok tercih edilenleri şöyle sıralayabiliriz;

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Uygulamaları
Az önce de bahsettiğim gibi yıllar içinde çevresel koşulların ve güneşin zararlı ışınlarının da etkisiyle, kuruyan cilt yaşlanmaya başlar. Cildimiz yaş aldıkça elastikiyet kaybına, kolajen kaybına uğrar. Ne yazık ki orta yaş döneminde hücre kaybı başlıyor bununla birlikte cildimizdeki problemler de gözle görülür şekilde artıyor. İşte bu noktada gençliğini korumak isteyen kadın ve erkekler için en etkili yöntem olan ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları imdadımıza yetişiyor.
Peki, ameliyatsız yüz germe işlemi nasıl uygulanıyor?
Etkili ve kalıcı sonuçlar elde ettiğimiz medikal bir uygulamadır; ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi… Daha önce de belirttiğimiz gibi herkese aynı işlemleri gerçekleştirmiyoruz. Öncelikle güçlü bir analiz ile cildin yaşadığı problemleri tespit ediyoruz ve bu problemler özelinde bir protokol belirleyerek yol haritamızı çıkarıyoruz.
Ciltte ne yaşanıyor? Elastikiyet kaybı mı? Lekeler mi var? Pigmentasyon sorunu mu yaşanıyor? Önce tespit sonra tedavi…
Ciltteki leke, renk eşitsizliği kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir çünkü lekeler cildin cansız, hasta, gölgeli görünmesine neden olur. Yaş aldıkça cildi nemlendirmek daha da zorlaşır. Kolajen sentezinin azalmasına bağlı olarak cilt altındaki dokuların yapısı bozulur. Bu durum, cildin kendi kendini yenileme faaliyetlerinde olduğu gibi su tutma kapasitesinde de kayıplara yol açar. Yaşanılan tüm bu problemlerin ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları ile üstesinden gelebiliyoruz.
Yüz şeklinizize göre doğru kontürü belirlemek ister misiniz?
“RADYO FREKANS TEKNOLOJİSİ İLE GÜZELLİĞİNİZ DİKKAT ÇEKİYOR…”
Radyo frekans dalgalarının gönderdiği ısı, cilt altında kolajen üretimini tetikleyerek cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasını sağlarken, epidermise uygulanan ütüleme cildin derinden yüzeye sıkılaşmasına yardımcı olur, yüz hatlarını belirgin hale getirir.
Saten yüz germe ile ameliyat ve acı olmadan 10 yaş gençleşmeye ne dersiniz?
Ameliyatsız, kesisiz, dikişsiz, iz bırakmayan yüz germe uygulamasıdır. Yüksek yoğunluklu ses dalgaları ile bağ dokuda oluşan kısmi hasarı iyileştirmek için pasif haldeki kolajen hücreleri aktif hale gelir. Böylece cildin kendi kendini onarma ve iyileştirme, yenileme yeteneği harekete geçer. Deri altı dokularda başlayan yenilenme, yeniden yapılandırma, cildin yüzeyine gençlik ve sıkılaşma olarak etki edecektir.
“ALTIN İĞNE İLE FİLTRESİZ GÜZELLİĞİN TADINA VARIN…”
Cildiniz özlediğiniz ışıltısına kavuşuyor…
Altın iğne, birçok cilt kusurunu tedavi edebilme özelliğine sahip olan bir cilt yenileme yöntemidir. Bu nedenle kullanım alanı oldukça geniştir. Yanık ve yara izlerinin tedavileri, kilo alıp vermeye veya hamileliğe bağlı olarak oluşan çatlakların giderilmesi, yaşlanma belirtilerinin giderilmesi, ince kırışıklıkların yok edilmesi, boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesi, akne ve izlerinin tedavisi, göz çevresi morluklarının giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, vücutta form kaybı ve sarkıklıkların söz konusu olduğu bölgelerin düzeltilmesi, cilt lekelerinin giderilmesi gibi alanlarda altın iğne geçerli bir yöntemdir.
“LAZER İLE CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASI YAŞLANMAYA “DUR” DİYOR…”
Lazer ile cilt gençleştirme uygulamasında doku altına lazer ışınları gönderilir. Isıya dönüşen lazer ışınlarıyla cilt tamamen taranır. Böylece ciltteki kolajen üretimi artırılır. Kolajen üretimi beraberinde yeni bağ dokusu oluşumunu da sağlar. Bu da cilde gergin, canlı bir görünüm kazandırırken, renk eşitsizliğini giderir. Ve elbette bu da yine acısız ve ağrısız bir yöntemdir.
“YAŞLANMAYA KARŞI SAVAŞI RETİNOL UYGULAMASI İLE SİZ KAZANACAKSINIZ…”
Cildinizin vazgeçilmezi “Retinol”
Medikal cihaz uygulamalarının dışında bir yöntem olan Retinol; cildinize anti-aging desteği sağlayarak yaşlanmaya karşı savaş açıyor. Yılda bir kez kış aylarında düzenli olarak yaptırılması yeterli oluyor.
Uygulama cilde canlı bir görünüm kazandırıyor, gözenek görünümünü azaltıyor ve cilt tonunu eşitliyor. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltırken; güneşten hasar görmüş, cilt kusurları ve tıkalı gözenekleri de açıyor. Sağlıklı bir cilt için retinol uygulamalarının şimdi tam zamanı.

Yorumlar

0 yorumlar