Ankara Life Dergisi

GÜZELLİĞİN TESCİLLİ MARKASI : UĞURCAN KUAFÖR

Uğurcan Gölünük kimdir?

1983 Afyonkarahisar doğumluyum. 1994 yılında baba mesleğim olan erkek kuaförlüğüne yöneldim. Üçüncü kuşağı temsil ettiğim mesleğinde daha başarılı olmak adına 2014 yılında sektöründe isim yapmış birçok eğitmenin akademik boyutta geliştirici eğitimlerine katıldım. İlk eğitimimi aynı zamanda meslektaşım olan Kadir Alkan ve Osman Balcı’dan aldım. Sadece mesleki eğitimlerle yetinmeyip, kişisel gelişimin önemli olduğu bilinciyle, Adnan Menderes Üniversitesi onaylı Yaratıcı Drama ve Lider Eğitmenliği sertifika programına katıldım. Tecrübelerimi hızla yükseltirken, sosyal sorumluluk projeleri dahil birçok platformda yer aldım.

2018 tarihinde Malatya’da ‘Mehmetçik’ için düzenlenen etkinlikte iki defa performans sergiledim. 2017’de Elazığ’da düzenlenen Kuaförlük Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldım. Yine 2017 yılında Eskişehir kadın ve erkek kuaförlerine, “Salon Yönetimi, Müşteri İlişkileri ve Anotomik Saç Kesimi” konularında seminerler verdim. Elde ettiğim deneyim ve eğitimlerle birlikte CMC CAT MONDIALLE ile organizasyonlara katıldım. İtalya’da düzenlenen ve CMC CAT Türkiye Milli Kuaför Üyesi olarak katıldığım bireysel saç kesim yarışmasında Dünya 3.sü oldum. Bu performansla birlikte takım klasmanında da CMC CAT Türkiye Milli Takım’ının 3.lük kürsüsüne çıkmasına katkı sağladım.

Sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Salon Uğurcan’ da

• “Anatomik Saç Kesimi,

• Sakal Kesimi,

• Perma İşlemi,

• Saçta Renklendirme,

• Sir Ağda,

• Cilt Bakım,

• Saç Bakım Botox,

• Manikür İşlemi,

• Pedikür İşlemi,

• Damat Tıraşı

hizmetlerinde faal olarak yer almaktayız.

Yüz şekli saç şekillendirme seçimini de etkiler mi? Hangi saç tasarımı hangi yüz şekline uygundur?

Bu noktada hizmet verdiğimiz “anatomik saç modeli” hizmetinden bahsetmek istiyorum. Anatomik Saç Kesimi sayesinde saçları yüz hatlarına ve kemik yapısına göre kesebiliyoruz. Bilim ve saç şekillendirmeyi interaktif bir şekilde gösteririz.

Afyonkarahisar’da ne kadar süredir hizmet vermektesiniz?

1994 yılında Erkek Kuaförlüğü sektöründe yer almaya başladım. 1994 yılından beri Afyonkarahisar’da “Salon Uğurcan” ismi ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Birçok kişi kepek ve saç dökülmesinden şikayet eder. Bu problemler nasıl çözülür?

Kepek bir cilt problemidir. Saçlarımızı sıcak suyla yıkamaya devam ettikçe kepek sorunu daha sık hale gelir, az su tüketiminde, stresli durumların artmasında kepek problemi sıklaşır. Önleyici tedbirler almazsak kepek sorunları uzun süre devam edebilir. Kepek sorununu ortadan kaldırmak için düzenli bakım gerekiyor.

Sağlıklı saçlar beslenme ile ilgili midir? Saçlar için hangi yiyecekler (varsa) daha iyidir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için önce su tüketmelisiniz. İnsan vücudunun ihtiyacı olan su tüketimine dikkat etmeliyiz. Çay, kahve veya herhangi bir içecek içerek su tükettiğimizi düşünmemeliyiz. İdeal kan seviyesinin korunması saçın canlılığı ve gücü için çok önemlidir. Bu nedenle çinko içeren yiyecekler yemek bizim için çok önemlidir. Saçımızı besleyebilmemiz için protein tüketimine dikkat etmeliyiz.

Önümüzdeki yıl hangi saç modeli trendlerini göreceğiz? Bu konuda herhangi bir çalışmanız var mı?

2021’in gözde trend saç modellerine baktığımızda rahat saç stillerine öncelik verilmesini bekliyoruz. Öte yandan dokulu saç modelleri de oldukça popüler olacak.

Yorumlar

0 yorumlar