Ankara Life Dergisi

Güzelliğinizi Ayşegül Doğangün ile Taçlandırın

“Benim işim kişinin kendi güzelliğini ön plana çıkarmak, bu yüzden danışanlarımı bir başkasına benzetmektense, saklı güzelliğini ve ifadesini ortaya çıkarmak için uğraşıyorum.”

Vepa- Estee Lauder ve Clinique gibi tanınmış markalarda, güzellik uzmanı ve satış danışmanı olarak başladığı yolculuğuna çeşitli eğitimler de sığdırmayı başaran Ayşegül Doğangün, kapılarını başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne açtı. Güzelliğe dair kendisine yöneltmiş olduğumuz soruların yanı sıra açmış olduğu Ayşegül Doğangün Güzellik Akademisi hakkında merak ettiklerimizi de yanıtladı.

Ayşegül Hanım öncelikle sizi tanıyarak başlayalım röportajımıza. Ayşegül Doğangün kimdir?

1980 Ankara doğumluyum, evliyim ve bir oğlum var. 20 yıldır güzellik sektörü ile ilgili her alanda çalıştım. Meslek hayatım öncesinde başka işlerde yaptım. 2003 yılında Vepa- Estee Lauder ve Clinique markalarında güzellik uzmanı ve satış danışmanı olarak başladım. Süreç içinde dünya devi kozmetik ve eczane gruplarında eğitim müdürlükleri de yaptım. 2012 yılı itibarıyla edindiğim bilgi ve tecrübeleri kendi işletmemde kullanmak istedim, ancak öğrenmek devam eden bir süreç olduğu için kapsamlı eğitimler aldım, almaya da devam ediyorum. Böylelikle hem öğrenci hem eğitmenim.

Ayşegül Doğangün Güzellik Akadamesi’nin sektöre girişi nasıl ve ne zaman gerçekleşti?

2011 yılında oğlum Bulut Nas’ı kucağıma aldıktan bir süre sonra en iyi bildiğim ve emin olduğum tutkum olan mesleğimi kendi kanatlarımla uçarak yapma kararını verdim. İlk başlarda merkezim Nas Güzellik iken, zamanla ismimin kulaklara artık aşina olması, eğitim taleplerinin artması sebebi ile Ayşegül Doğangün Güzellik Akademisi olarak evrildi.

Akademinizde hangi eğitimler mevcut ve kimler katılım sağlayabilir?

Ayşegül Doğangün Akademi’de;  protez tırnak, ipek kirpik, kalıcı makyaj eğitimleri var. Ayrıca diplomalı mesleki yeterlilik (MYK) eğitimleri de veriyoruz. Kendi işini kurmak isteyen, mevcut mesleğinden sıkılan, yeni bir meslek edinmek, var olan bilgisini yenilemek ve gelişmek gayesi olan herkes katılım sağlayabilir. Çok  para kazanma kaygısı ile her şey dahil fakat hizmet kalitesi düşük  bir otel gibi olmaktansa, insan kazanma kaygısı olan, kadrosu güçlü ve dinamik, kaliteli hizmeti sunan bir butik otel gibi olmayı tercih ediyorum.

Kalıcı makyaj tekniğinizi her yüz şekline gidecek şekilde uygularken baz aldığınız özellikler nelerdir?

Öncelikle her göz, kaş, dudak tıpkı parmak izine benzemektedir,yani benzersiz ve kişiye özel… Bazen danışanım elinde yaptığım bir işlemin fotoğrafıyla gelip aynısını istediğini söyleyebiliyor, öncelikle ona kendisinin benzersiz olduğunu hatırlatıyorum. Bu yüzden danışanlarımın her birinin yüz şekline ve  kendi anatomik yapısına en uygun olan tasarımı çalışırım. Herkesin kendine özgü ve eşsiz bir güzelliği var. Benim işim kişinin kendi güzelliğini ön plana çıkarmak, bu yüzden danışanlarımı bir başkasına benzetmektense, saklı güzelliğini ve ifadesini ortaya çıkarmak için uğraşıyorum.

Ayşegül Hanım amaç edindiğiniz ilkeniz var mı?

İlkelerim  var elbet, bunu sadece  mesleğe  sığdırmak  doğru  olmaz. Duruşu  olan her insanın  belli bir gayesi olduğu gibi; ben öğrenirken  öğretmeyi, öğretirken ise öğrenmeyi sürdürmek durumundayım. Öğrenmenin ve aktarmanın sonu olmadığını bilmek, oldum demenin beni bu meslekte uzun  soluklu, dinamik ve başarılı kılacağına inanıyorum.

Son olarak Ayşegül Doğangün Güzellik Merkezi’nin gelecekteki hedefleri nelerdir?

Markalaşmanın  önemini  çok iyi biliyorum. Ayşegül  Doğangün  olarak sektörde bilinen bir isim olsam da  adımın üstüne yıldızlar toplamayı hedefliyorum. Sahte  ya da suni  alınan  yıldızların  bir önemi yok  adımın yanında, böylesi de beni mutlu etmez. Gelecek hedeflerim arasında mesleğimde yaptığım her işlemin sonucunda, çekilen her karenin arkasında olmanın gururu ile devam etmek isterim.

Yorumlar

0 yorumlar