Ankara Life Dergisi

Güzellik Hayalinizin Gerçekleştiği Yer; SG Villa Beauty!

Lazer epilasyon ve bölgesel incelme, güzellik merkezlerinin vazgeçilmez uygulamaları olarak günümüzde oldukça revaçta olan bir konu. Danışan memnuniyetinin arttığı bu uygulamalarda talepler ise haliyle çok oluyor. Bundan dolayı steril ve güvenilir yerleri araştırıp, istenilen ihtiyaca göre tercihlerde bulunuyoruz. SG Villa Beauty ise bunlardan bir tanesi. Güler yüzü ve samimiyetiyle herkese kapılarını aralayan Selen Gürsoy, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ni de ağırladı. Bahsedilen konulara ilişkin merak ettiklerimizi kendisine yönelttik. İyi okumalar dileriz.

SG Villa Beauty olarak hangi lazer epilasyon uygulamalarını gerçekleştirmektesiniz?
Merkezimizde IPL buz başlıklı lazer ve iğneli epilasyon olarak iki çeşit epilasyon uyguluyoruz.

Sizce lazer epilasyona başlamak için en iyi mevsim ne zaman? Bu uygulamayı yaptırmadan önce nelere dikkat edilmelidir?
Lazer epilasyon için en uygun zaman, güneşin en az etki ettiği sonbahar ve kış aylarıdır. Epilasyon yaptığımız bölgeyi güneş ışınlarından korumamız önemlidir. Epilasyon yapmadan önce dikkat ettiğimiz belli başlı durumlar vardır. Herhangi bir cilt hastalığı, açık yarası olan ve güneşten bronzlaşmış tene epilasyon uygulamıyoruz. Lazer epilasyon işlemine gelmeden önce kılların kısaltılmış olması, epilasyon yapılacak bölgeye hiçbir kozmetik ürün kullanılmaması; çay, kahve gibi içeceklerin tüketilmemesi bizim için önemlidir. Bunlara dikkat edildiği sürece çok daha başarılı sonuçlar elde ederiz.

Uygulama yapıldıktan sonra bir sonraki seansa kadar geçen sürede tüyler hangi yöntemlerle alınmalı? Özellikle yüz bölgesi için nasıl bir yöntem izlenmeli?
Uygulama yapıldıktan sonra kılların alınmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü kişiye bağlı olarak uygulama yapıldıktan sonra 10-15 gün aralığında kıllar dökülmeye başlar. Yüz bölgesi için de aynı durum geçerlidir. Sadece işleme gelmeden 1 gün önce yüz jileti ile kısaltılması daha verimli sonuçlar almamızı sağlar.

Bir de bölgesel incelme hakkında bilgi almak istiyoruz. Bölgesel incelme nedir? Kimler bölgesel incelme yaptırabilir?
Bölgesel incelme işleminde kavitasyon ve buna destek olarak lenf drenaj ile hizmet vermekteyiz. Kavitasyon; yüksek frekanslı ses dalgaları ile yağ hücrelerinin duvarlarını parçalar. Lenf drenaj ise; metabolizma ve kan dolaşımını hızlandırarak ödem atılmasını, toksinlerin vücuttan atılmasını ve sarkan cildin toparlanmasına yardımcı olur. Kalp pili olanlar, hipertansiyon hastaları, şeker hastaları, vücudunda platin bulunan, 6 aydan kısa bir süre içinde ameliyat olmuş kişiler hariç herkese, her yaşa uygulanabilir.

Kaç seans uygulama yapılması gerekir? Bu yöntemin kalıcılığı ne kadardır? Nelere dikkat etmeliyiz?
Ortalama 6-8 seans aralığında istediğimiz görünüme kavuşuruz. Kalıcılığı sağlamak için kişinin beslenme düzeni önemlidir. Dikkat edildiği sürece ulaştığımız formu uzun süre koruyabiliriz. Bölgesel incelme işleminde en önemli etken su tüketimidir. Vücuttan parçaladığımız yağ parçalarını ve toksinleri bol su tüketerek atarız.

Yorumlar

0 yorumlar