Ankara Life Dergisi

Güzellikte Kalitenin Adresi;Berat Kozmetik!

“Hedefimiz; ilerlediğimiz bu yolda çizgimizi hiç bozmadan aynı kalite ve özveri ile herkese hizmet verebilmek.”
“Tanıştığımız ve çalıştığımız herkes bizim için bir müşteri değil, ailemize dahil ettiğimiz yeni üyelerimizdir.”
Güzellik sektörünün vazgeçilmezi medikal alanına dair her geçen gün pek çok şey görüyoruz. Gelişen teknolojiyle birlikte yeni cihazların ortaya çıkması bu sektörü ayakta tutma sebeplerinden başlıcası kanaatimce. Çeşitli çalışmaların yapıldığı popüler gündemimizde uygulamaya yönelik cihazlar olmazsa olmazımız. Bunun yanı sıra ‘Hangi uygulama hangi cihazla yapılır, sağlık açısından onaylı bir belgesi var mıdır, güvenilir midir?’ gibi çoğu şey aklımızın bir köşesinde dönüp durur. Alışverişini gerçekleştirmek için ise; içimizin rahat edeceği yerleri tercih ederiz. İşte tam da bu sebepten dolayı sizlere Berat Kozmetik’ten bahsetmek istiyorum. Sektöründe öncü firmalardan olan Berat Kozmetik; Türkiye genelinde her yıl farklı illerde düzenlenen güzellik fuarlarına katılım sağlayarak, yenilenen ve gelişen güzellik teknolojilerini işin uzmanlarına tanıtıyor. Bu sayede bazı kurumların kredilerinden yararlanarak müşterilerine ödeme açısından destek sağlıyor. Böylelikle geniş ürün yelpazesi ve teknik servis ağı ile her coğrafyada her bütçeye hitap ediyor. Biz de başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak merakımızı gidermek adına Berat Kozmetik’i ziyarette bulunduk. Başarılı pek çok çalışmaya imza atan Berat Kozmetik’ten Ebru Demir ile bir araya gelerek harika bir röportaj gerçekleştirdik. İyi okumalar dileriz.
Ebru Hanım medikal sektörüne yönelik sorularımıza geçmeden önce sizi tanıyalım. Ebru Demir kimdir?
1987’de Bursa’da doğdum ve büyüdüm. Liseyi Bursa Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nde okudum. Ankara Gazi Üniversitesi Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölümü’nden mezun olarak sektöre ilk adımımı attım. Aslında sektöre girme sebebim ve başlama zamanım eşim Seyfi Demir ile başladı diyebilirim. 2008 yılında kurulmuş olan firmamıza 2012 yılında katıldım ve aile şirketi olarak birlikte yönetmeye başladık. Sonrasında Güzellik Uzmanlığı ile alakalı tüm kurslara ve eğitimlere katılıp, her geçen gün bilgilerime yenisini kattım. İşimin zirvesinde olmak adına hizmet verdiğim sektörü en ince ayrıntısına kadar öğrenmeliydim. Cihaz ve ekipmanları her ayrıntısıyla öğrenmek, uygulama ve teknik bilgileri edinmek yıllarımı aldı. Şu an bir güzellik salonunda yapılan uygulamaların ve kullanılan cihazların tamamına hakim olacak donanıma sahibim.

Berat Kozmetik’in kilometre taşlarını anlatacak olursanız bize neler söylersiniz?
2008 yılında eşim Seyfi Demir tarafından Ankara’da kuruldu. Sektöre adım attığı ilk günden beri daima ileri taşıdığımız firmamız; yenilenen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek güzellik uzmanlarına en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Iron Ice , Black Brows patentli markalarımız yurt içi ve yurt dışında faaliyet göstermektedir. Ankara merkezdeki ofisimiz ve showroomumuzda teknik servis, üretim pazarlama ve uygulamalı eğitimlerimiz ile daima müşterilerimizin bir adım önde olmasını hedefliyoruz. Ürünlerimizin tamamı FDA , TSE ve CE’nin yanı sıra uluslararası geçerliliği olan birçok sertifika ile Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği’ne uygun dur. Geniş ürün yelpazemiz ve teknik servis ağımız ile her coğrafyada her bütçeye hitap edebiliyoruz.

Berat Kozmetik olarak hizmet yapınızla genişleyen kurumsal çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Firmamızın kurumsal çalışmalarından bahsedecek olursak; Türkiye genelinde her yıl farklı illerde olmak üzere düzenlenen tüm güzellik ve bakım fuarlarına katılım sağlayıp, bu alanlarda çok daha fazla kullanıcıya hitap ediyoruz. Fuar süresi boyunca standımızda binlerce misafir ağırlayıp, yenilenen ve gelişen güzellik teknolojilerini güzellik uzmanlarına tanıtıyoruz. Yine yeni açılacak olan salonlarda KOSGEB ve Esnaf Kefalet kredilerinden faydalanmalarını sağlayıp, ödemeleri konusunda destek vermeye çalışıyoruz. Ayrıca hastahane ve doktor klinikleri olmak üzere birçok kurumsal alana da hizmet sağlıyoruz.

Güzellik merkezlerinin revaçta olduğu dönemden geçmekteyiz. Buna yönelik en çok tercih edilen cihazlarınız nelerdir?
Güzellik sektörü her geçen gün yenilenen ve büyüyen bir hizmet sektörü haline geldi. Son dönemlerde çok popüler olan ve neredeyse eski sayısını yüze katlayan, her geçen gün büyüyerek çığır açan bir sektör olma yolunda hızla ilerliyor. Bir güzellik merkezinin olmazsa olmazı olan lazer epilasyon cihazları çok daha fazla ilgi görüyor. Yine son dönemde Türkiye’de moda olan kalıcı makyaj uygulamaları ve cihazları yoğun talep görüyor. Protez tırnak, kalıcı oje ve kirpik lifting uygulamaları da oldukça revaçta. Aslında son dönemde güzellik merkezlerinde uygulanan tüm işlemler hemen hemen her yaştan kadının ve erkeğin ihtiyacı haline geldi. Bu durumdan güzellik salonları ve bizler de çok mutluyuz.

Sizi diğer kozmetik/medikal firmalarından ayıran en önemli özellikleriniz neler?
Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimiz bence aile şirketi olmamız. Tanıştığımız ve çalıştığımız herkes bizim için bir müşteri değil, ailemize dahil ettiğimiz yeni üyelerimizdir. Samimi ve dürüst ticaretimiz bizi yıllardır ayakta tutan en önemli özelliklerimizdendir. İnsanları bir defalık para kaynağı olarak görmüyoruz. Aksine uzun yıllar boyunca ailemize dahil etmek istediğimiz için tüm özveri ve enerjimiz ile hizmet vermeye çalışıyoruz. Her ihtiyaç duyduklarında bize ulaşabilmeleri çok önemli. Özellikle teknik servis kısmı neredeyse 7/24 hizmet veriyor. Salon sahiplerinin mağdur olmadan güvenli bir şekilde uygulamalarına devam edebilmeleri için ekibim gece gündüz demeden çalışıyor. Bu sebepten de satışlarımızın tamamı referans üzerinedir. Tesadüf ettiğimiz herkes koşulsuz şartsız bir başka tanıdığına gönül rahatlığıyla tavsiye edip yönlendirebiliyor. Bu da şirketimiz için paha biçilemez bir durum, tam da olmasını istediğimiz gibi ilerliyoruz.

Berat Kozmetik sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor?
Berat Kozmetik medikal sektörünün önde gelen firmalarından biridir. Türkiye genelinde sayısız il ve ilçede milyonlarca insana hitap etmiş, tesadüf ettiği herkes de güzel bir intiba bırakmıştır. İnsanların aldıkları cihazları doğru kullanabilmeleri bizim için çok önemli, bu yüzden de gerek yerinde kurulum yapılırken gerekse Ankara merkezimizde ücretsiz eğitim desteği vermemiz bizi rakip firmalardan hep bir adım ileri taşımıştır. Hedefimiz; ilerlediğimiz bu yolda çizgimizi hiç bozmadan aynı kalite ve özveri ile herkese hizmet verebilmek.

Son olarak bu alana yönelik sektörel bir değerlendirme alabilir miyiz? Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?
Güzellik sektöründe satışını yaptığımız hemen hemen her ürün yurt dışından ithal ediliyor. Bu da maalesef dolar kuruna göre fiyatlara yansıdığı için kullanıcıyı ve bizleri çok zorlayan bir durum. Sektöre ilgi var, fakat ülkemizde alım gücü düştüğü için belki de bilmediğimiz birçok hayal başlamadan bitti. Biz yine de Berat Kozmetik Medikal firması olarak her bütçeden kesime hitap etmeye çalışıyoruz ve özellikle taksitli satışlarımız ile yine birçok kişiyi hayallerine kavuşturuyoruz. Ailemize katılan herkes bizim için çok özel ve çok kıymetli. Son olarak; Berat Kozmetik sizlerle güzel…

Yorumlar

0 yorumlar