Ankara Life Dergisi

Güzellikte Yeni Lokasyonunuz

İlk intiba ne kadar önemliyse, bakımlı ellerde o ilk izlenimin bir anahtarı…
Bakımlı tırnaklar ve bozulmayan ojeler.Evet, protez tırnaktan bahsediyoruz.‘Handan Odabaşı Güzellik Salonu’nun tecrübeli işletmecisi, alanında Uzman Handan Hanım’a göz kamaştırıcı tırnaklar için kulak vermeye ne dersiniz?

Merhabalar Handan Hanım, biraz kendinizden bahseder misiniz?
Merhabalar;14 yıldır güzellik sektöründeyim. Bugüne kadar çalıştığım firmalar da hem uzman hem de eğitmen olarak görev aldım. Yaklaşık 4 yıldır isim hakkına sahip olduğum Kavaklıdere’de bulunan ‘Handan Odabaşı Güzellik Stüdyosu’nu işletmekteyim.

Güzellik sizce nedir?
Güzellik; hayranlık uyandıran, beğenisi evrensel ölçülerde olan, yüksek oranda estetik bir değerdir. Günümüzde ise, bay-bayan herkesin hayatını şekillendiren, özgüveni yükselten en temel kavramlardan biridir.

Merkezinizde ağırlıklı olarak hangi işlemi yapıyorsunuz?
Merkezimizde, cilt bakımı ve cilt gençleştirme uygulamaları, vücut bakımları, bölgesel zayıflama, ipek kirpik, kalıcı makyaj, kaş-kirpik laminasyonları, el ve ayak bakımları, lazer epilasyon, bölgesel selülit programları, beden detoksu gibi sayısız hizmetimiz mevcut. Mevsimsel olarak çoğunlukla yaz döneminde; bölgesel zayıflama, bölgesel selülit uygulamaları, kirpik ve tırnak hizmetlerimize oldukça fazla talep oluyor.

Protez tırnak uygulaması ve çeşitleri hakkında bizi bilgilendirir misiniz?
Protez tırnak uygulamaları hem el hem de ayak tırnaklarımıza uygulanabilen estetik bir el ve ayak makyajı da diyebiliriz.
Genellikle, protez tırnak ve jel tırnak kavramlarının birbirinden farklı işlemler olduğu zannediliyor. Halbuki, protez tırnak işleminde 2 farklı uygulama şekli vardır. Bunlardan biri jel sistem diğeriyse akrilik sistemdir. Dolayısıyla jel tırnak ve protez tırnak aynı şeydir. Görüntü estetiği açısından jel sistem son zamanlarda daha çok tercih ediliyor.

Protez tırnak kullanımının avantajları ve dezavantajları nelerdir?
Uygulamayla tırnaklarınızda dilediğiniz uzunluğu, rengi, tırnak şeklini, deseni hatta bombeyi bile belirleyebilirsiniz. Oldukça estetik bir görüntü oluşturmakla birlikte, günümüzde artık her bayanın kullandığı kurtarıcı bir işlem.İşlemin doğru eğitimli uzman ve profesyonel ürünlerle yapılması çok önemli. Bakım zamanlarını kaçırmadığınız sürece sanıldığı gibi tırnaklarınıza zararı olan bir işlem değildir.

Günlük hayatımızda bakımı kolay mıdır?
Aslında kendi tırnak bakımımızdan bir farkı yok. Yine, istediğiniz renk oje sürebilir, dilediğiniz gibi uzunluğuna karar verip törpüleme yapabilirsiniz. Arzu ederseniz, protez tırnak üzerine kalıcı oje uygulamalarıyla sanatsal ve göz alıcı tırnaklar ortaya çıkarmak mümkün.

Bu uygulamayı nasıl gerçekleştiriyorsunuz? Aşamaları nelerdir?
Öncelikle el ve ayak fark etmiyor. Uygulama yapılacak tırnaklar ve tırnak etleri medikal (cihazlı)bir bakımdan geçirilir. Ardından tırnaklar, işleme hazırlanır. Ortalama 2 saatlik bir çalışmanın ardından ortaya muhteşem bir görüntü çıkar. Arzu eden bayanların kalıcı oje ya da tırnak süsleme uygulamaları; işlemin hemen ardından gerçekleştirilebilir. Periyodik uzman bakımlarıyla da dilediğiniz kadar yeni tırnaklarınızı kullanabilirsiniz.

Protez tırnak uygulamasını kullanırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
Aslına bakarsak, kendi tırnağınızdan bir farkı olmadığı için anında yeni tırnaklarınıza alışmış olabiliyorsunuz. Kendi tırnaklarını çok uzun kullanmayı seven ama çabuk kırılmasından şikayetçi olan kişiler bu işlem sayesinde daha fazla konfor elde ediyorlar. Çünkü işlem kendi tırnağınızı kaplar ve bir iki kat daha güçlü hale getiriyor. Böylece kolayca kırılma veya çatlama olayları yaşanmıyor. Sürekli korumanız gereken bir durum olmuyor. İstediğiniz gibi günlük hayatınıza ve rutinlerinize devam edebiliyorsunuz.

Kimlere önerirsiniz? Mesela tırnak yeme alışkanlığı olanlar için bir çözüm diyebilir miyiz?
Günümüzde her yaş grubu bayanın ilgisini çeken estetik bir görüntü olduğu yadsınamaz bir gerçek. Tırnağını uzatamayan, tırnak yapısından memnun olmayıp daha nitelikli bir görüntü isteyen, özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan insanların kurtarıcısıdır.

Kendine değer veren, kendini önemseyen, günümüz koşuşturmasında kendine her daim vakit ayıramayan fakat bununla birlikte her an bakımlı görünmek isteyen tüm bayanlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

Yorumlar

0 yorumlar