Ankara Life Dergisi

Hareket Etmek Neden Bu Kadar Zor?

Tuğçe Hondoroğlu’yu tanıyabilir miyiz? 
13 Temmuz 1990 Ankara doğumluyum. Spor, hayatıma 2000 yılında voleybol branşı ile ilk adımını attı. Voleybol kariyerime 13 sene profesyonel olarak farklı kulüplerde devam ettim.

Hem takım olarak hem bireysel olarak sayısız başarılarda imzam bulunmakta. Bireysel ve takım olarak derecelerim, kupa ve madalyalarım bulunmaktadır. ‘Ankara bölge birinciliği’, ‘üniversiteler arası turnuva birinciliği’ bunlardan bazılarıdır. Voleybol branşında farklı kulüplerde antrenör olarak yer alıp birçok sporcu yetiştirdim.
Lisans eğitimimi Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü’nde tamamladıktan sonra kayak (alp disiplini) branşına 3. kademe kıdemli antrenör belgesini elde ettim.

Bu branşta da bölgesel ve uluslararası pek çok yarışmalara katıldım. Hem takım hem bireysel olarak derecelere ulaştım.

Aynı zamanda bu branşta antrenörlüğe ve özel dersler vermeye devam ettim.
Bunların yanı sıra yüzme branşında da antrenörlük yapıp dersler verdim.
Kriket branşında ise takım halinde Ankara Kulüplerarası Turnuva’da birinciliği elde ettim ve bu turnuvada ‘en iyi vurucu ödülüne’ layık görüldüm.
Fitness alanında kendi spor merkezimizde hem yönetici hem de ‘’personal trainer’’olarak çalışmalarda bulundum ve sayısız sporcu yetiştirdim.
2014 yılında evliliğimden sonra eşim Akın Hondoroğlu ile Ankara’nın en büyük ve en özel spor komplekslerinden biri olan tesisimizi işletip yine aynı alanda görevime devam ettim.
2015 yılında ilk çocuğumuz olan oğlumuz ‘Alas’ aramıza katıldı ve o gün den itibaren bambaşka bir tecrübe yaşayarak yepyeni mutluluklar ile tanıştım.
Spor ve güzellik alanlarını bir araya getirmek hedefim doğrultusunda Güzellik Uzmanlığı ve Estetisyenlik üzerine eğitimler alıp bu alanda da lisans sahibiyim.
Son 2 yıldır da Spor Evimde projemiz üzerine aktif olarak çalışmalar için bulundum ve aktif olarak, Spor Evimde’de çalışmaları yürütmekteyim.

“Spor evimde” kuruluşundan bahseder misiniz ?
Spor Evimde, insanların evlerinde, ofislerinde ya da konfor alanlarında kendilerine uygun veya istedikleri sporu aralarında milli sporcularında bulunduğu uzman antrenörler ile birebir gerçekleştirmelerini sağlayan kuruluştur.
Spor, belirli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, sadece bedensel gelişime değil, ruhsal gelişime de yararlı bedensel ve ruhsal hareketlerin tümüdür. Dolayısı ile hangi alanda olursa olsun yapılacak olan sporun doğru tekniklerle, doğru zamanlarda ve doğru bir süreçte yapılması önemlidir. Spor Evimde olarak biz, spor yapma kurallarının dışına çıkılmadan; her bir kişinin fiziksel ve ruhsal özelliklerinin dikkate alınarak ve kendilerini rahat hissedecekleri ortamlarda profesyonel spor hizmetini almalarını sağlamak hedefiyle kurulduk.
Amacımız zamanlarını en etkin kullanarak, konfor alanlarını terk etmeden spor faaliyetlerini sürdürebilmeleridir. Yaşadığımız pandemi süreçlerinde risk almadan sporlarını yapabilmeleridir.

“Spor Evimde” de hangi branşlar mevcut ? 
Spor Evimde, insanların hayallerinde ve isteklerinde olan sporu evlerine taşımak amacı ile kuruldu. Birçok dalda veya branşta spor yapmalarına olanak sağlamak için uzun süredir çalışıyorduk. Bünyemizde kişiye zaman tasarrufu sağlayan, hızlı şekilde form tutmasına olanak veren EMS yani Elektriksel Kas Uyarımı teknolojisini sunan fitness çalışmaları, yoga, tüm fitness çalışmaları, pilates vb. branşları bulunmaktadır. Diyetisyen

hizmetlerimiz ile de her türlü alanda yanlarındayız. Kişiye özel birebir spor hizmeti verdiğimizden dolayı bir danışanımız istediği bir sporu bize iletmesi yeterli.

Kimlere yönelik hizmetiniz var ? 
Spor yapmaya elverişli (tıbbi olarak engeli olmayan), en önemlisi spor yapmaya istekli herkes. Konfor alanlarında sporlarını yapabileceklerinden hizmetimiz herkesi kapsamaktadır.

Neden böyle bir platform kurmayı tercih ettiniz? 
Biliyoruz ki herkesin içinde bir köşesinde spor yapmak bulunmaktadır. Ancak zaman bulamamak, spor salonlarına düzenli gidememek, kendini bu konuda disiplin altına alamamak gibi sebeplerle spora, ya başlayamamakta ya da yarıda bırakmaktadır. İnsanlar özellikle dünya çapında yaşanan pandemi nedeni ile artık spor salonlarına gitmeye çekinmektedirler. Sporun ne kadar yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Herkesin artık düzenli bir şekilde spor yapabilmesi, spor hizmetini ve eğitimini uzman antrenörler eşliğinde evlerinde ya da ofislerinde teknolojinin imkanları bilimin ışığında alabilmeleri için bu platformu oluşturmaya karar verdik.
İnsanların sporu hem profesyonel bilgiler ışığında yapmalarını hem de kendilerini her türlü rahat hissedecekleri kendi ortamlarında sürdürebilmeleri için uzun süredir titizlikle çalışıyoruz.
Mesela; insanların evlerine ya da ofislerine misafir olduğumuzda her türlü hijyeni etkin olarak sağlamaktayız. Antrenörlerimiz evlere girmeden önce koruyucu tulumlarını çıkartarak ve belirli bir hijyen prosedürünü tamamlayarak hizmeti vermeye başlamaktadırlar.

Çalıştığınız eğitmenlerinizden bahseder misiniz? 
Geniş bir spor branş yelpazesinde hizmet verdiğimizden kalabalık bir antrenör kadrosu ile hizmet vermekteyiz. Aralarında milli sporcularımızın da yer aldığı antrenörlerimiz her biri konusunda ve alanında uzmandır. Birçoğunun uzman olduğu branşlarda dereceleri bulunmaktadır. Her bir antrenörümüz kadromuzda düzenli olarak eğitimlerden geçmekte ve eğitimler sürekli olarak düzenlenmektedir. En önemlisi ise her bir antrenörümüz, sporu sevdirerek, öğreterek ve kişinin fiziksel ve ruhsal durumlarına göre çalışmaları yaptırmaktadır.

Spora teşvik edici neler yapıyorsunuz? 
Bunlar herkese zor geliyor. Çünkü her biri istikrar isteyen, nefsimize boyun eğmemiz gereken, disiplin gerektiren ya da istesek de dış faktörlerden dolayı uygulayamadığımız konular. Çeşitli sebeplerden dolayı bu konularda disiplini sağlayamadığımızdan harekete geçemiyor ya da geçsek de yarıda bırakıyoruz. Spor Evimde’nin kurulma nedenlerin arasında bu disiplini ve sürdürülebilirliği sağlatabilmek de var. Öncelikle Spor Evimde, kişilerin bulunduğu ortama gidiyor. Bu insanların spor yapmaları için onlara zaman kazandırıyor. Diğer yandan birebir kişiye özel spor hizmeti olduğundan kişinin ruhsal ve fiziksel kriterlerine uygun programlar yaparak kişilerin sıkılmadan bunalmadan programlarını sürdürebilmelerini sağlıyoruz. Sadece ilgili programları uygulatmıyor, motivasyonlarını daim tutarak heyecanlarını yukarıda seyretmesini hedefliyoruz. Uzman ekiplerimizin gösterdiği programları en son teknolojik cihazlarla yaptıkça zaten katılım teşvikleri hep yukarıda oluyor.

Mottonuzu bizimle paylaşır mısınız? 
Biliyoruz ki bir şekilde spora ya başlanamıyor ya da yarıda bırakılıyor. Bu bakımdan “ASLA ERTELEMEMEN İÇİN BİZ SANA GELİYORUZ” diyoruz!

Okuyucularımız sizlere nasıl ulaşabilir ? 
Spor Evimde’den hizmet almak isteyen herkes, spor danışmalarımızın haftanın 7 günü hizmet verdiği 444 8 962 çağrı merkezinden ulaşabilir!

Okuyucularımıza mesajınız var mı ? 
Spor her zaman hayatınızda olmalı. Hayatınızda spora yer verebilmek için biz size yardımcı oluyoruz. Sporu asla ertelemeyin…

Yorumlar

0 yorumlar