Ankara Life Dergisi

Harika Tat, Harika Anılar!

Vanilya Cafe & Bakery Sahibi Ülkü Çağlar, şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Sevimli ve aile sıcaklığını hissettiğimiz kafesinde, müşterilerine lezzetli ve adeta görsel şöleni anımsatan birçok ürün sunuyor. Biz de Ankara Life Dergisi ekibi olarak yola çıktık ve kendilerini ziyaret ettik. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan Ülkü Çağlar’ın çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Ülkü Hanım uzun yıllardır gıda sektöründe hizmet veriyorsunuz. Öncelikle sizi tanıyalım. Ülkü Çağlar kimdir?
1978 Malatya doğumluyum, eğitimimi Malatya’da tamamladıktan sonra Ankara’ya geldim ve hikayem burada başladı diyebilirim. Birçok farklı sektörde çalıştım ve buradan edindiğim tecrübelerle 2015 yılında kendi şirketimi kurmaya karar verdim, o günden bu güne Çağlar Grup olarak kıymetli markaların franchise şubeleriyle Türkiye’nin farklı illerinde 16 mağazamız bulunuyor. Vanilya Cafe, şirin bir işletme olmanın yanı sıra farklı bir konsept, farklı bir tarz ve özel bir yere sahip. Uzun yıllardır bu alanda hizmet vermenin yanı sıra gıda sektöründe 5. yılımızı devirirken de bünyemize Levent Börek Kızılay Şubesi, Usta Kanatçı Gölbaşı Şubesi ve Vanilya Cafe işletmelerini ekledik.
Vanilya Cafe & Bakery’nin sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman başladı?
Vanilya Cafe’nin hikayesi 3 yıl öncesine dayanıyor, ama 6 aydır faaliyette. Vanilya Cafe, benim hayalimde olan bir yerdi. Her detayıyla kendim ilgilendim ve kafamda kurduğum yerin yansıması diyebiliriz. Çok şirin ve tatlı bir işletme oldu, çok mutlu ve umutluyuz.
Misafirlerinize sunduğunuz özel tatlarınız bulunuyor mu? Bize ürün yelpazenizden bahseder misiniz?
Bütün ürünlerimizin hepsi özel, günlük, taze ve katkısız üretimdir. Yeni nesil tatlılardan kruvasan, paris breads, donut ve churros bulunuyor.
Peki bu sunumlarınızı hangi özellikleri baz alarak gerçekleştiriyorsunuz? En çok önem verdiğiniz şey nedir?
Taze ve günlük olmasına, temiz ve hijyenik olmasına özenli yaklaşarak dikkat ediyoruz. Misafirlerimize lezzet ve görsel odaklı sunumlar yapıyoruz.
Vanilya Cafe & Bakery misafirlerinin en çok tercih ettiği favori seçimleri neler? Siz buraya gelecek olanlara neyi önerirsiniz?
Vanilya Cafe’nin ürün yelpazesi geniş ve lezzetli olduğu için her misafirimizin kendine ait özel ve favori yiyecekleri mevcut. Ama yine de baktığımız zaman öne çıkan kruvasan ve çeşitleri diyebiliriz.

Yorumlar

0 yorumlar