Ankara Life Dergisi

ETNİK ORİENT & HASSANRUMİ

“Hayallerimin Sesi Oldum” Hassan Rumi

Konya’da doğdum, küçük yaşta ailemin Fethiye’ye yerleşmesi ile 18 yaşıma kadar Fethiye’de yaşadım. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümüne girdim. O tarihten beri İstanbul’da yaşıyor ve işim gereği sürekli seyahat ediyorum.

Şimdiye kadar çalıştığım işler gerek doğu gerek batı dünyasından genç, yaşlı, çocuk, mülteci, sanatçı; farklı medeniyetlerden, farklı algılardan, görüşlerden pek çok kültür içinde kaynamama sebep oldu. İnsanları kendi kültürleri tanıdıkça ben daha çok kendim oldum ve yaptığım müzikte hem pop hem elektronik House hem Orient müziği kendi potamda eriterek Hassan Rumi oldum.

Müzik, benim hayatımda en eski ve etkisini kaybetmeyen tek iyileştirici güç oldu. Her aşkı, her sevinci üzüntüyü, her ritmi, hayatın temposunu müzikle yaşıyoruz zaten, müzikle taşıyabiliyoruz. Benim kendi gücümü yerinde tutmak için ihtiyacım müzik. Herkesin bir başa çıkma yolu vardır, kimi spor yapar, kimi dans eder, kimi çizer ya da kimi eliyle üretir, kimi gözüyle, kimi zihniyle. Hepimiz bir şekilde aynı amaçla bir manevi el arıyoruz. Benimki müzik. Bunun hangi an başladığını söyleyemem ama bu devinimle devam edeceğimi söyleyebilirim.

Artık bu içimden aldığım gücü yansıtmaya karar verdiğimde de yol kendi kendine belirdi. Ben de yürüdüm.

Hazırda 9 parçam var, sözü müziği bestesi bana ait olan. 3 şarkım şu an listelerde. ‘Olayın Neydi Ki’, ‘Olayın Neydi Ki Remix’, ‘Sonrası Var Mı?’, sırada müzik platformlarında yayınlanacak olacak olan ‘İstanYork’ Türkçe ve İngilizce versiyonlarıyla, ‘Yalnızlığın Arsızı’ ve ‘Sevmemeyi Bilemedim’ gelecek. Biraz daha zamanı olan yazdığım onlarca söz var.

Ses eğitim almadım, tiyatro yaptım. Parçalar içimden geldi ben de duygularımın, düşüncelerimin, hayallerimin nefesi, sesi oldum kendimce.

İstanbul’da bir lansman yaptık. Çok güzel geçti, enerjimi karşıya verebildiğimi düşünüyorum. O yüzden Ankara’da olmak çok istedim.

Burada sizlerle bu heyecanımı paylaşmak inanılmazdı. Özellikle 30 Ağustos haftasında. Çok teşekkür ediyorum bizimle olduğunuz için.

Yorumlar

0 yorumlar