Ankara Life Dergisi

Hayalleriniz Anılarınız Olsun!

Kadın elinin değdiği her yeri güzelleştirmesi tartışmaya kapalı bir konu olduğu kanaatindeyim. Hele bir de binbir zorluk ve mücadelenin içinde olan kadınların, hayata karşı dirayeti hayran bırakacak özellikte olması ise bizleri daha fazla yaşama bağlıyor. Yılmadan, pes etmeden sadece inanarak yokuşları tırmanan kadınların hakkı ödenemez benim nezdimde. Şimdi sizlere üç beyin kanaması ve iki beyin ameliyatı geçirmesine rağmen hayat dolu birinden bahsetmek istiyorum. Adı; Ebru İpsileli. Kendisi Dreamland Organizasyon’un ‘Ebru Ablası’. Danışanları onu bu şekilde nitelendiriyor. Keza böyle demelerinin de büyük payı var. Çünkü Ebru İpsileli o kadar candan ve neşe kaynağı bir insan ki, görseniz hayret edersiniz! Bu enerjisini hayatı ve kendini sevmeye bağlayan Ebru Hanım, ofisinde birbirinden farklı renkli çalışmalarıyla çiftlerin en özel ve mutlu günlerinde yanında oluyor. Biz de Dreamland Organizasyon’u ziyaret ederek kendisiyle tanışmaktan çok mutlu olduk. Bunun yanı sıra harika bir röportaj gerçekleştirerek hayata dört elle sarılan Ebru İpsileli’yi size de anlatmak adına şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi sayfalarında yer verdik. İyi okumalar dileriz.
Ebru Hanım öncesinde üç beyin kanaması ve iki beyin ameliyatı geçirdiniz. Ancak sizi hayata sımsıkı tutunan güler yüzünüz ve muhteşem enerjinizin vermiş olduğu samimiyetten dolayı sektöre yönelik sorularımıza geçmeden yöneltmek istediğimiz bir sorumuz var. Oldukça zorlu geçen hayat mücadelenizden sonra yaşama karşı motivasyonunuzu bu kadar dinç tutmayı nasıl başardınız? Bu gücün kaynağı nereden geliyor, başarınızdaki sırrı açıklar mısınız?
Bu gücün kaynağı ölümü hissetmekten geliyor sanırım. Bu dünyanın fani olduğunu bilerek hareket etmeye çalışıyorum. Ve her şeyden önemlisi kendimi seviyorum, tabii yaşamayı da. Hastalıktan çok motivasyonsuzluğun, hayatı sevmemenin insanı hasta ettiğine inanıyorum. Gülmeyi, kahkaha atmayı, nefes almayı çok seviyor ve şükrediyorum.

Ebru Hanım Dreamland Organizasyon’un sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman başladı?
En yakın arkadaşımın kız isteme seremonisi ile başladı. O dönemlerde yeni ameliyat olmuştum. Sevgili arkadaşım Tuğba, bana da moral olsun diye teşvik etti ve sonrasında ben de kendimdeki potansiyelin, hayal gücümün farkına vararak başladım.

İnsanların en mutlu günlerinde yanlarında oluyorsunuz. Nasıl gelişiyor bu süreç?
Çiftlerle mutlaka yüz yüze görüşmeyi tercih ediyorum. Öncelikle onları dinleyerek, istekleri ve beklentilerine göre hazırlıklarımı yapıyorum. Bu süreçte bir nevi onların ‘Ebru Abla’sı oluyorum, çünkü ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum. Bu sayede Ebru Hanım ile başlayan görüşmeler genelde Ebru Abla ile bitiyor, hazırlık gününde ise çoğu boynuma sarılıyor. Dreamland Organizasyon sayesinde birçok dost kazandım. En önemlisi gençleri çok seviyorum, her defasında onların o heyecanları beni de çok etkiliyor.

Organizasyon büyük, kapsamlı bir süreç. Peki siz bu yolda nasıl kendinizi geliştiriyor ve yeniliyorsunuz?
Sürekli olarak dünyada ve ülkemizde nasıl yenilikler yapıldığına dair derin araştırmalar içine giriyorum, yeni trendleri takip ediyorum. Olabildiğince yeni tasarımlar hazırlamaya gayret gösteriyorum.

Ebru Hanım bu işin en zor ve en keyifli yanları nelerdir?
En zor kısmı hazırlık esnasındaki zaman yönetimi, en keyifli kısmı ise organizasyonumu teslim ettiğimde gördüğüm o heyecanlı ve mutlu bakışlar oluyor.

Girişimci ruhunuz pek çok kişide ilham kaynağı olacağı aşikar. Bir kadın olarak geçmişinize dönüp baktığınızda yolculuğunuzdan heybenize neler doldurdunuz? Bundan sonraki süreçte hedeflerinizde neler bulunuyor?
Öncelikle birçok olumsuzlukla karşılaştım, elbette bunların içinde en önemlisi cesaretimin kırılması yönünde yapılan yorumlardı. Fakat net olarak şunu söyleyebilirim; sadece kendinize inanın. Asla ve asla pes etmeyin. Geleceğe yönelik hedeflerimde ise; ‘Maddi açıdan ne kadar çok kazanç sağlarım yerine ne kadar çok ailenin anılarında Dreamland Organizasyon olarak kalabilirim?’ şeklinde yoluma devam etmek yer alıyor. ‘Hayalleriniz Anılarınız Olsun’ mottosu ile yoluma devam edeceğim.

Yorumlar

0 yorumlar