Ankara Life Dergisi

Hayatının Bir Köşesinde Fulya Özer’in İmzası Olsun, Bu Şansı Hisset!

Güzellik sektörü deyince aklımıza hiç şüphesiz bu alanla ilgili merkezler geliyor. Çeşit çeşit araştırmalarda bulunuyor, bize iyi gelecek, güvenin ve hijyenin yanı sıra bazen samimi bir ortam arayışında oluyoruz. İşte Fulya Özer Beauty Center’da bunlardan bir tanesi. Fulya Özer, genç yaşında girişimci ruhuyla işini aşkla yapanlardan. Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak Fulya Özer Beauty Center’a konuk olduk, merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı. Keyifli okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Fulya hanım sizi tanıyalım, Fulya Özer kimdir?
Merhaba ben Fulya Özer, genç girişimci ve iş kadını olduğum için kendimle her zaman gurur duyuyorum. 2014 Haziran ayında başlayan bu yolculuğumda kendime duyduğum özgüven ve iş disiplinim kendi işimi kurmaya kadar getirdi beni tırnaklarımla kazıya kazıya buralara kadar geldim. Her zaman hırslı ve azimli oldum, kimseyi kıskanmadım çünkü herkesin farklı düşünceleri, farklı fikirleri ve herkesin kendine göre bir iş yorumu olduğunu biliyordum. Yürüdüğüm yolda kulaklarım kapalı yürüyorum, çizgimi kimse için asla bozmuyorum, prensiplerim var hedeflerim var ve hayran olduğum bir işim. Ben kendi fikirlerimle kendim istediğim gibi profesyonellik ve disiplinle işletmemin başında olmamın gururunu yaşıyorum. 2014 Haziran ayında küçük bir kuaför salonunda manikür pedikür öğrenerek bu yola çıktım, bu iş için yaratıldığımın farkındayım işin parasal kısmıyla ilgilenmeyerek her insana el uzatarak insanların hem maddi hem manevi olarak yanlarında bulunmak beni daha çok mutlu ediyor. Yirmiden fazla resmi belgem, aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı çalışma iznim bulunmakla birlikte iş konusunda öğretmenliğim de mevcuttur. 8 ila 9 sene içerisinde bu kadar başarıya ulaşmak benim için bir onur, büyük bir gurur her zaman söylerim başarımı aileme borçluyum desteklerini asla eksik etmeden yürüdüğüm yolda benimle birlikte yürüyorlar. Ailem 54 yıldır Ankara’da, babam devletin en üst kademelerine hizmet ediyor bürokrat olarak annem ise halkla ilişkiler uzmanı. Ailemdeki her bir birey üst kademe insanlar, kendilerini her koşulda ve şekilde yetiştirmiş insanlar. Ailem en büyük destekçim ve bu hayatın bana en güzel verdiği şans; bu dünyaya bir daha gelsem yeniden ailemle olmak isterdim. Bana 7’den 70’e herkes geliyor diyebilirim, çünkü hayat bana çocukla çocuk gençle genç yaşlıyla yaşlı olmayı öğretti, herkesin bütçesine göre yardımcı olmaya çalışıyorum. Herkesin hayatına el uzatmaya çalışıyorum. İşletmemde yapılan işlemlerin maddi boyutunda bir kısmı öksüz ve yetimlere bir kısmı sokak hayvanlarına harcanıyor, bu durumdan çok mutluyum işletmemin bu şekilde ilerlemesi beni çok gururlandırıyor. Ben insanlığa yardım etmek için yaratılmışım, yönüm, çizgim, hedefim belli. Herkesi her koşulda bekliyorum.
Aldığınız eğitimler yeterli mi sizin için?
Her zaman eğitim almaya devam ediyorum. Asla ben oldum demiyorum hep üstüne katıyorum, kimseye üst perdeden bakmadan sürekli eğitim almaya devam ederim çünkü işimi aşkla yapıyorum, emeğim ve alın terimi soğutmadan sürekli eğitimlere devam ediyorum. Eğitim alıyorum ve eğitim veriyorum bu haz bambaşka.
İşletmenizde hangi işlemler yapılmaktadır?
İşletmem çok kapsamlı diyebilirim epilasyon, saç simülasyonu, leke ve akne protokolleri, ağda, manikür ve pedikür, protez tırnak, kalıcı oje, profesyonel cilt bakımı Hydrafacial, kirpik ve kaş lamination, İpek kirpik, kirpik lifting, gelin ve damat saç makyajı, zayıflama, kalıcı makyaj, bayanlara özel masaj, profesyonel sahne ve show makyajı, refleksoloji ayak masajı ve birçok işlem yapılmaktadır. İşletmeme gelen herkes bay – bayan olarak tüm işlemleri alabiliyor, bu konuda çok donanımlıyız.
Amaç edindiğiniz bir ilkeniz var mı?
Herkesin hayatında bir imzam olacak. Ve her zaman söylüyorum ben yaparsam en iyisini yaparım, Fulya Özer bir marka ve hep öyle kalması için çabalayacağım. Enerjiye çok inanıyorum, enerji ve aurayı yakaladığım takdirde yapamayacağım hiçbir şey yok. Bu dik gülüşün her milimini sonuna kadar hak ediyorum, yaşadığım hayatın bedelini ödedim, cefasını çektim şimdi ise sefasını sürüyorum.
Bir gününüz nasıl geçiyor?
Günlerim çok yoğun geçiyor. İşlerimi halledip biraz da ailem ve hayvanlarıma zaman ayırmaya çalışıyorum. Hayvanları çok seviyorum, onlarla sürekli iç içeyim bütün hayvanlara işim kadar aşığım. Atlara özellikle çok ilgi duyuyorum boş zamanlarımda at binmeye gidiyorum. Üç kedim var; Alex, Arya ve Şans. Yabancı dil eğitimi alıyorum, kendimi daha çok geliştirmek için süreklide çabalıyorum. Yenilikleri çok seviyorum, bence her insan yenilenmeli düşünce olarak yaşam tarzı olarak benlik olarak yenilenirse işte o zaman güçlü olmaya başlar. Buna çok inanıyorum.
Sizi diğer güzellik merkezlerinden ayıran özellikleriniz nelerdir? Neden tercih sebebisiniz?
Ben mesleğime ve insanlara aşığım. Yalansız, çıkarsız ve doğru bir şekilde bu yolda yürüyorum. Pasta çok büyük maalesef, işi bilen de bilmeyen de para uğruna mesleğe giriyor bu şekilde meslekte onları görmezden geliyorum, çünkü benim gibi çekirdekten yetişenleri de kötü bir duruma sokuyorlar. Biz tırnaklarımızla kazıya kazıya bu yerlere geldik herkese bunu tavsiye ediyorum işin parasal kısmıyla değil işin özüyle ilgilenmeliler. Ben buralara çok zorluklarla geldim ama asla yılmadım, her zaman daha iyisini yapacağım, daha iyisini öğreneceğim diyerek hırsla, azimle geldim önüme çıkan her engel benim sadece basamağım oldu. Cahil kişilere tahammül edemiyorum, dediğim gibi kulaklarım kapalı bu yolda yürüyorum tabii ki engeller oluyor ama bana sadece basamak oluyorlar. İnsanları çok seviyor olmam işimde bana en büyük katkı, nefret edilen bir insanın bile sevilecek bir yanı vardır diyorum önemli olan bu kısmı görebilmektir. Asla benliğim yoktur; biz biriz, biz bütünüz derim ve yoluma devam ederim. Kimseyi hakir görmem herkesin yanında olmaya çalışıyorum, hayat bana ilk önce insan olmayı öğretti.
Fulya Özer gelecekteki hedefiniz nedir?
Söylemiştim büyük bir marka olacağım, zincirleşmekten bahsetmiyorum dünya çapında büyük bir marka. Yerim yurdum belli bir şekilde insanları büyük bir merakla, heyecanla yanıma gelecekleri günü iple çekiyorum çünkü benimle tanışmak, onların hayatında yer edinmek, karşılıklı büyük bir şans olacak. İnsanlar benimle sohbet etmekten bile keyif alıyorlar, sadece merkezime gelip kahvemi çayımı içen insanlar, yoldan geçerken uğrayan insanlar bile var çünkü herkesin aklında, kalbinde yer ediniyorum insanlığımla benliğimle. Herkes kendi şansını kendisi yaratır buna inanıyorum, başarmak kişinin kendi elinde ve ben bu yolda asla pes etmedim, çok kez düştüm ama üstümü silkeleyip yeniden kalktım asla da pes etmeyeceğim.

Yorumlar

0 yorumlar