Ankara Life Dergisi

Hem Yurt Dışı Hem de Yurt İçinde Tercih; MTC Home Emlak ve Gayrimenkul

İranlı Aras Babaei Türkiye’de emlak ve gayrimenkul üzerine faaliyet gösteren bir danışman. Aras Babaei’ye Ankara Life Dergisi ekibi olarak, yurt dışından ve ülkemizden MTC Home Emlak ve Gayrimenkul’ün neden tercih edilmesi gerektiğine dair merak ettiklerimizi sorduk.

Aras Babaei,  MTC Home Emlak ve Gayrimenkul’ü tanıyabilir miyiz? MTC Home Emlak ve Gayrimenkul olarak sektöre girme aşamanız nasıl ve ne zaman gerçekleşti?

Ben Aras Babaei İranlıyım. Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum, 8 senedir satış uzmanlığı yapmaktayım. Satış ve pazarlama uzmanlığı, Remax marka emlak hukuk mevzuatı ve vatandaşlık işlemleri gibi konular üzerine ODTÜ Üniversitesi’nde  eğitimlerde bulundum. 2021 yılında MTC Home Emlak ve Gayrimenkul’e dahil oldum, halen devam etmekteyim. MTC Home Emlak ve Gayrimenkul, uzun yıllara dayanan başarılı yönetim deneyimlerinden yararlanan yatırım, mülk satın alma, hukuk ve finansal hizmet alanlarında faaliyetlerini genişletmiş ve seçkin uzmanlar ile uluslararası ticarette yüksek bir konuma sahiptir. Bu sayede danışman arkadaşlarımız, görevlerini yerine getirirken size eşlik edebilir ve ayrıca size en iyi ve en uygun yöntemi önerebilir, sonunda size güvenli bir satın alma garantisi sağlayabilir.

Ülkemizde arsa ya da ev almak isteyenlerin talepleri ne yönde?

İran’dan gelen vatandaşlarımız bölge olarak Ankara Keçiören, Etlik, Ayrancı, Gaziosmanpaşa, Tualıhilmi gibi yerlerden ağırlıklı olarak villa ya da rezidans satın almak istiyorlar. Villa adına arsa üzerinden baktığımızda; Bilkent, Çayyolu, Beytepe tercih yerleri oluyor. Nedeni ise; Merkez Kızılay’a ve İran Büyükelçiliği’ne  yakın olması, aynı zamanda eğitim ve lüks yaşam istemelerinden dolayı kaynaklanıyor.

MTC Home olarak yabancı uyruklu kişilere yönelik bir emlak ve gayrimenkul ofisi olduğunuzu biliyoruz. Yurt dışından gelen arz talep ilişkisinden bahseder misiniz?

Geleneklerimiz yakın olduğu için, bunun yanı sıra İran ile Türkiye’nin ticaret ve dostluğu eskiye dayanmasından ötürü kendilerini yakın görüyorlar. Tercih sebebi şehirler arasında İstanbul, İzmir ve Ankara yer alıyor.

Hem yurt içi hem de yurt dışında bundan sonraki süreçte ilerleme stratejiniz ne olacak?

Her zaman Göç İdaresi Başkanlığı ve Ticaret Odası’nın yeni kararlarını yakından izleyerek  ekip halinde çalışıyoruz. Aynı zamanda emlak üzerine eğitimler veriyoruz.

Ülkemize ve yurt dışına satış sağladığınız bu sektörde başarılı olabilmenin en önemli özelliği nedir sizce?

Emlak sektörü profesyonellik gerektirir ve hiçbir zaman basite indirgenemez. Türkiye’nin  şartları her zaman değişiyor, sektör ise  uzmanlık gerektiren bir alan. Önceliğimiz dürüstlük, doğru adım ve  doğru proje taleplerine göre yönetim sağlamak.

Gelecekteki hedefleriniz neler öğrenebilir miyiz?

Şu anda İran’ın başkenti Tahran ve Reşt bölgesinde, Ankara ve İstanbul’da ofislerimiz mevcut. İlerleyen zamanlarda ise; İran’ın diğer şehirleri başta olmak üzere ofislerimizi İzmir ve Antalya’da açmayı ve Ankara’da kendi inşaat alanımızı yapmayı hedefliyoruz.    

Yorumlar

0 yorumlar