Ankara Life Dergisi

Her İşin Başı Dürüstlük ve Güven!

“Hedef kitlemiz hiçbir zaman  paraya yönelik veya kişiye özel olmadı. Edindiğimiz ilke ise; sürdürülebilir ve devamlı olan işler ve kişilerle çalışmaktır.”

Şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak rotamızı bu sefer dört farklı sektör içinde yer alan Aypek Group’a çevirdik. Geçmişten gelen tanınırlığı  sayesinde adından söz ettirmeyi başarmış Aypek Group’un sahibi Atacan Aypek, Ankara Life Dergisi’nin yöneltmiş olduğu sorularını yanıtladı.

Atacan Bey sizi tanıyabilir miyiz?

Ankara’da doğdum ve büyüdüm. Ufuk Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nden mezun oldum. Şu anda ise, aynı okulda Otel İşletmeciliği Bölümü’nü okumaktayım. 11 senedir iş hayatında aktif rol almaktayım.

Aypek Group’un sektöre girme yolculuğu nasıl ve ne zaman başladı?

Ailemden gelen saygınlık ve bilinirlikle yola çıktım. Araç alım satım ve varlık yönetim işlerinde yer alıyorum. İlk zamanlar sermayemizin ve iş hacmimizin küçüklüğünden dolayı yeteri kadar verim alamamıştık, bu sebepten ötürü işimizi nasıl ileriye taşıyarak geliştirebilirim diye düşündüm. Şu anda geldiğimiz durum ise; dört sektör içinde aktif olarak yer alıyoruz, hepsi gayet başarılı bir şekilde ilerlemektedir.

Aypek Group olarak hangi hizmetleri sunmaktasınız?

Aypek Group dört sektörde faaliyet göstermektedir. Bunlar; daha çok üst yapı olarak devlet ihaleleri, gayrimenkul yatırımları, müteahhitlik ve şu anda yapımı devam eden Gölbaşı Hacılar’da açacağımız tarım ve hayvancılığa yönelik çiftliğimiz bulunmaktadır.

Aypek Group’u diğer firmalardan ayıran özellikleri nedir? Hedef kitlesi nelerden oluşuyor?

Aypek Group’u kurarken dürüstlüğe ve güvene her zaman çok önem verdim, çünkü yıllardan beri aile büyüklerimden gelen tanınmışlık ve güvenle birlikte bunun ağırlığını bilerek bilinçli şekilde ilerledim. Hedef kitlemiz hiçbir zaman  paraya yönelik veya kişiye özel olmadı. Edindiğimiz ilke ise; sürdürülebilir ve devamlı olan işler ve kişilerle çalışmaktır.

Sektörle ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Ülkemizde yaşanan Covid-19 hastalığı genel olarak bütün piyasayı etkiledi. Tabii ki biz de ilk başta çok zorluk yaşadık fakat bugüne kadar ki bilgi ve birikimimizle bu krizi atlatmış bulunuyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar