Ankara Life Dergisi

Her Seyahat Bir Bilgidir, Bilgiler İse Anılarımızı Oluşturur!

Gezmek çoğu insana göre dünyanın neredeyse en güzel eylemi. Kimi zaman tatil kimi zaman iş odaklı pek çok yere seyahat ettiğimiz günümüzde, farklı kültürler ile tanışarak tarifi olmayan duygular içerisine girebiliyoruz. Her anın tadını çıkarmak istediğimizde ise bir yere seyahat edebilmenin kilit noktasını hiç kuşkusuz acenteler oluşturuyor. Güvenilir, konforlu ve danışanlarına ilgiyle yaklaşan bir yer bulmak ise en önem verdiğimiz kısımda yer alıyor. Bundan dolayı müşteri memnuniyeti her zaman öncelikli olan bu sektörde adından sıkça söz ettiren PR Global Seyahat Acentesi’nden bahsetmek istiyorum sizlere. Bilgi ve tecrübesiyle güvene dayalı yaklaşımları dünyanın bir ucundan diğer ucuna huzurla dolaşmanıza olanak sağlıyor. ‘Çok gezen de bilir’ sloganlarıyla başarısını ispat eden PR Global Turizm’den Cihan Kılıç ile şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak bir araya geldik. Merak ettiğimiz sorularımızı sizler adına yönelttik. İyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
PR Global Turizm Acentesi’nin sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman başladı? PR Global’in genel işleyişi hakkında bilgi alabilir miyiz?
Pr Global ve Pr Motorsport olarak iki ayrı sektörde bulunmaktayız. Turizm; ilgi ve bilgili alanım olduğundan ötürü turizm bölümümüzle ben ilgilenmekteyim. Yaklaşık 10 yıldır turizm sektöründe bulunmaktayım. Birçok firmada yönetici pozisyonunda çalıştıktan sonra edindiğim bilgi ve tecrübelere güvenerek ‘Pr Global’ ismini oluşturdum. Gezginvize marka adımız ile birlikte yaklaşık 5 senedir kendi profilimizi ve vizyonumuzu aktarmaktayız. Aynı zamanda halen dünyada tanınan otellerin, ünlü sinema yıldızlarının, sporcular ve müzisyenlerin de takip ettiği Mr. Hotel (twitter.com/MrHotells) hesabının da Türkiye temsilcisiyim.
Seyahat turizmi kapsamında danışanlarınıza sunduğunuz hizmetler neler? Gezilmesi, görülmesi keyif verecek hangi lokasyonları, nereleri tavsiye ediyor ve hangi imkanları sunuyorsunuz?
Firmamız profesyonel çalışma ekibi ile hizmetini, edindiği bilgi ve tecrübesini çekinmeden hizmet kriterleri ne olursa olsun müşteriyle başından sonuna kadar doğru çözümler üreterek ve teklifler getirerek sunmaktadır. Başlıca hizmetlerimizde; yurt dışına seyahat edecek yolcularımız eğitim, kültürel, ticari ya da sağlık gibi hangi kategoride seyahat etmek isterlerse o konuya göre vize danışmanlığı sunuyoruz. Aynı zamanda kendi ülkemiz ve dünyada hizmet veren otel ve havayolu kurumlarının kullanmış olduğu bilet ve rezervasyon sistemlerine sahip olan acentemiz, online ve hızlı rezervasyonlar yaparak sizlere en kısa sürede bilgi vermekte, hizmet süreçlerimizi kaliteli yapmaktadır.
Tavsiye ettiğiniz ülkeler neden tercih sebebi olmalı?
Her ülkenin kategorisine göre seyahat tercihi değişebildiği gibi ülkelerin kendine özgü bazı artı ve eksileri mevcuttur. Kültürel ve turistik amaçlı ülke ya da eğitim amaçlı ülkeler tarafımızdan sıralanmaktadır. Buna dayanarak yaptığımız analiz sonuçları daha önceki iş birliği yaptığımız müşterilerimizden ya da partner firmalarımızdan alınan sonuçlara göre bir bilgi havuzuna toplanmaktadır. Bu edinilmiş bilgilere göre müşterilerimize tavsiyelerde bulunmaktayız.
PR Global olarak çalışmalarınızda ön planda tuttuğunuz özellikleriniz nelerdir? Sigortalarınız neleri kapsıyor?
Müşteri memnuniyeti her zaman ilk sırada yer alıyor. Bu memnuniyeti her iki sektörümüzde de güvene dayalı çalışma modelinden esas almaktayız. Müşterilerimize bilgi ve tecrübelerimizle ilk önce güven ve daha sonra hızlı hizmet vermekteyiz. Bu sayede iyi bir hizmet sonucu elde etmiş bulunuyoruz. Bu iki kulvar bizim için en önemli kuraldır.
Sizi sektördeki diğer firmalardan ayıran yönleriniz neler, fiyat skalanız hakkında bilgi verir misiniz?
Araştırmacı ve uygun fırsatları kovalamamız ve müşteri portföyümüzü kontrolsüz değil, memnun ederek genişletmemizdir.
Son olarak seyahat edeceklere önerileriniz nelerdir?
Her seyahat bir bilgidir, bilgiler ise anılarımızı oluşturur. Her anın tadını çıkarmalarını öneririz. Çok gezen de bilir sloganımız ile seyahat edecek tüm kişilere hayatın kısa olduğunu, mutluluğun ve fırsatların seyahatle gerçekleştiğini söylemek isteriz. Buna da seyahat kararlarını vererek başlayabilirler.

Yorumlar

0 yorumlar