Ankara Life Dergisi

Çünkü “Her Sözcük Önemlidir…”

Dünyayı algılayabilmemizi sağlayan beş temel duyumuz var. Bunlardan işitme duyusu iletişim kurmamızı ve sosyalleşmemizi sağlayan en temel unsurlardan bir tanesi. Fakat gerek doğuştan gelen gerekse sonradan karşılaşılan rahatsızlıklar sonucunda bu duyumuzda azalma ya da yok olma meydana gelebiliyor. Neyse ki işitme cihazları sayesinde bu azalmaların veya yok olmaların önüne geçmek mümkün. Hülya Akbulut ile duyu eksikliği ve Digitone İşitme Cihazları üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

Hülya Hanım, öncelikle sizi tanıyalım.
Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü mezunuyum. Edebiyatı çok sevdiğim için hobi olarak Türk Dili ve Edebiyatı okudum. Profesyonel fotoğrafçıyım ve aynı zamanda kişisel gelişim alanında NLP Pratisyen Uygulayıcısıyım, yaşam koçu ya da kişisel gelişim uzmanı da diyebiliriz. Bu alanda sayısız eğitime katıldım. İş hayatıma sağlık sektöründe uluslararası bir ilaç firmasında başladım. Bu alanda yaklaşık 5 yıl çalıştıktan sonra bir transfer teklifi üzerine kariyerime işitme cihazları alanında yöneticilik pozisyonu ile yön verdim.

Digitone yolculuğunuz nasıl başladı?
Digitone İşitme’nin kuruluşundan önce Resound ve Interton marka işitme cihazlarının distribütör firmasında Türkiye Satış Direktörü olarak çalışmaktaydım. Hedef ve hayallerim doğrultusunda kendi klinik markamı yaratma kararı aldım. 2017 yılı Ekim ayında Digitone İşitme Cihazları ile Ankara işitme sektörüne farklı bir giriş yaptık. 8 yıllık işitme sektörü tecrübemle 23 Şubat 2018 tarihinde CK Farabi Otel’de kulak-burun-boğaz camiasının değerli hekimlerinin de bulunduğu bir açılışla Digitone İşitme’ye soluk verdik.

Hizmetleriniz hakkında da bilgi edinmek isteriz.
Digitone İşitme şu anda Ankara’da iki aktif bir de yapım aşamasında olan üç showroomuyla klinik hizmeti vermekte. Odyolog doktor ve tecrübeli odyometristlerden oluşan güler yüzlü ekibimizle hastalarımıza en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Resound ve İnterton markalarının geniş ürün yelpazesi ile her kesime sorunsuz hitap edecek şekilde geniş bir ürün portföyümüz mevcut. Türkiye’de işitme cihazı sektörü ne yazık ki oldukça kötü. Biz bu alanda farkımızı ortaya koymaya çalışarak hizmet kalitesini en üst noktada yaşatmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Digitone İşitme olarak şimdilik Ankara’da hizmet veriyoruz. Kısa süre içerisinde de Türkiye’nin birçok noktasında insanlara en iyi hizmeti sağlıyor olacağız.

Son olarak sözlerinize neler eklemek istersiniz?
Her bir hasta bizim için çok değerlidir. Bir hastaya duymadığı sesleri sorunsuzca duyurabilmenin verdiği huzur tartışılamaz. Bir işitme cihazı kliniği sadece cihaz satıcısı değildir; tespit etmek bizim işimiz! Türkiye’de birçok insan işitme kaybının farkında değil. Herhangi bir klinikte sadece yarım saat ayırarak cüzi bir ücretle işitme kaybı olup olmadığını öğrenebilir. Bu konuda toplum olarak eksik bilgilerimiz var. Bizler bu rahatsızlığın tespiti ve en iyi şekilde çözüme ulaştırılmasında esas mercileriz. İnsanların yaşam kalitesini artırıyor ve iletişimlerine destek oluyoruz.

Gerçek şu ki; az duyan ya da duyamayan bir insan yalnız insandır. Dolayısıyla asosyal bir hayat tarzına sıkışır ve insanlardan uzaklaşır. Bunun olmaması için mutlaka cihaz kullanılması gerekir. Ülkemizde ne yazık ki bu konuda da eksik bilgi sahibiyiz. İnsanların çoğu işitme kaybı olduğunu öğrendiğinde estetik kaygılardan ya da ön sıralamadaki diğer isteklerinden dolayı erteleme yolunu seçiyor. Klinik çalışmalara göre işitme kaybı başladıktan sonra cihaz kullanmadan geçen her gün işitme kayıpları ilerliyor. Bizler bu konuda da elimizden geldiğince halkı bilinçlendirme çalışması yapmaktayız.

Yorumlar

0 yorumlar