Ankara Life Dergisi

Herkesin Bir Image Maker’ı Olmalı!

‘Image Maker’ ifadesine popüler gündemimizde çok sık rastlamaktayız. Peki konuya hakimliğimiz tam anlamıyla nasıl bir konumda yer alıyor? Bir Image Maker neler yapar, nedir onu farklı kılan özellikleri? Bu sorularımızın yanıtını almak adına şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak Fatma Tuna ile bir araya geldik. Harika tasarımları ve muhteşem enerjisiyle; ‘Doğru, isabetli ve yerinde seçilen her giysi, bizim karakterimizi ve hayata bakış açımızı sergiler. Her zaman; “Markaların değil, kendimizin başrol oyuncusu olalım.” diyen Fatma Tuna’nın çok özel röportajı sizlerle. İyi okumalar dileriz.

Fatma Hanım öncelikle sizi tanıyalım. Fatma Tuna kimdir? Mesleğinize nasıl ve ne zaman başladınız?
Gazi Üniversitesi, Moda Tasarımı ve Giyim Sanatları Eğitimi Bölümü Giyim Öğretmenliği mezunuyum. Aynı zamanda Afyon Kocatepe Üniversitesi, Uşak Ulubey Meslek Yüksekokulu’nda Deri Konfeksiyon üzerine eğitim aldım. Ankara’da birçok tekstil firmasında Stilist olarak çalıştım. Başkent Moda Günleri defilelerinde firmalar adına tasarım ürünler sergiledim. Şu an Image Maker’lık, özel tasarım giysiler ve öğretmenlik yapıyorum.

Erkeklere yönelik kıyafetleriniz ağırlıklı bulunuyor. Böyle bir tasarıma yönelmeniz nasıl oldu?
Açıkçası son zamanlarda hâlâ ve maalesef devam eden kısacık dar pantolon ve gömlek akımının yanlış kullanıldığı düşüncesine hakimim. Çok büyük markalara çok büyük paralar yatırılarak şık ve zarif olunmuyor. Türk erkeklerinin vücutlarını tanımadığını ve buna uygun giysi seçimi yapabildiğini düşünmüyorum. Biraz olsun kadın eli değmeli diyerek Image Maker’lığa başladım.

Image Maker’lık yaptığınızı söylediniz. Biraz da bu konudan bahsedelim. Image Maker olmanın nasıl bir avantajı var?
Image Maker’lık kısaca; kişinin sabah kahvaltısından tutun günlük iş temposu, rutini ve yaşam alanına göre kendini rahat ve şık hissedebileceği kombinleri ve tasarım ürünleri sunmaktır. Biraz önce de değindim. Şık ve tarz olmak, çok büyük markalara çok büyük paralar harcayarak, fark yaratmak değildir. Şık ve tarz olmak; seçtiğiniz kombinle bütünleşmektir.

Sizce herkesin bir Image Maker’a ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz? Bu kısmı farklı kılan özellik nedir?
Evet kesinlikle herkesin bir Image Maker’a ihtiyacı var. Vücut özelliğinize göre renklerden kumaş üzerindeki desenlere kadar bilgi birikimini size aktarabilecek potansiyelde bir kişiye ihtiyaç vardır. Hiçbir zaman eş, dost, arkadaş, satış temsilcisi hatta bazen aynadaki yansımamız bize gerçeği söylemez. Unutulmaması gereken bizi farklı kılan giydiğimiz marka değil üzerimizde taşıdığımız giysinin bizi yansıtıp yansıtmadığıdır. Doğru, isabetli ve yerinde seçilen her giysi, bizim karakterimizi ve hayata bakış açımızı sergiler. Her zaman; “Markaların değil, kendimizin başrol oyuncusu olalım.” derim. Sevgiyle…

Yorumlar

0 yorumlar