Ankara Life Dergisi

“Hızlı, Şeffaf, Güvenilir, Değerinde Yatırım; Sky Yatırım Gayrimenkul”

Sky Yatırım Gayrimenkul, geçmişten günümüze yaşadığı tecrübeleri ile siz değerli okurlarımıza sektör alanındaki deneyimlerini aktarmak adına başkentin en çok okunan yayını Ankara Life’ı ağırladı. Yatırım ve gayrimenkul hakkında merak ettiklerimizi sizler için sorduk, iyi okumalar dileriz…

Sky Yatırım Gayrimenkul’ü tanıyabilir miyiz? Sky Yatırım Gayrimenkul’ün sektöre girme aşaması nasıl ve ne zaman gerçekleşti?

Sky yatırım gayrimenkul Fatih Kaan Gökdemir ve Ali Özgür Uluçay tarafından 2017 yılında kuruldu. Daha öncesinde bireysel olarak gayrimenkul yatırımı gerçekleştiren firma ortakları, 2017 yılına kadar yaşamış oldukları sektörel bazlı sorunlara kalıcı çözümler üreterek profesyonelleşme adımı atmıştır. Hem gayrimenkul yatırımcıları hem de sektörde çalışan emlak danışmanlarının yaşadığı ve yaşayabileceği tüm sorunları hukuki, iktisadi ve fiili olarak gözlemlemiş ve sunduğu çözümler ile franchise firmalara göre daha hızlı ve güvenilir sonuç alma yöntemleri uygulamıştır. Sektördeki ivmelenmesini bu bakış açısı ile arttırmıştır.

Şu günlerde arsa veya ev almayı en iyi yatırım olarak görenler var. Sky Yatırım Gayrimenkul olarak bu konuda neler söylersiniz?

Ülkemiz enflasyon baskısının hayatımızın her aşamasında ciddi şekilde hissedildiği bir yerdir, başka ülkelerde insanlar enflasyon nedir bilmez iken bizim ülkemizde dar gelirli insanlar bile enflasyonu hesaplayarak yaşamaktadır. Gayrimenkul yatırımı ise; ev, ofis, dükkan ya da arsa ayırımı gözetmeksizin uzun yıllar boyunca oluşan birikimlerimizi enflasyon karşısında kayba uğratmamak ve mümkün ise şartlar dahilinde elde edilebilecek pasif gelir için en garanti yöntemdir.

Yatırım gayrimenkul sektöründe en çok zorlandığınız bir konu var mı, var ise bununla alakalı nasıl baş edilmesi gerektiğine dair bir yol izlediniz?

Şu anda bizim zorlandığımız en büyük sorunumuz; sektörde eskimiş olan franchise firmaların hem alıcıları hem de satıcıları çok ucu açık sözleşmeler ile baskı altına alıp, ürkütücü ve tehlikeli şartlarla alım ya da satıma yönlendirmeye çalışmasının olması. Biz Sky Yatırım’ı kurarken bunu değiştirmeyi kendimize görev edinmiştik, çünkü geçmişte bu firmalar ile yaşadığımız acı tecrübeler insanların farklı çözümlere ihtiyacı olduğunu bize düşündürdü ve biz de şirketimizi tamamen bu prensip ile kurduk; hızlı, şeffaf, güvenilir ve değerinde yatırım.

Sky Yatırım Gayrimenkul olarak sektörün en can alıcı özellikleri nelerdir?

Sektör çok hızlı adapte olunması gereken dinamik, tüm düzenlemeleri, vergi politikalarını, kanunları, ekonomik gelişmeleri dakikası dakikasına takip gerektiren bir alan. Sektörde hız da çok önemli, bilgiyi hızlı edinen hızlı kazanır ya da sorunlara hızlı çözüm üretip ön plana geçer. Bazen 5 dakikada alacağınız karar size hayatınızdan 5 sene kazandırabilir; hızlı karar alabilmek için profesyonel danışmanlık almanız burada kilit nokta. Bilgili, tecrübeli ve hızlı olan her sektörde kazanır ama gayrimenkulde bu kazançlar diğer sektörlere kıyasla çok daha fazla olabiliyor.

Sizi diğer yatırım gayrimenkullerinden ayıran özellikleriniz nelerdir?

Biz sadece bugünü değil, geçmişi değerleyerek günümüz bilgileri ile sentezleyerek geleceğe yönelik yatırım planması yapıyoruz.

Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

Biz Sky Yatırım ile çalışan müşterilerimizin birikimlerini gayrimenkul ile güvence altına alıp nasıl daha değerli bir hale getirebiliriz çalışmasını yapmaktayız. Sky Yatırm bünyesine, bütçeleri dahilinde gayrimenkulun her alanına katılabilirler. Sky Yatırımın gayrimenkul sektöründeki rahatlık, tecrübe ve cazip planlarını değerlendirmeden gayrimenkul yatırımı yapmamalarını tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar