Ankara Life Dergisi

İbrahim Göğem “Başarı bireysel olarak değil ekipler ile daha anlamlı ve daha güçlü olur. Biz iyi bir aileyiz…”

Alegria Business Hotel; haziran ayında düzenlenen QM Awards Ödül Töreni’nde İç Anadolu’nun En İyi Yönetilen Şehir Oteli’ne layık görüldü. Ödül töreninden sonra Alegria Business Hotel Genel Müdürü İbrahim Göğem, başkentin en çok okunan yerel yayını Ankara Life Dergisi’nin yöneltmiş olduğu soruları cevapladı.

İbrahim Bey, bize kendinizden bahseder misiniz? İbrahim GÖĞEM kimdir?

1981 senesi Kırıkkale doğumluyum. Lise öğrenimimi memleketim olan Kırıkkale’de Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nde, üniversite öğrenimimi ise Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Fakültesi’nde gerçekleştirdim. 1996 yılında stajyer barboy olarak başladığım turizm hayatımda, hemen hemen bir otelin tüm departmanlarında stajyer, eleman ve yöneticilik görevlerinde bulundum. Turizm hayatım boyunca Rixos Group, Amara Group, Chooice Group ve Sheraton Hotels gibi ulusal ve uluslararası turizm sektöründe ses getiren ve güçlü otellerde çeşitli görevlerde yer aldım. Şu an ise, 3 yıla yaklaşık zamandır Alegria Group Otellerinden; Ankara Alegria Business Hotel’de genel müdürlük görevini yürütmekteyim.

Alegria Business Hotel hakkında bizlere bilgi verebilir misiniz?

Alegria Business Hotel; %100 Türk Sermayesi ile Manavgatlı Tuluk ailesinin yatırımı olarak kurulan 5 yıldızlı business konseptinde bir oteldir. Otelimiz; Ankara’nın Yenimahalle İlçesi’nde, şehrin ticaret merkezi olarak kabul edilen Ostim, İvedik ve Gimat bölgelerinin tam ortasında yer almaktadır. 240 odaya sahip olan tesisimizde; 7 farklı toplantı salonu, 3 farklı restoran ve şehrin en elit Spa & Welness Merkezleri’nden birine sahiptir.

Alegria Business Hotel olarak hangi misafir türlerini ağırlıyorsunuz? Ankara’ya sunmuş olduğunuz hizmet yelpazenizden bahseder misiniz?

Tesisimiz, isminden de mütevellit Business konseptinde hizmet vermektedir. Gelen misafirlerimizin yaklaşık %70’i iş turizmi amacı ile  Ankara’ya gelen misafirlerden oluşmaktadır. Business konseptinde hizmet vermemizden dolayı, misafirlerimize sunmuş olduğumuz en önemli ve kendimize en güvendiğimiz hizmetimiz; oda ve yatak konforumuzdur. 240 odamızın tamamında 240 cm * 200 cm’lik ultra geniş yatak kullandığımız tesisimiz odalarında kullandığımız her bir malzeme, sadece ve sadece misafirlerimizin rahat bir uyku ve dinlenme geçirmesine yönelik tercih edilmiştir.

Alegria Business Hotel, Türkiye’nin oskarları kabul edilen QM Awards 2021 ödüllerinden “İç Anadolu’nun En İyi Yönetilen Şehir Oteli” ödülüne layık görüldü. Duygularınızı bizlerle paylaşır mısınız?

Bu soruya tek kelime ile cevap ver demiş olsaydınız; cevabım kesiklikle “GURURLUYUZ” olurdu. Tüm turizmciler tarafından kabul gören ve turizmin oskarları olarak kabul edilen QM Awards ödüllerinde; İç Anadolu’nun En İyi Yönetilen Şehir Oteli’ne 2. kez üst üste seçilmek mükemmel bir duygu. Bu ödülü alan otelimizin, sadece 3 yaşında bir tesis olması da mutluluğumuzu kat ve kat arttırmakta. Misafir memnuniyet sitelerindeki puan oranlarıyla aday olma hakkı kazanılan bu ödül yarışında; kazananı, misafir anketleri belirlemektedir. Bu sebeple bizlere oy vererek, bu ödülü almamızı sağlayan tüm misafirlerimize teşekkürü borç biliyorum.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Öncelikle bu röportaj için, başta Sertaç Bey’e ve sizlere teşekkür ediyorum. Son olarak asıl teşekkürü etmeden bitirmek istemiyorum. Başarı bireysel olarak değil ekipler ile daha anlamlı ve daha güçlü olur. Alegria Business Hotel açılışından bu yana genel müdürlüğünüyürüttüğüm görevimde, her daim benim yanımda olan, birlikte nasıl daha iyi olabiliriz diye mücadele ettiğimiz tüm çalışma arkadaşlarıma en büyük teşekkürü sunuyorum. Biz iyi bir aileyiz…

Yorumlar

0 yorumlar