Ankara Life Dergisi

İnosel A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erman Derin, Gazi Üniversitesi’nde Mega Projelerde Özel Beton Tipleri ve Çözümlerini Anlattı

Gazi Üniversitesi Beşevler Kampüsü’nde gerçekleştirilen Civil Ankara 2024 ve Ufest etkinliğinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun da katılımıyla “Mega Projelerde Beton Tipleri ve Uygulamaları” sunumu, İnosel Çimento Hazır Beton Enerji San ve Tic A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erman Derin tarafından yapıldı.
Erman Derin, İnosel A.Ş. olarak bilgiyi operasyonel hale getirme ve bu bilgiyi kullanma sorumluluğunun üniversitelere ve sanayiye düştüğünü belirtti. Üniversitelerin, yetişmiş insan gücü ve bilgi birikimi serüveninin başladığı ilk kaynak olduğunu vurgulayarak, sanayinin Ar-Ge alanlarına istihdam sağladığını ve aynı zamanda sanayinin ihtiyaç duyduğu bilgiyi üretmeye çalıştığını ifade etti.
Sanayinin, bilimsel ve teknolojik potansiyeli harekete geçirerek dünyadaki endüstriyel uygulamaları değerlendirdiğini ve üretime dönüştürdüğünü belirten Derin, “Bilimsel bilginin ve Ar-Ge çalışmalarının, ürünlerin kalite ve güvenilirliğini artırmanın yanı sıra ürün çeşidini artırarak müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve hatta yönlendirmek konusunda önemli bir üretim girdisi olduğunu biliyoruz” dedi.
Öğrencilerle buluştuğu etkinlikte, günümüzün hızla değişen güncel gelişmelerini, taleplerini ve yaşanan sorunlara çözüm yöntemlerini görsellerle ve önemli projelerin örnekleriyle açıklayarak, eğitimden sahaya nasıl bir akışın olduğunu aktarmaya çalıştı.

Yorumlar

0 yorumlar