Ankara Life Dergisi

İşimi Aşkla Yapıyorum!

“Her şeyi biraz değil, bir şeyi çok iyi yapmalı insan. Ben de işimi, verdiğim hizmeti başarıyla ve eksiksiz yaptığımı düşünüyorum.”
Şehrin marka yayını olan Ankara Life Dergisi ekibi, Seher Aşkın Güzellik Merkezi’ne konuk oldu. Seher Aşkın’ın sektöre giriş hikayesi ve geleceğe yönelik hedeflerine dair sorularımızı yanıtladığı röportajı sizlerle.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Seher Aşkın kimdir, tanıyabilir miyiz?
1986 yılı Ankara doğumluyum. Ailemle, hayvanlarımla, dostlarımla vakit geçirmeyi, eğlenceyi, aktiviteyi, sosyalliği seven biriyim. Renkli, dolu dolu geçirmeye özen gösterdiğim bir hayatım var. Pozitif bir insanım, monotonluk benim yaşantıma ters, yeni insanlar tanımayı, yeni bir şeyler öğrenmeyi seviyorum. 15 yıldır güzellik sektöründeyim, fakat ağırlıklı olarak eğitim sektöründe hizmet verdim. Dermo kozmetik ve MEB’e bağlı okullarda eğitmenlik yaptım ve artık kendi merkezimi açmanın zamanı geldiğini düşündüm. Doğru yaş, olgunluk, tecrübe ve doğru zaman olduğunu düşünerek 7 ay önce merkezimi kurdum.
Güzellik merkezinizde hangi uygulamalar mevcut?
Merkezimizde; Profesyonel Makyaj, Profesyonel Cilt Bakımı, Collagen İp Protokolü, Bölgesel Zayıflama, Lazer Epilasyon, Kirpik işlemleri, tüm tırnak işlemleri, Kalıcı Makyaj işlemleri ve Dövme işlemlerinde hizmet vermekteyiz.
Amaç edindiğiniz bir ilkeniz var mı?
Hiçbir zaman gelişimi, teknolojiyi, yeniliği takip edebileceğim bilgilere doymam. Bundan dolayı “Hangi işi yaparsan yap, yaptığın işin en iyisini yap.” sözünü hep ilke edindim. “Başında olmadığın iş, kendi işin değildir.” Ayrıca; “Ne kadar istiyor ve imkanın olsa dahi başka birine güvenerek asla bir işin başına geçme.” benim ilkelerim arasında yer alıyor.
Sizi diğer güzellik merkezlerinden ayıran özellikleriniz nelerdir? Neden tercih sebebisiniz?
Ben mesleğimi aşkla yapan bir insanım. Her şeyi biraz değil, bir şeyi çok iyi yapmalı insan. Ben de işimi, verdiğim hizmeti başarıyla ve eksiksiz yaptığımı düşünüyorum. Bana göre danışanın memnuniyetini gösteren en önemli şey; yaptığınız işe gönül vermeniz, severek ve en iyi şekilde yapmanızda saklıdır. Ben bu adımımı atarken büyük bir çaba sarf ettim. Manevi olarak çok zorluk çektim, memur bir aileden geldiğim için ticaret yapmak ailemi korkuttu. Zorluğun üzerine yürüyerek; “Herkes bir yapıyorsa, ben on yapmalıyım.” diyerek yola çıktım.
Seher Aşkın bir gününü nasıl değerlendirir? Neler yapmak sizi mutlu kılar?
Günümün büyük bir kısmı merkezimde geçiyor, geriye kalan kısımda ise ailemle, arkadaşlarımla vakit geçiyorum. Yorgunluk, çok uyku bana göre şeyler değil, çok uyuduğum zaman mutsuz oluyorum. Sabah erken kalkarım, sporuma vakit ayırırım. Bir kedim dört köpeğim var, benim terapi merkezim onlardır.
Seher Aşkın’ın gelecekte bir hedefi var mı?
Herkesin gelecekte bir planı vardır elbet ya da beklentisi vardır. İmkanlar doğrultusunda doğru zamanda zincirleşmek isterim elbette, özellikle aklımda yer alan birkaç şehirde. Gerçekten istediğim hedef; eğitim hayatıma devam ederek kendi ismimle bir akademi açmak istiyorum. Bilgiyi paylaşmanın, bir şeyler öğretmenin ve yetiştirdiğim insanların iş sahibi olmasını çok onure edici ve mutluluk verici bir duygu olacağına inanıyorum.

Yorumlar

0 yorumlar