Ankara Life Dergisi

“İşimi Severek Yapıyorum“

Ankara’nın en sevilen dergisi Ankara Life, Ankara’da güzelliğin uzman isimlerinden biri olmayı başarmış Ebru Ateşoğlu ile buluştu, güzellik denince akıllara gelen başlıca soruları sektörün önde gelen ismi Ateşoğlu’na yöneltti.

Ebru Hanım, salonunuzda hangi işlemler yapılmakta?

Müşterilerimize, lazer epilasyon, dudak renklendirme, microblading, kirpik lifting, ameliyatsız yüz germe, gençlik aşısı gibi hizmetler sunuyoruz.

Bize bu işlemler hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Işınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demeti olan lazer, tıp ve estetik gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Hem fizyolojik hem de psikososyal açıdan sorunlara yol açabilen bir durum olan tüylenmenin giderilmesi için kullanılan lazer epilasyon yaklaşık 25 yıldır uygulanan bir yöntemdir.

Dudak renklendirme de son zamanların yükselen trendleri arasında başta gelen uygulamalardan biridir. Bu uygulama ile de ince dudaklar dolgunlaştırılabilir veya dudağın kendisi doldurularak renksiz ve solgun dudaklar daha canlı ve renkli gösterilebilir. Ayrıca, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi ve yara izlerini gizlemek de mümkündür.

Microblading ise güçsüz kaş tipine sahip kişilerin kaşlarına zarar vermeden doğal görünümde, gür ve kalın kaşlara sahip olmalarını sağlar. Hem psikolojik açıdan kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar hem de estetik açıdan daha hoş bir görüntü yaratır.

Kirpik lifting de dudak renklendirme gibi çok tercih edilen uygulamalardan biri. İçeriğinde argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri güçlendiren ve besleyen, hidrolize keratin bir maskedir. Bu maske, kirpikleri keratin ile doldurarak daha kalın ve daha güçlü hale getirir. Ayrıca kirpikler daha uzun ve daha kıvrık görünür.

Ameliyatsız yüz germe uygulamasında özel tasarlanmış, mikro iğnelerle elektriksel uyarımlar yapılarak cildin altındaki kolajen lifler uyarılarak derinin yenilenmesi sağlanır.

Gençlik aşısı, zamanın etkisiyle kişilerin cildinde oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan medikal – kozmetik bir tedavidir. Tedavinin temelinde cilde uygulanan “hyalüronik asit” bulunmaktadır.

Bütün bu uygulamaların kişilerin psikososyal durumu üzerinde ne gibi olumlu etkileri olduğunu söyleyebilirsiniz?

Güzelliğin günümüzdeki yeri ve öneminin yadsınamaz ölçüde büyük olduğunu artık hepimiz kabul ediyoruz. Kendimizi güzel hissettiğimizde ruh halimiz de o ölçüde iyileşiyor. Kendimizi güzel hissettiğimiz bir günde hayata bakışımız, o gün içerisinde karşılaştığımız olaylara yaklaşımımız da daha olumlu oluyor. Bu uygulamaların da bu kadar çok tercih edilmesinin altında yatan temel neden aslında bu.

Bu uygulamaların yan etkileri de çok merak ediliyor. Bahsettiğimiz bu popüler uygulamaların yan etkileri var mıdır?

Bu uygulamaların hepsi kullanıma açılmadan önce uzmanlarca test edilmiş uygulamalardır. Sadece görüntüye estetik kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda bedene temizlik ve beslenme de sağlar. Tabii ki her beden birbirinden farklıdır, bazı uygulamalar bazı kişilerde beklenmedik etkiler yaratabilir fakat bunlar istatistiksel olarak çok düşük oranlardır. Dolayısıyla bu uygulamaların çeşitli sağlık testlerinden geçtikten sonra kullanma açıldığı unutulmamalı ve istatistiksel olarak düşük olan beklenmedik etkileri genellenmemelidir.

Peki, sizin sektörel anlamdaki başarınızın arkasında hangi motivasyon var?

İşimi severek yapıyorum. Herhalde en büyük motivasyonun bu olduğunu söyleyebilirim. İşinizi severek yaptığınızda özenli ve mükemmeliyetçi de oluyorsunuz. Aynı zamanda, müşterilerimi de doğru anlamaya ve onların da bu işlemlerden beklentilerini karşılamaya özen gösteriyorum.

Yorumlar

0 yorumlar