Ankara Life Dergisi

KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ: GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik Nedir?

Genital bölge estetiği; vajina, klitoris, iç ve dış dudaklarda doğuştan veya sonradan oluşan fiziksel deformelerin düzeltilmesi işlemidir. Genital bölgede bu deformiteye sebep olan etkenleri doğum yapmak, çevresel faktörler, yaşa bağlı olarak bağ dokusunun zayıflaması, mesane problemleri ve genetik yapı olarak sayabiliriz. Genital bölge estetiği sonucu kişi istediği fiziksel görüntüyü elde etmenin yanı sıra, cinsel yaşantısının kalitesini de artırmış olur ve böylece kadınlardaki güvensizlik, tatmin olamama ve utanma gibi sorunlarda ortadan kalkabilir.

Bu uygulamalar hem kozmetik hem de tıbbi nedenlerle yapılmaktadır.

Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Genital estetik bu konuda talebi olan her kadının kendi isteğiyle yaptırabileceği bir işlemdir.

Bekar kızlarda genital estetik nedenleri genelde doğuştan olan problemlerdir. İç dudaklarda sarkma, genişleme ve kırışma olması, bir dudağın diğerinden farklı yapıda olması, dudakların doğuştan asimetrik olması durumlarında genital estetik uygulanabilir.

Lazerle genital beyazlatma da oldukça sık tercih ediliyor. Bu işlemde genç hanımlarda gönül rahatlığıyla güvenle uygulanabilir. Hem labioplasti hem de lazerle genital beyazlatma işlemleri dış genital bölgeye müdahalede bulunan işlemlerdir.

Vajinoplasti ise yaş ilerledikçe ya da vajinal doğumlara bağlı vajina genişlemesi olan kadınlarda hem cinsel yaşamı olumsuz etkileyen hem de vajenden istenmeyen seslerin çıkmasına sebep olan vajen genişlemelerinde uygulanan bir işlemdir.

Genital Estetik Uygulamaları nelerdir, bunlardan kısaca bahsedebilir misiniz?

Bu yöntemler ameliyat , lazer ve dolgu uygulamaları olarak sıralanabilir.

Genital estetik cerrahi uygulamaları, deformasyonun bulunduğu bölgeye göre çeşitlilik göstermektedir:

Labioplasti, en sık yapılan genital estetik operasyonlardan biri olup dış genital bölgedeki iç dudakların sarkma, genişleme ve asimetrik olması neticesinde küçültülmesi ve simetrik bir görüntü oluşturulması için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Vajinoplasti, vajina daraltma olarakta ifade edilebilecek bu işlem çok sayıda doğuma bağlı vajina genişlemesi, yaşlanma ve menapoz sonucu östrojen azlığı neticesinde bağ doku desteğinin zayıflaması ile organ sarkmalarında, idrar kaçırma sorunlarında ve diğer bazı sebeplerden dolayı genişlemiş olan vajinanın daraltıldığı ve eski formuna kavuşturulduğu bir cerrahi işlemdir.

Klitoral hudoplasti, (Klitoris Estetiği) işlemiyle hem estetik hem de işlevsel sorunlara neden olan klitoris üzerindeki katlantılar düzeltilir. Klitorisin çok küçük olması veya derinin çok altında kalması durumlarında cinsel haz alma açısından duyarlı olan bu bölgeye uygulanan bir cerrahi işlemdir.

G SHOT dediğimiz işlem ise        cinsel ilişki sırasında orgazmı sağlayan G noktasına kollajen ya da yağ enjeksiyonu ile uygulanan büyütme işlemidir

Bu uygulamaların dışında vajen daraltma ve sıkılaştırma, vajinal gençleştirme, büyük ve küçük dudak sıkılaştırma, genital cilt rengi açma ve idrar kaçırma problemlerinin düzeltilmesinde lazer teknolojisi de tercih edilebilmektedir.

Yorumlar

0 yorumlar