Ankara Life Dergisi

Kahveye Tutku ve Sadakatle Bağlı Olanlara; Coffee De Madrid

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak; dünyada ve ülkemizde her geçen gün talebin ve çeşitliliğin arttığı kahve sektöründe yirmi yılı aşkın sürenin vermiş olduğu tecrübe ile ‘Coffee Shop’ sektörüne giriş yapan, Coffee De Madrid’in sahibi ve kurucusu Sabri Pisikoğlu ile bir röportaj gerçekleştirdik.
Sabri Pisikoğlu’nun sektöre girişi ve Coffe De Madrid’in hikayesini öğrenebilir miyiz?
Kahve sektöründeki çalışma hayatında yirmi yılı aşkın süredir bulunmaktayım. 2001-2022 yıllarında farklı firmalarda yönetim kurulu başkanlığı yaparak marka gelişimine katkı sağlayıp büyümeye devam ettik, sonrasında ise yılların verdiği bilgi birikimi, tecrübe ve iş ahlakıyla sağlam adımlar atarak yeni markamızı 2022 yılında Türkiye’de faaliyete geçirdik. Ana ürünümüz olan kahvenin en kalitelisini yeşil çekirdek halinde alıp, kendimize özgü oluşturduğumuz reçetelerle kavurarak piyasaya sunmaya başladık. Hem kendi kafe markamız Coffee De Madrid ile şubelerimize hem de Coffee Prime markası altında dışarıdaki tüketicilerimize ulaştırdık. Uzun süren çalışma hayatı ile yeni kurduğumuz marka bu süreçte kahve denilince ilk akla gelen isimlerden oldu. Ankara’daki merkez şubemizde bulunan kahve kavurma tesisi birçok firmanın aksine tamamen şeffaf bir şekilde gelen tüm misafirlerimizin görebileceği hem görsel açıdan hem de hijyen güvenilirliği açısından büyük bir fırsat sağlamaktadır. Geniş bir seçenek sunan showroom ile de kahveye dair ihtiyacınız olan bütün ihtiyaçları ister işletmeniz için ister de kişisel kullanımlarınız için temin edebiliyorsunuz.

Coffee De Madrid’in lokasyonundan ve mutfağından biraz bahseder misiniz?
Coffee De Madrid olarak yeni girmiş olduğumuz Coffee Shop sektöründe; Fethiye, Urla, Bodrum ile beraber Ankara’da da Bahçelievler, Beşevler, Beytepe 1923, Maidan İş Merkezi, Etlik Şehir Hastanesi VIP bölümü ve Kızılay Saraçoğlu Projesi gibi birçok yeni ve iyi lokasyonlarda bulunmaktayız. Coffee De Madrid; konsepti, menüsü, temizliği, güler yüzlü personeli ve rahat yaşam alanları ile çok keyifli bir ortam sunmaktadır. Dünyanın en iyi yeşil çekirdeklerini getirip kavurduktan sonra şubelerimize taze olarak gönderiyoruz. Menümüzde içeriği zengin sandviç ve salatalar ile dünyanın en iyi bitki ve meyve çayları, frozen ve bubble tea gibi birçok ürün alternatifi mevcut.

Sabri Bey, faaliyetlerinizi öğrenebilir miyiz?
Uzun süredir kahve sektöründe birçok markanın kurulumunu, konseptini ve menüsünü oluşturan aynı zamanda tedarik zincirini sağlayan bir işletme aslında Coffee Prime. Kafe, restoran, otel zincirleri gibi birçok işletmenin endüstriyel mutfak, proje ve mimari alanda çözüm ortağı olarak faaliyetimize devam ediyoruz. Ayrıca şirketimiz bünyesinde barista okulu, yetkili teknik servis, kahve kavurma tesisi ve eğitim alanı gibi birçok imkân sunuyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar