Ankara Life Dergisi

Kalıcı Makyajda Güzellik Durağınız; Serpil Babacan Beauty!

Yeni teknikler sayesinde artık çok daha doğal görünen Kalıcı Makyaj işlemleri birçok kadın tarafından tercih edilmeye başlandı. Eski ve kötü örneklerin yerini, yeni doğal uygulamalar aldıkça, kalıcı makyaja cesaret edenlerin sayısı da hızla artmaya başladı. Her kadın hayalini kurduğu bir güzellik mucizesi vardır ve bunun için uzun araştırmalar yapıp, hedefine ulaşmayı ister. Serpil Babacan Güzellik Merkezi ise bu hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir yer. Güler yüzü ve samimiyeti ile danışanlarına sunduğu hizmetleri oldukça etkili sonuçlar veriyor. Biz de başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak bir araya geldik ve memnuniyetin üst düzey olduğu güzellik merkezinde kalıcı makyaja dair merak ettiklerimizi sorduk.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Türkiye’de kalıcı makyaj uygulamaları ile ilgili son dönemlerde büyük değişikliklerin yaşandığını görüyoruz. Bu değişimin ilk olarak işlemlerde kullanılan teknikler ikinci olarak ise yaptıranların konuya dair hakimiyeti yer alıyor. Serpil Hanım işin uzmanı olarak bir de sizden dinlemek istiyoruz. Nedir bu kalıcı makyaj? Kalıcı makyajın gerçekten 5 yıl ömrü var mı?
Kalıcı makyaj steril ve tek kullanımlık iğne yardımı ile bitkisel boyaların derinin altına yerleştirilmesi yoluyla gerçekleşen bir işlemdir. Kalıcılığında ise cilt yapısına, nem oranına, kişinin yaşına göre değişiklik göstermekle birlikte en az bir en fazla dört yıl kullanımı vardır.

Bu işlem hangi bölgelere uygulanıyor? İşlem sırasında acı oluyor mu?
Kaş bölgeleri, gözler ve dudaklara uygulanır. Herkesin acı eşiği değişkenlik gösteriyor ama biz bu acıyı lokal anestezik kremlerle minimum seviyeye indiriyoruz.

Kalıcı makyaj daha çok hangi mevsimde yapılıyor? İşlem sonrasında herhangi bir değişim söz konusu oluyor mu? Olabilecek ihtimallere karşı ne gibi önlemler alıyorsunuz?
Kalıcı makyaj her mevsimde yapılabilir, işlem sonrasında hassas ciltlerde kızarıklık görülebilir fakat yarım saat içerisinde bu kızarıklık kaybolur. Önlemlere gelecek olursak; uygulama sonrası 24 saat su temasından kaçınılmalı, 1 hafta nemli tutulmalı, güneş ve solaryumdan korunmalıdır.

Kalıcı makyaj uygulamalarının günlük hayata faydası hakkında neler söylemek istersiniz?
Günün her saatinde, her anında ve her yerde bakımlı olmak, kalıcı makyaj uygulamalarıyla mümkün. Çalışan kadınlar için tam anlamıyla kurtarıcı diyebilirim.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?
Kalıcı makyaj uzman ellerde, sertifikalı ve onaylı ürünlerle yapıldığı sürece sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur, bundan dolayı bizi tercih edecek olanlara kapımızın sonuna kadar açık olduğunu belirterek sözlerimi sonlandırmak istiyorum, teşekkür ederim.

Yorumlar

0 yorumlar