Ankara Life Dergisi

Kaliteli Kişisel Bakım Herkesin Hakkı

Şehrin en çok okunan dergisi olarak güler yüzü ve ışıl ışıl cildi ile bizi misafir eden Parisa Hanım’la Şubat sayımız için keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz…                                                 

Merhaba Parisa Hanım, öncelikle nasılsınız ? Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

 Merhaba çok teşekkür ederim iyiyim. Ben Parisa Yari. 1971’de İranda doğdum, bir çocuğum var. 10 yıldır güzellik ve kişisel bakım sektöründeyim, 5 yıldır aktif olarak kendi işletmemi yönetiyorum. Daha önce banka müdürüydüm fakat çocukluğumdan beri kişisel bakıma, kozmetiğe ilgim vardı. Türkiye’ye yerleştikten sonra bu sektörde çalışmak istedim ve eğitim almaya başladım. İlk olarak halk eğitimle başladım, temel cilt bakım ve temel makyaj kursu aldım. İran’a her gidip gelmemde eğitimlere katıldım, kalıcı makyaj, kirpik, tırnak ve kişisel bakıma dair ne varsa eğitimlerini aldım çünkü İran’da bu sektör çok gelişmiş durumda. Ben eğitimlere devam ederken oğlum ‘Anne senin insan ilişkilerin çok iyi neden kendi işini kurmuyorsun?’ dedi. Onun teşvik etmesiyle başarabileceğime inandım ve çevrem olmamasına rağmen burayı açtım.

 Cesaretinizi tebrik ediyoruz gerçekten. Peki şuan işleriniz nasıl ne durumda? Pandemi nasıl geçti ?

Çok teşekkür ediyorum. İşlerimiz çok iyi gidiyor. İlk günden itibaren misafirlerimiz hep oldu. Piyasanın durgun olduğu zamanlarda müdavimlerimiz gelmeye devam etti. Özellikle İran’lı misafirlerimiz gelmeye devam etti. İran’lı kadınlarımız bakımlarına düşkün oldukları için sürekli takip ediyorlar sektörü. Çok şükür şuan iyi bir şekilde devam ediyoruz.

Şubeleşmeyi düşünüyor musunuz? Geleceğe yönelik planlarınız neler?

Ortaklık teklifleri aldım fakat öncelikle güzellik ve kişisel bakım eğitimleri verebileceğim sektöre dair her şeyin yakından takip edildiği bir okul açmayı düşünüyorum. Bu benim büyük bir hayalim. Usta öğreticilik belgelerim var ve İran’dan alanında başarılı ve uzman hocaları getirip dersler verdirmek istiyorum çünkü bahsettiğim gibi İran, güzellik ve bakım sektöründe çok iyi durumda. Örneğin Türkiye’de protez tırnak 3-4 senedir yaygınken, İran’da 20 senedir var ve başarılı hocalara sahip. Geleceğe yönelik planlarım bu şekilde Türkiye’de bu alanda markamla tanınmak istiyorum.

Güzellik salonunuzda hangi hizmetleri vermektesiniz?

İpek kirpik, kaş laminasyonu, kirpik lifting yapıyoruz. Lazer epilasyonumuz var, buz lazer yapıyoruz. Bölgesel zayıflama, g-5 masajı var, magic forming cihazıyla yapıyoruz ve çok iyi sonuçlar alıyoruz. Yaklaşık 10 senedir kalıcı makyaj yaptığım için iyi kalıcı makyaj konusunda iyiyiz. Kıl tekniği kullanıyoruz, pudralama kaş, eyeliner, babyliner yapıyoruz. Dudak renklendirme ve dudak çerçevesi yapıyoruz. Protez tırnak, jel tırnak, akrilik tırnak ve tırnak laminesi yapıyoruz. Bunların yanında manikür ve pedikür var hem ıslak hem medikâl olarak yapıyoruz. Medikâl ayak bakımlarımız var. Nasır ve mantar tedavisi yapıyoruz. Cilt bakımları ve tekniklerinde de eğitimlerler aldığım için iddialıyız. Hydrafacial, iğnesiz mezoterapi, dermapen, bb glow, leke tedavisi, çatlak tedavi ve plazmapen uygulamaları yapıyoruz. Ayrıca saç tasarımlarında da iyiyiz özellikle gelin başında İran’lı  uzmanımızla çalışıyoruz.

Keyifli sohbetiniz için teşekkür ediyoruz Parisa Hanım. Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

Ankara Life Dergisi olarak sizleri ağırladığım için mutluyum ben de teşekkür ediyorum. Biz her zaman misafirlerimizi iyi dinleyip anlamaya özen gösteriyoruz. Güler yüze önem veriyoruz çünkü misafirlerimizin buradan güler yüzle ayrılması bizim için önemli. Bahsettiğim gibi yıllardır eğitimler alıyorum ve misafirlerimin ne istediğini anlayabiliyorum bu da yaptığımız işe kalite ve güler yüz katıyor. Burdan tüm okuyuculara bakımlarını ihmal etmemelerini, doğru işlemleri uygulamalarını ve ihtiyaçları doğrultusunda gerekli uygulamaları yaptırmaları gerektiğini söylemek istiyorum ve herkesi Parisa Estetik’e davet ediyorum.

Yorumlar

0 yorumlar