Ankara Life Dergisi

Kalitenin En Uygun Hali; Cengiz İnler Mağazaları!

“Vücutla uyumlu tam kalıplarımız ile fit görünümü sağlamayı ve likra ile de ürünlerimizde hareket esnekliği kazandırmış oluyoruz.”
“Doğanın ilham verdiği renkleri bu sene yaz ayında sıkça göreceğiz.”
Düğün, davet gibi özel anların başladığı şu dönemlerde giyim kuşamın oldukça etkili olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Özenle seçilen parçaların kaliteli ve şık görünmesini istememiz ise en doğal hakkımız. Klişelerden sıkılıp, farklılık arayan aynı zamanda anadolu kültüründen de kopmak istemeyenlere yönelik harika bir mağazadan bahsetmek istiyorum sizlere. Adı; Cengiz İnler. Sektörde yer alan kısıtlı koleksiyon ve ezberlenmiş kalıpları yıkmak amacıyla çıktıkları yolda kendi koleksiyonlarını müşteriyle buluşturmak istemeleri onların en güçlü motive kaynağı. Misyon ve vizyonuyla %100 Türk sermayesiyle hareket eden Cengiz İnler Mağazaları’nı tercih edenlere ise İtalyan ve Anadolu kültürünün harmanlandığı ürünler yer alıyor. Biz de başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak sizler adına Cengiz İnler ile bir araya geldik ve muhteşem bir röportaj gerçekleştirdik. İyi okumalar dileriz.
Cengiz Bey siz de biliyorsunuz ki havaların ısınmasıyla düğün sezonunu açmış bulunmaktayız. Bundan dolayı Cengiz İnler Mağazaları’nda 2023’ün yeni sezonu olan hangi tarz parçalar tercih edilmeye başlandı?
Bu en özel anlarda insanımıza dokunabilmek, onların yanında olabilmek ve değer katabilmek adına çıktığımız bu yolculukta, 2023 yaz dönemi için hazırlıklarımıza çok önceden başladık. Slim fit ve smokin damatlıkları bu sene sıkça göreceğimizi düşünüyoruz. Ünlü modacılarımızın özel tasarımları ile sektörde öncülük ettiğimiz kruvaze takım ve damatlıklarda geçmişte olduğu gibi bu sene yaz döneminde de ön planda olacağımızı düşünüyoruz. Vücutla uyumlu tam kalıplarımız ile fit görünümü sağlamayı ve likra ile de ürünlerimizde hareket esnekliği kazandırmış oluyoruz.

Aynı zamanda özel davetlerde şık görünümü itibarıyla vazgeçilmez bir hal alan smokinlerden de bilgi almadan geçmek istemiyoruz. Bu yıl smokinlerde nasıl bir tarz ön planda?
Uzman modacılarımız ve atölyelerimizde özenle ürettiğimiz smokinlerimizle İtalyan tarzını ve Anadolu kültürünü sentezlemeyi hedeflemekteyiz. Özel günlerde giyilen smokinleri üzerinde taşıyan kişiyi bir yıldız gibi parlatmak amacıyla ürettiğimiz ürünlerimizde bu senede özel kesimlerin, canlı renklerin ve kaliteli kumaşın ön planda olduğu bir tarz ön planda olacaktır. Uzmanlık alanımız olan kruvaze takımlarımız ile her sene olduğu gibi 2023 yaz aylarında da adımızdan sıkça söz ettireceğimize inanmaktayız.

Cengiz İnler Mağazaları’nı tercih edenlere yönelik bir koleksiyonu bulunuyor mu?
Cengiz İnler olarak kendimize has bir koleksiyonumuz mevcut. Tasarımı ve üretimi bize ait olan ürünlerimiz ile her müşterimizin zevkine, bedenine ve beğenisine uygun bir yelpazede çalışmalar yapmaktayız. Sektördeki kısıtlı koleksiyon ve ezberlenmiş kalıpları yıkmak amacıyla çıktığımız yolculukta kendi koleksiyonumuzu müşteriyle buluşturmak bizim motive kaynağımızdır.

Son yıllarda gelinleri birden fazla gelinlik ile görmeye alıştık. Gelinliklerin yanında bu yıl damatlıklar da çeşitlenmekte. Özellikle dans vakti geldiğinde konfor sağlayacak ve klasiklikten kurtaracak seçimler yapmak isteyen müşterilerinize nasıl bir profil sunmaktasınız?
‘Şıklığın Maskülen Tavrı’ ile yola çıktığımız bu yolculukta özel günlerin yıldızı olan damatlarımızın modayı yakından takip etmesi ve yaşamlarında buna dikkat etmesi bizi son derecede mutlu etmekte. Düğünlerde ve eğlencelerde kullanılmaya başlayan farklı tip takım elbise giyme kültürü ile biz de buna göre çalışmalara başladık. Tasarımlarımızda özellikle eğlence anlarında hareket kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde likra kullanarak ürettiğimiz takımlarımız mevcuttur. Pantolon, gömlek, pantolon askısı ile kombinlenen takım elbiseler, klasik tavırdan uzak casual yapıdaki seçeneklerle kullanılmaktadır.

Yeni sezonda en çok hangi renkleri görmeye başlayacağız?
Tasarımlarımızda geçmişte olduğu gibi bu sene yaz ayında da modanın duayenleri ile iş birliği içerisinde geniş renk yelpazesini uygulamayı düşünüyoruz. Doğanın ilham verdiği renkleri bu sene yaz ayında sıkça göreceğiz. Ege’nin ılık sularının mavisi, çölün sakinliğini belirten kum beji, Akdeniz’in tatlı ve sıcak dokunuşunun tasviri sarı, Karadeniz’in huzur ve ilham veren yeşili ve Anadolu’nun zengin mozaiğinin oluşturduğu renk cümbüşünü bu sene üzerimizde yansıtacağız.

Son olarak iletmek istediğiniz bir şey var mı?
Cengiz İnler misyonu ve vizyonu ile doğru bir ivmeyle “ %100 Türk ” sermayesiyle büyüyen bir marka olarak yoluna devam etmekte. İtalyan modasını Anadolu kültürü ile sentezleyerek kaliteli giyimi her Türk erkeğine ulaşılabilir fiyatla sunmaya devam edecektir. Kaliteyi en uygun şekilde sunduğumuz insanımıza ulaştıktan sonra yurt dışı piyasasında adımızı duyurmayı ve ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek bir katma değer oluşturmayı hedeflemekteyiz. Bunun için de adımlarımızı en sağlam şekilde attık ve ilerlemeye devam ediyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar