Ankara Life Dergisi

Kendi Bahçenizi Planlama Zamanı Doğanın En uyumlu Hali; Hilal Botanik!

Botanik, Peyzaj ve Uygulama sektöründe 1995 yılından bu yana hizmet veren Hilal Botanik iç mekan ve dış mekan bitkileri olarak oldukça geniş yelpazeye sahip ürünleriyle satış ve uygulama yapmaktadır. Çam çeşitleri, meyve ağaçları, botanik alandaki süs bitkileri, aromatik bitkilerle, iç mekan bitkileri, mevsimlik çiçekler, kaktüs ve sukulent gibi bir çok çeşitleride mevcuttur. Hilal Botanik’te ithal ve yerli bitkilerin birçok çeşidini bulabilirsiniz. Bitkilerini özellikle Ankara koşullarına dayanıklı ve bölge iklimine uygun çeşitlerden seçerek uzun ömürlü işler yapmayı öncelikli hedefi haline getiren Hilal Botaniğin müşteri portföyüde çoğunlukla; villa bahçeleri, site bahçeleri, otel alanları, düğün salonları, hobi bahçeleri, özel işyeri bahçeleri gibi peyzaja uygun tüm alanlara sahip kitlelerden oluşmaktadır.
Müşteri memnuniyeti açısından öncelikle ilgili ekipleri söz konusu alana keşfe gidiyor, akabinde alanın projeleri tasarlanıyor, müşterilerinin isteklerine göre ve bünyelerindeki peyzaj mimarlarının önerilerine göre bir proje hazırlayarak sunumu yapıldıktan ve kabul gördükten sonra o projenin aynısı alana uygulanıyor ve iş teslimatı gerçekleştiriliyor.
Aynı zamanda uygulama bittikten sonra da müşteri memnuniyeti açısından Hilal Botanik ekipleri tarafından işin takibi yapılıyor ve bir çok konuda da ilerleyen süreçlerde ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti sunan Hilal Botanik; uzun ömürlü yeşil alanlar yaratarak ülkemizdeki kişi başına düşen aktif yeşil alanları çoğaltıp dünyamızı daha yaşanılabilir bir hale getirebilmeyi hedefliyor.

Son yıllarda ülkemizin hatta tüm dünyanın susuzluk ve kuraklıkla karşı karşıya olduğunu dile getiren Hilal Botanik yetkilileri bu konuyla ilgili dünyanın bir çok ülkesinde iklim krizine karşı mücadele başlatıldığını ve bu sebepten uygulamalarında özellikle susuzluğa ve kuraklığa dayanıklı çeşitleri kullandıklarını ve yine bu süreçte ellerinden geldiğince sektörün geleceği açısından bu türlerle ilgili özel olarak çalışmalar yaptıklarını belirtmişlerdir.

2023 yılının Nisan ayı itibariyle İzmir’in Bayındır bölgesinde kurmuş oldukları üretim tesislerinde hem bölge iklimine uygun, hemde iklim krizi süresince kullanabilecek özel çeşitlerle ilgili üretimlerini yapmakta olan firma yeni fidanlığında damlama sulama kullanarak ürettikleri çeşitlerini dönemsel olarak ithal ve uzun ömürlü gübrelerle beslemektedir. Çok yakında müşterilerine yetiştirmiş oldukları bu bitkileri en kaliteli, en sağlıklı şekilde ve en uygun fiyattan sunmayı hedeflemektedir.

Firma yetkilileri son yıllarda ülkemizde ve hatta dünyada ormanların yanmakta olduğunu ve yeşil alanlarımızın giderek yok olduğuna dikkat çekerek bu küresel ısınmanın önüne geçebilmemiz adına yeşil alanlarımızın yoğun olması gerektiğini düşünmektedir. Peyzaj uygulamalarının arttığı takdirde artan kentsel ısı adasının etkisininde düşürülebileceğinin ve yetişmiş fidanlarla etkin bir ağaçlandırma yapılarak, bol gölgeli alanlar yaratılarak, yeşil dokuyu artırarak iklim krizine dirençli alanlar oluşturabileceğinin, daha çok ağaç ve fidan yetiştirmenin de ülkemizin geleceği açısından alınabilecek en doğru kararlardan biri olduğu kanaatindeler.

Tüm bunların yanı sıra Hilal Botanik olarak sektörlere ait tüm fuarlara ziyaretçi olarak katılmakta olup, tüm yenilikleri yakından takip ederek sektörü ve çevreyi sürekli gözlemlemektedir. 2024 senesinde sektörün önemli fuarlarından olan Sapanca fuarında da yer almayı planlamaktadır.
Bir peyzaj uygulamasının başarısını belirleyen en önemli unsurun uygulamada kullanılan bitkiler olduğunu düşünen firma, çevresel faktörleride göz önüne alarak müşterilerine en uygun bitkileri seçip hizmet vermektedir.
Bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalardan bir kaçına ait görsellerini www.hilalbotanik.com adreslerinden görebilir , aynı zamanda satışını yapmakta oldukları ürünlerine ait kataloğunu PDF olarak internet sitelerinden bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Yorumlar

0 yorumlar