Ankara Life Dergisi

Keşfin Özü İyi Bir Seyahat Acentesinden Geçer!

“Doğru uygulanacak politikalar ile yerli turisti de küstürmeden bacasız sanayimizi en üst noktaya taşıyabiliriz.”
Ev, iş, okul derken bazen hayatın yoğun temposundan sıkılıp bir yerlere kaçmak isteriz. Bazen ise mecburi görevden dolayı seyahat bavullarımızı hazırlamak zorunda kalırız. Bunun için doğru ve güvenilir acente arayışına gireriz. İşte tam da bu sebepten dolayı uzun araştırmalar yapmanıza gerek kalmadan sizi MyVize ile tanıştırmak istiyorum. MyVize, konforu önceliğiniz arasında tutacağınız ve yolculuğunuzun memnuniyetini değerlendirirken tercihinizde yanılmadığınızı anlayacağınız bir seyahat acentesi. Aynı zamanda danışanlarına dünya çapında vize hizmeti vermenin yanı sıra otel/uçak rezervasyonu, sağlık sigortası temini ile ziyaret edilen ülkede yapılacaklara ilişkin rehberlik hizmeti sunma özelliğine sahip. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak yola çıktık ve MyVize Seyahat Acentesi’nden Emrah Özdemir ile bir araya geldik. Merak edilen soruları yanıtlayan Emrah Özdemir’in çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Emrah Bey uzun yıllardır turizm sektöründe faaliyet göstermektesiniz. Öncelikle sizi tanıyalım. Emrah Özdemir kimdir?
1983 yılında Ankara’da dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Arı Koleji’nde, lise öğrenimimi ise Dr. Binnaz Ege – Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldım. Ancak hukuka dair bir çalışma hayatım olmadı. Aslen Kayserili bir ailenin ortanca çocuğuyum. Çocukluğumdan bu yana hep ticaret ile iç içe oldum, korkmadan yeni işleri denemeyi seçtim. Hem okudum hem ticaretle uğraştım. Ticaret ve girişimcilik hayatımın olmazsa olmazı, bundan dolayı her zaman turizm alanına olan ilgimin peşinden gittim.
Myvize’yi tanıyabilir miyiz? Myvize danışanlarına hangi hizmetleri sunuyor?
Myvize 2012 yılında Ankara’da faaliyet göstermeye başladı. 2012’de çıktığımız bu yolda her geçen gün daha da büyüyerek İstanbul, İzmir, Antep ve son olarak İran’da yer alıyoruz. Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan firmamız, danışanlarına dünya çapında vize hizmeti vermenin yanı sıra otel/uçak rezervasyonu, sağlık sigortası temini ile ziyaret edilen ülkede yapılacaklara ilişkin rehberlik hizmeti sunuyor. Myvize; danışanlarına bir telefon kadar yakın olup acil durumlar için 7/24 hizmet vermektedir.
Seyahat acenteliği birbirinden farklı birçok yeniliği ve dünyadaki trendleri takip etmek zorunda. Sizin hedef ya da örnek aldığınız pazarlar var mı? Bu uyarlamayı Myvize’ye nasıl yapıyorsunuz?
Bildiğiniz gibi günümüzde son teknoloji ve trendleri takip etmek her iş sahası için oldukça önemli. Turizm sektöründe de benzer işi yapan ancak işi sizinle aynı titizlikle yapmayan ve/veya güvenilir olmayan birçok firma mevcut. Bizi bu firmalardan ayıracak en önemli özellik; teknolojiyi yakından takip ederek çağın gerisinde kalmamaktır. Bu kapsamda, pazarlama ve teknoloji ile iç içe hareket etmekteyiz.
Türkiye, turizm ve seyahat acenteleri hizmetleri konusunda dünyanın en önemli ülkelerinin arasında yer alıyor. Siz sektörü nasıl tanımlıyorsunuz? Sağlanan hizmetler konusunda yeterli görüyor musunuz?
İşimiz gereği sizin de tahmin edeceğiniz gibi yurt dışındaki turizm uygulamalarını yakından takip etmekteyiz. Ülkemizin turizm ve seyahat acenteliğine yönelik geldiği noktayı yurt dışındaki uygulamalar ile karşılaştırdığımız zaman ülkemizin bu alanda oldukça yol katettiğini ve önde gelen ülkeler arasında yer aldığını görmekteyiz. Daha aşmamız gereken bazı engeller ve almamız gereken bazı önlemler var. Örneğin; varlıklı turisti ülkemize çekebilmek, tanıtımımızı doğru yapabilmek ve İngilizce/Rusça/Almanca dillerinin kullanımını yaygınlaştırmak bunların başında geliyor. Doğru uygulanacak politikalar ile yerli turisti de küstürmeden bacasız sanayimizi en üst noktaya taşıyabiliriz.
Myvize olarak seyahat acentesi hizmetleri dışında aynı zamanda kurumsal toplantılar alanında da hizmetler sağlayan önemli bir markasınız. Myvize’nin hizmet sağladığı müşteri segmentinden söz eder misiniz?
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki MyVize, toplumun tüm kesimine hizmet etme bilinciyle hareket etmektedir. Ancak her iş sahasında olduğu gibi halktan insanların yanı sıra üst düzey yöneticilerin, iş adamlarının, sanatçıların, siyasetçilerin, doktorların da içinde yer aldığı bir müşteri profilimiz bulunmaktadır.

Yorumlar

0 yorumlar