Ankara Life Dergisi

KEYA Real Estate, Sektörde Güven ve Kaliteyi Temsil Ediyor!

Ankara’nın gözde gayrimenkul firmalarından biri olan KEYA Real Estate, Ahmet Ünal ve Mehmet Dinar ortaklığı ile 12 yıldır sektörde yer almasının yanı sıra evrensel kalite ve standartlarda hizmetler sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. KEYA Real Estate’in temel hedefleri arasında güvenilirlik, devamlılık ve saygınlığın öne çıktığını görmekteyiz. Şirket, konut satış ve kiralamaları, ticari gayrimenkullerin satış ve kiralamaları, arsa arazi satış ve kiralamaları, konut proje ofisleri yönetimi ve arazi geliştirme yatırım projeleri gibi geniş bir yelpazeye sahip. Müşteri taleplerine hızlı ve etkili çözümler sunmayı ilke edinen KEYA Real Estate, ofis dışında da sektör paydaşları ile sıkı bir iletişim halinde bulunuyor. Kıbrıs’taki ofisi ile entegre bir şekilde çalışan firma, aynı zamanda Tunus, Danimarka, Yunanistan, Avusturya ve Amerika gibi ülkelerle müşteri ve portföy alışverişi yapmakta. Her kesimden müşteriye hitap eden KEYA Real Estate, sosyal medyada da aktif bir şekilde varlık gösteriyor. Reklam ajanslarıyla koordineli çalışarak sosyal medya platformlarında etkili bir görünürlük sağlıyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life dergisi olarak yola çıktık ve ziyarette bulunduk. Sektör dinamikleri ve hizmetleri hakkında merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan KEYA Gayrimenkul’ün çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

KEYA Gayrimenkulü tanıyabilir misiniz? Kuruluş hikayenizden ve ana hedeflerinizden bahseder misiniz?

Firmamız Ahmet Ünal ve Mehmet Dinar ortaklığı ile yaklaşık 12 yıldır gayrimenkul sektöründe hizmet vermektedir. Gayrimenkul hikayemizin ana temeli hizmet sektörüne doğru konumlanmaktır. KEYA Real Estate; çalışanlarıyla birlikte sağlıklı gelişmeyi, evrensel kalite ve standartlarda hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. En temel hedefleri ise; ülkesi, müşterileri, ortakları ve bayileri için güvenilirlik, devamlılık ve saygınlık simgesi olmaktır. Firmamızın ilk önceliği müşterileri için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek, yaptığı işe sahip çıkmak ve verdiği hizmet sonrasında da müşterilerinin yanında olmak kendine edindiği en önemli vizyonudur.

KEYA Gayrimenkul olarak hangi hizmetleri sunuyorsunuz ve bu hizmetlerin özellikleri nelerdir?

KEYA Gayrimenkul’ün verdiği hizmetler;

  • Konut satış ve kiralamalar
  • Ticari gayrimenkullerin satış ve kiralamaları
  • Arsa arazi satış ve kiralamaları
  • Konut proje ofisleri yönetimi
  • Arazi geliştirme yatırım projeleri ve bunlardan konut üretimi

Verdiğimiz bu hizmetlerdeki temel amacımızı; devamlılık, kalite, güven, müşteri memnuniyeti ve sadakat olarak açıklayabiliriz.

Ekibiniz hakkında bilgi verir misiniz? Hangi uzmanlık alanlarına odaklanıyorlar ve müşterilere nasıl yardımcı oluyorlar?

Beraber çalıştığımız ekibi konularında oldukça başarılı, bölgelerine hâkim, profesyonel ve uzman kadrolardan oluşturmayı hedefliyoruz. Sektörümüzde en dikkat ettiğimiz hususlardan bir tanesi hızlı hizmet vermektir. Dolayısıyla ofisimize gelen talepler ve danışmanlarımıza gelen direkt talepler anında cevap bulabilmektedir. Taleplere, doğal olarak ofisimizden cevap bulamıyorsak, sektör paydaşları ile hızlıca kontağa geçip, çözüm ve sonuç odaklı davranıyoruz.

Yurt dışında da hizmet sunuyor musunuz? Hangi ülkelerde faaliyet gösteriyorsunuz ve bu pazardaki deneyimleriniz nelerdir?

Yurt dışı pazarıyla alakalı ofisimizin deneyimleri oldu ve olmaya devam etmektedir. Bu anlamda Kıbrıs’taki ofisimizle entegre bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Tunus, Danimarka, Yunanistan, Avusturya ve Amerika ile karşılıklı müşteri ve portföy alışverişlerimiz gerçekleşmiş olup ve bu hizmetlerimiz sıklıkla devam etmektedir. Dolayısıyla özellikle Avrupa ülkeleri ile yaptığımız bu çalışmalar bize orada konuşlanma zorunluluğu da getirmektedir. Bu yıl ve önümüzdeki yıl ile alakalı büyüme hedeflerimizden biri de budur.

Biraz da müşteri portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz? Hangi sektörlerden ve bölgelerden müşterilerle çalışıyorsunuz?

Yalnız gayrimenkul sektörü ile alakalı değil, bütün hizmet sektörlerinden müşteri portföyümüz çok çeşitlidir. Her müşteri grubundan her demografiden her bütçeden müşteri portföyümüz vardır. Müşterilerimiz ile alakalı bölge ayrımı ve şehir ayrımı yapmaksızın, ülkemiz sınırları içerisindeki her müşteri ve her talep bizim için oldukça değerlidir.

Gayrimenkul sektöründe son trendler nelerdir? Sektördeki değişimlere nasıl adapte oluyorsunuz?

Son trendlerle alakalı olaya ülkemiz ve Avrupa diye iki başlıkla yaklaşabiliriz. Avrupa, emlak sektörü yaşlanan nüfus eğrisiyle beraber, üretilecek konut şeklinin değiştirebileceğini öngörmekte ve sektör liderleri 2030 ve sonrasında yaşlılara yönelik konutların geliştirilmesini öngörmektedir. Ülkemizde ise emlak piyasasındaki dijitalleşme son yıllarda büyük bir hızla artan trend haline gelmiştir. Online emlak portalları, alıcılar ve kiracılar için geniş bir mülk yelpazesi sunmakta ve ilanlar daha geniş kitlelere ulaşabilme imkânı sağlamaktadır. Bununla beraber sanal tur ve videolar alıcıların bir mülkü fiziksel olarak ziyaret etmeden önce, iç mekânı daha yakından görerek fikir sahibi olmalarına yardımcı olur. Yine günümüz dijitalleşmesi ile beraber e-tapu hizmeti emlak işlemlerini hızlandırmıştır. Birkaç örneğini verdiğimiz bu değişikliklere firma olarak da hızlıca adapte olabilmekteyiz.

Sosyal medyadan nasıl yararlanıyorsunuz? Pazarlama stratejilerinizde sosyal medyanın rolü nedir?

Beraber ortaklaşa çalıştığımız ve sosyal medyamızın ana unsurlarını yönettiğimiz bir reklam ajansımız mevcuttur. Bunun yanı sıra reklam ajansımızla koordineli ve destek olarak bünyemizde sosyal medya uzmanı istihdam etmekteyiz. Sosyal medya, günümüzün yükselen trendleri arasında önemli bir yer tuttuğu için bu anlamda merkez ofisimizin ve diğer ofislerimizin reklam ihtiyaçlarını titizlikle ve güncel olarak gidermekteyiz.

Geleceğe dair gayrimenkul sektörü için öngörüleriniz nelerdir? Şirketinizin uzun vadeli hedefleri nelerdir ve bu hedeflere nasıl ulaşmayı planlıyorsunuz?

Ülkemiz, dünyanın değişik bölgelerinden gayrimenkul açısından farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden, gayrimenkul ülkemizde hala en güvenilir yatırım aracı olmaya devam etmektedir. Gelecekte daha geniş dairelerin yanı sıra daha küçük evlerin artacağını düşünmekteyiz. Emlak firmalarının kurumsallık adı altında çalışmalarını sürdürerek ve geliştirerek devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz, bu konuda eksik olan ofislerin zaman içerisinde eleneceği kanaatindeyiz. Şirket olarak genel vizyonumuzu girişte açıklamıştık. Buna ek olarak; kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimizi sağlıklı olarak gerçekleştirebilmemiz için en çok önem verdiğimiz husus eğitimdir. Bu eğitimleri kendi bünyemizde detaylı olarak verdiğimiz gibi yer neresi olursa olsun isim hakkını vererek büyüttüğümüz şirketimiz bünyesindeki her bir danışmanımızın da yararlandığını söylemek istiyoruz. Hatta verdiğimiz bu eğitimler sektördeki bütün meslektaşlarımıza da açıktır. Bunun önemi, sektördeki bütün paydaşların aynı yerde, mümkünse aynı zamanda ve aynı gayrimenkul literatürüne sahip olmaları gerektiği içindir. Şirketimiz; sektörle alakalı tüm gelişmeleri, dünya emlak piyasası da dahil olmak üzere takip etmekte, işimize sürekli yatırım yapmak adına, kendimizi geliştirmek adına ve tabii ki müşterilerimize sürdürülebilir, güvene dayalı, birikimlerini doğru değerlendirmek adına emlak sektörüne yön vermeyi ilke edinmiştir.

Yorumlar

0 yorumlar